reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 3-4/2019

dodano: 2019-04-02 12:24 | aktualizacja: 2019-04-02 14:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3-4 2019 okładka SAT Kurier 3-4/2019
TOP 10 – najlepsze produkty na 2019 rok
Zagrożenia dla rynku tv-sat w Polsce
Laureaci SAT Kurier Awards 2018
Podróże z anteną – Brisbane

NOWE PRODUKTY:
Multiswitch Opticum dCSS 52-32
Adaptery Wi-Fi USB Vu+2
Kabel Triax KOKA 110 A++
Konwertery Opticum Wideband
Folia Dream Heat od AX Technology
Evobox IP w Cyfrowym Polsacie

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3-4/2019 - marcowo-kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Raport z wystawy SAT KRAK 2019


Poprzednia edycja wystawy SAT KRAK odbyła się 10 listopada 2017 roku, a w 2018 roku z różnych powodów postanowiliśmy zrezygnować z jesiennego terminu, w tym żeby poszukać nowej formuły czy też tematu przewodniego tego wydarzenia. Mimo że nie było wystawy, konferencji i gali SAT Kurier Awards w 2018 roku, okazało się, że dostawcy sprzętu i operatorzy delikatnie naciskali, by jakoś kontynuować te branżowe spotkania. Dlatego gala wręczenia nagród SAT Kurier Awards 2018 odbyła się dopiero 1 marca 2019 roku, a samo wydarzenie, pod nazwą SAT KRAK 2019, trwało tylko jeden dzień z galą wieńczącą całość branżowego spotkania.

 
Laureaci SAT Kurier Awards 2018

1 marca w Krakowie w ramach wystawy telewizji cyfrowej SAT KRAK 2019 odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek SAT Kurier Awards 2018 dla najlepszych produktów na rynku telewizji cyfrowej. Tradycyjnie przyznano także statuetki w kategoriach „Kanał tematyczny roku” i „Najlepszy operator/firma na rynku”. Jury postanowiło wyróżnić też dwie osoby. Sponsorem gali był Eutelsat Polska.

TOP 10 – najlepsze produkty na 2019 rok


Ponownie wracamy do publikacji TOP 10 w kilku kategoriach. Czas pokazać 10 najlepszych, najlepiej sprzedawanych produktów na początku 2019 roku w wybranych przez nas kategoriach. Po raz pierwszy w tego typu zestawieniu pokazujemy niezależne odbiorniki 4K Ultra HD, odtwarzacze multimedialne Mini PC 4K, konwertery Unicable/SCR, bo technologie idą do przodu. Nie zapomnieliśmy o tunerach DVB-T, konwerterach Twin, zwykłych tunerach HD czy antenach naziemnych i satelitarnych 80-90 cm.


 
Coraz bliżej DVB-T2 HEVC w Polsce

Na początku lutego Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych. Podstawą prawną jest art. 132 ust. 3 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2018 r. poz. 1954). Celem tych zmian jest przygotowanie rynku do planowanego przejścia w Polsce na standard DVB-T2 i kompresję obrazu HEVC.

PORADNIK: Odtwarzacze multimedialne


Wybór odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego może przysporzyć o ból głowy niejedną osobę. Faktycznie liczba urządzeń dostępnych na rynku jest ogromna i różnią się one w dużej mierze tak naprawdę detalami, co nie pomaga w wyborze tego odpowiedniego modelu spełniającego wymagania. Czasami jednak te szczegóły mogą odegrać ważną rolę w przyszłości, gdy okaże się, że jakaś nowa oferta w sieci nie da się odtworzyć, bo brak wsparcia. Warto więc dopytać lub poczytać, aby nie zrobić sobie kłopotu, np. z dostępem do Netfl ixa czy innej usługi. Z drugiej strony wiele osób zadaje pytanie: „Po co mi odtwarzacz multimedialny? Przecież mam telewizor smart TV” lub „Wystarczy mi komputer/laptop”. Wszystko kwestia przekonania się, ale warto przeczytać. 
Zagrożenia dla rynku tv-sat w Polsce

Co musiałoby się stać, aby rynek firm tv-sat odżył po tym, jak globalizacja, dbanie o zasięgi i słupki w korporacjach czy Internecie, obciążenia podatkowe/ZUS i inne problemy, o których mowa poniżej, zniszczyły czy też odmieniły ten rynek? Platformy cyfrowe i kablówki tak okopały się na swoich pozycjach, że nie pozostawiły miejsca dla mniejszych podmiotów. Gorzej, że te większe firmy w kraju chyba się nie spodziewają, iż może znaleźć się ktoś jeszcze większy od nich, z zagranicy, który z czasem im zagrozi, np. Netflix, Amazon, Facebook i inne światowe potęgi. Dotyczy to nie tylko polskich platform czy kablówek, ale także operatorów satelitarnych, dla których z kolei zagrożenie stanowić może światłowód i tani, globalny Internet. Wtedy antena może stać się już niepotrzebna. Bądźmy jednak optymistami i czekajmy na nowe impulsy na rynku.


Podróże z anteną – Brisbane


Brisbane jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem w australijskim stanie Queensland. To również trzecie najbardziej zaludnione miasto w całej Australii. Brisbane zostało założone na terenach rdzennych ludów Turrbal i Jagera. Nazwa miasta pochodzi od rzeki Brisbane, wzdłuż której się rozciąga. Rzeka zaś wzięła nazwę od nazwiska Szkota Thomasa Brisbane, gubernatora Nowej Południowej Walii w latach 1821-1825. Do Brisbane we wschodniej Australii dolecieliśmy z lotniska Perth w zachodniej Australii – jedyne 3600 km w linii prostej – tylko 4,5 godz. lotu. Piszę to tutaj, żeby uzmysłowić czytelnikom, że zwiedzanie Australii to kwestia odległości. Zdecydowanie nie uda się jej zobaczyć w miesiąc. To właśnie w Brisbane jeden z australijskich turystów poinformował nas, ile czasu poświęcił na zwiedzenie stanu Queensland – 7 miesięcy. I nawet to było w jego opinii za mało!

30 lat telewizji satelitarnej w Polsce

Inea i Vectra z dekoderami 4K

Tematy niedoszacowane


Kartka z kalendarza – kwiecień i maj

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3-4/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2019 na przełomie maja i czerwca.

 

Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama