reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Popyt na ekrany 60-calowe i większe stale rośnie

dodano: 2018-08-31 13:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: IHS Markit

Panasonic Ultra HD 4K telewizor Popyt na bardzo duże wyświetlacze telewizyjne (60 cali i większe) rośnie, a roczna wielkość ich dostaw ma zwiększyć się w ciągu dziesięciu lat aż czterokrotnie do 54 mln sztuk. W 2016 roku wolumen dostaw paneli 60-calowych i większych po raz pierwszy przekroczył 10 mln sztuk, osiągając poziom 14 mln sztuk, wynika z danych IHS Markit.

IHS Markit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Roczna wielkość dostaw paneli telewizyjnych 60-calowych i większych, w tym LCD i OLED, ma osiągnąć w 2018 roku poziom 23 mln sztuk, a w 2025 roku 54 mln sztuk.
 

- Wzrost na rynku superdużych wyświetlaczy telewizyjnych będzie napędzany głównie przez zwiększenie inwestycji w fabryki 10.5 generacji, które są w stanie produkować superduże panele telewizyjne na masową skalę - powiedział Ricky Park z IHS Markit. - To doprowadzi do obniżenia kosztów produkcji i cen dostaw, co z kolei przełoży się na spadek cen telewizorów.

Firma BOE rozpoczęła masową produkcję paneli w fabryce 10.5 generacji w drugim kwartale 2018 roku, jako pierwsza w świecie. Oczekuje się, że w wyniku działań optymalizacyjnych koszty produkcji na tej nowej linii spadną poniżej tych dla fabryki 8.5 generacji. By dogonić BOE, inwestycje w swoje linie produkcyjne 10.5 generacji przyśpieszają CSOT i Sharp. Celem jest rozpoczęcie produkcji superdużych paneli telewizyjnych w 2019 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...
reklama