reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co pokaże pierwszy na świecie kanał 8K?

dodano: 2018-10-19 11:40 | aktualizacja: 2018-10-19 12:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: advanced-television/satkurier.pl

NHK 8K Super Hi-Vision Przedstawiciel NHK poinformował podczas konferencji MIPCOM, że ten japoński nadawca publiczny uruchomi 1 grudnia br. dwa nowe kanały UHD. Jeden z nich będzie nadawany w 4K, a drugi w Super Hi-Vision (8K).

NHK 8K Super Hi-Vision


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mika Kanaya z NHK powiedziała delegatom MIPCOM, że nowy kanał 4K będzie nadawany 18 godzin dziennie w natywnym 4K, oferując seriale, dokumenty, sport i treści rozrywkowe. NHK będzie także produkować w 4K nocne show. - Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewniła Kanaya. - Będzie to miejsce docelowe dla osób inspirowanych nowym obrazem.

W dniu startu nowy kanał 4K od NHK pokaże m.in. transmisję na żywo z Antarktydy. Producenci NHK ruszyli też w Europę wozem transmisyjnym, aby uchwycić najciekawsze miejsca wybranych stolic. Przykładowo w nadchodzącym tygodniu odbędzie się 3-dniowa sesja zdjęciowa w londyńskim Royal Botanic Gardens, Kew.

Tego samego dnia co nowy kanał 4K startuje również pierwszy na świecie kanał 8K. Kanaya uważa, że jego uruchomienie w dniu 1 grudnia będzie kamieniem milowym dla NHK i „zmieni sposób, w jaki ogląda się telewizję”.

Wśród propozycji nowego kanału 8K znajdzie się film dokumentalny nakręcony pod wodą w meksykańskich studniach cenote. Będzie można zobaczyć też występy światowej klasy orkiestr - austriackiej Wiener Philharmoniker, niemieckiej Berliner Philharmoniker i holenderskiej Royal Concertgebouw Orchestra. Nie zabraknie 4-odcinkowego programu o paryskim Luwrze. Natomiast w dniu debiutu kanału prowadzona będzie transmisja na żywo z Włoch.

UHD 8K (4320p) to rozdzielczość 7680 x 4320 (33,2 megapiksela). Super Hi-Vision to dodatkowo dźwięk wielokanałowy 22.2, opracowany przez NHK Science & Technical Research Laboratories (wykorzystuje 24 głośniki, w tym dwa subwoofery, rozmieszczone w trzech warstwach). Więcej na temat 8K można przeczytać w wydaniu magazynu SAT Kurier 9-10/2018.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

120 zł Więcej...
reklama