reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co pokaże pierwszy na świecie kanał 8K?

dodano: 2018-10-19 11:40 | aktualizacja: 2018-10-19 12:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: advanced-television/satkurier.pl

NHK 8K Super Hi-Vision Przedstawiciel NHK poinformował podczas konferencji MIPCOM, że ten japoński nadawca publiczny uruchomi 1 grudnia br. dwa nowe kanały UHD. Jeden z nich będzie nadawany w 4K, a drugi w Super Hi-Vision (8K).

NHK 8K Super Hi-Vision


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mika Kanaya z NHK powiedziała delegatom MIPCOM, że nowy kanał 4K będzie nadawany 18 godzin dziennie w natywnym 4K, oferując seriale, dokumenty, sport i treści rozrywkowe. NHK będzie także produkować w 4K nocne show. - Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewniła Kanaya. - Będzie to miejsce docelowe dla osób inspirowanych nowym obrazem.

W dniu startu nowy kanał 4K od NHK pokaże m.in. transmisję na żywo z Antarktydy. Producenci NHK ruszyli też w Europę wozem transmisyjnym, aby uchwycić najciekawsze miejsca wybranych stolic. Przykładowo w nadchodzącym tygodniu odbędzie się 3-dniowa sesja zdjęciowa w londyńskim Royal Botanic Gardens, Kew.

Tego samego dnia co nowy kanał 4K startuje również pierwszy na świecie kanał 8K. Kanaya uważa, że jego uruchomienie w dniu 1 grudnia będzie kamieniem milowym dla NHK i „zmieni sposób, w jaki ogląda się telewizję”.

Wśród propozycji nowego kanału 8K znajdzie się film dokumentalny nakręcony pod wodą w meksykańskich studniach cenote. Będzie można zobaczyć też występy światowej klasy orkiestr - austriackiej Wiener Philharmoniker, niemieckiej Berliner Philharmoniker i holenderskiej Royal Concertgebouw Orchestra. Nie zabraknie 4-odcinkowego programu o paryskim Luwrze. Natomiast w dniu debiutu kanału prowadzona będzie transmisja na żywo z Włoch.

UHD 8K (4320p) to rozdzielczość 7680 x 4320 (33,2 megapiksela). Super Hi-Vision to dodatkowo dźwięk wielokanałowy 22.2, opracowany przez NHK Science & Technical Research Laboratories (wykorzystuje 24 głośniki, w tym dwa subwoofery, rozmieszczone w trzech warstwach). Więcej na temat 8K można przeczytać w wydaniu magazynu SAT Kurier 9-10/2018.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama