reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Druga zagraniczna siedziba ukraińskiej UA|TV po Polsce

dodano: 2019-01-06 10:56 | aktualizacja: 2019-01-07 10:48
autor: RO | źródło: mediananny.com

Turcja Ukraina Ukraiński kanał dla zagranicy UA|TV otworzył swoje oficjalne przedstawicielstwo w Turcji. Siedziba mieści się w Ankarze i pracuje od 2 stycznia 2019 roku. To już drugie biuro za granicą. Pierwszy oddział został otwarty pod koniec 2018r. w Warszawie. Jak zaznaczają twórcy ukraińskiej telewizji, Polska i Turcja to dopiero początek.

UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 2 stycznia br. dziennikarka Ukrinform, Olga Budnik i operatorka Edije Kataman przygotowują dla widzów wiadomości o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z życia Ukraińców w Turcji oraz o tym, co dzieje się w kraju.
 

100 lat temu Turcja była jednym z pierwszych krajów, z którym nawiązaliśmy stosunki dyplomatyczne. Łączy nas bogata historia – tu żyje liczna krymskotatarska i ukraińska diaspora. Jako przedstawiciele ukraińskich mediów chcemy być mostem łączącym lokalną diasporę i ludność Ukrainy. Nasi rodacy znajdują się w obcym kraju, ale tu żyją i pielęgnują swoje tradycje oraz starają się je przekazać swoim dzieciom. My, dziennikarze, musimy o tym mówić, aby okazać swoje wsparcie informacyjne. Istnieje również kilka przykładów, kiedy tureccy liderzy przyczynili się do rozwiązania problemów Ukrainy, np. wyzwolenia przywódców Tatarów Krymskich, Achtiema Czijgoza i Ilmi Umierowa. Takie inicjatywy są ważne i muszą być podtrzymywane przez media

- powiedziała operator Edije Kataman.


Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...
reklama