reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Druga zagraniczna siedziba ukraińskiej UA|TV po Polsce

dodano: 2019-01-06 10:56 | aktualizacja: 2019-01-07 10:48
autor: RO | źródło: mediananny.com

Turcja Ukraina Ukraiński kanał dla zagranicy UA|TV otworzył swoje oficjalne przedstawicielstwo w Turcji. Siedziba mieści się w Ankarze i pracuje od 2 stycznia 2019 roku. To już drugie biuro za granicą. Pierwszy oddział został otwarty pod koniec 2018r. w Warszawie. Jak zaznaczają twórcy ukraińskiej telewizji, Polska i Turcja to dopiero początek.

UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 2 stycznia br. dziennikarka Ukrinform, Olga Budnik i operatorka Edije Kataman przygotowują dla widzów wiadomości o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z życia Ukraińców w Turcji oraz o tym, co dzieje się w kraju.
 

100 lat temu Turcja była jednym z pierwszych krajów, z którym nawiązaliśmy stosunki dyplomatyczne. Łączy nas bogata historia – tu żyje liczna krymskotatarska i ukraińska diaspora. Jako przedstawiciele ukraińskich mediów chcemy być mostem łączącym lokalną diasporę i ludność Ukrainy. Nasi rodacy znajdują się w obcym kraju, ale tu żyją i pielęgnują swoje tradycje oraz starają się je przekazać swoim dzieciom. My, dziennikarze, musimy o tym mówić, aby okazać swoje wsparcie informacyjne. Istnieje również kilka przykładów, kiedy tureccy liderzy przyczynili się do rozwiązania problemów Ukrainy, np. wyzwolenia przywódców Tatarów Krymskich, Achtiema Czijgoza i Ilmi Umierowa. Takie inicjatywy są ważne i muszą być podtrzymywane przez media

- powiedziała operator Edije Kataman.


Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama