reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport świętuje swoje 30-lecie

dodano: 2019-02-05 14:31 | aktualizacja: 2019-02-06 17:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport/satkurier.pl

Eurosport 30 lat 5 lutego 2019 roku kanał Eurosport obchodzi 30-lecie działalności. Nadawca nawiązał z tej okazji współpracę z usługą streamingu muzyki Spotify w celu uruchomienia specjalnej playlisty, mikrowitryny i kampanii reklamowej, która potrwa do 28 lutego. Użytkownicy serwisu Spotify będą mogli cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie utwory z 1989 roku (eurosport.withspotify.com). Dodajmy, iż polska wersja językowa Eurosportu została uruchomiona 10 kwietnia 1996 roku.

Eurosport 30 lat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
5 lutego 1989 roku, w wyniku współpracy z Europejską Unią Nadawców (EBU), kanał Eurosport został uruchomiony w ramach telewizji Sky, oferując szeroki wachlarz treści sportowych z komentarzem w językach angielskim, holenderskim i niemieckim. Podczas pierwszego miesiąca nadawania na antenie Eurosportu można było oglądać transmisje z takich wydarzeń sportowych, jak Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, World Matchplay w snookerze, Mistrzostwa Świata w Bobslejach oraz Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym.

Dziś Eurosport jest domem dla igrzysk olimpijskich w Europie - zapewnił już relacje z PyeongChang 2018. Eurosport ma również ugruntowaną pozycję jako dom dla kolarstwa, tenisa i sportów zimowych, a jego kanały docierają do 246 mln widzów w 75 krajach w Europie, Azji i Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.
 

Eurosport od 30 lat zajmuje się sportem i nadal wprowadza innowacje oraz trzęsie rynkiem - udowadniając raz po raz, że jest pionierem branży sportowej. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, co osiągnęła ta firma i jest to świadectwo wizji, poświęcenia i zaangażowania niesamowitego zespołu przez wszystkie te lata. ​​Eurosport wciąż się rozwija i dociera obecnie do większej liczby osób czy też większej liczby ekranów niż kiedykolwiek wcześniej

- powiedział JB Perrette, prezes i dyrektor generalny Discovery International.

Z naszą partnerską współpracą w zakresie igrzysk olimpijskich; pozycją jako domu dla kolarstwa górskiego, tenisa i sportów zimowych; oraz jako operator jedynej ogólnoeuropejskiej usługi transmisji streamingowej OTT - Eurosport Player, Eurosport nadal jest wyjątkową propozycją dla fanów sportu na całym kontynencie. Wraz z szybkim zbliżaniem się naszych drugich igrzysk olimpijskich, ciągłym rozwojem produktów cyfrowych, dalszymi inwestycjami w technologię i nieustannym dążeniem do wzmocnienia portfolio praw, Eurosport będzie rozwijał ludzkie pasje przez wiele nadchodzących lat.

Ważne daty w historii Eurosportu:
1989 – Eurosport startuje w ramach Sky
1999 – Uruchomienie strony internetowej Eurosport.com
2005 – Start kanału Eurosport 2 (dokładnie 10 stycznia, także w Polsce)
2007 – Utworzono oddział Eurosport Events
2008 – Wprowadzenie usługi Eurosport Player ze streamingiem na żywo Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz treściami wideo na życzenie
2014 – Eurosport staje się częścią Discovery Communications (do finalizacji transakcji doszło 10 maja)
2015 – Discovery i Eurosport zapewniają sobie prawa w Europie do igrzysk olimpijskich
2018 – Discovery i Eurosport pokazują pierwsze igrzyska olimpijskie

Historia logo kanału Eurosport:
 
1989 - 1994
1994 - 2001
2001 - 2011
2011 - 2015
2015 - obecnie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Stojak do anten siatkowych balkonowy

Stojak do anten siatkowych balkonowy gięty z 2 cybantami

25 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...
reklama