reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3-4/2019

dodano: 2019-04-02 12:24 | aktualizacja: 2019-04-02 14:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3-4 2019 okładka SAT Kurier 3-4/2019
TOP 10 – najlepsze produkty na 2019 rok
Zagrożenia dla rynku tv-sat w Polsce
Laureaci SAT Kurier Awards 2018
Podróże z anteną – Brisbane

NOWE PRODUKTY:
Multiswitch Opticum dCSS 52-32
Adaptery Wi-Fi USB Vu+2
Kabel Triax KOKA 110 A++
Konwertery Opticum Wideband
Folia Dream Heat od AX Technology
Evobox IP w Cyfrowym Polsacie

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3-4/2019 - marcowo-kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Raport z wystawy SAT KRAK 2019


Poprzednia edycja wystawy SAT KRAK odbyła się 10 listopada 2017 roku, a w 2018 roku z różnych powodów postanowiliśmy zrezygnować z jesiennego terminu, w tym żeby poszukać nowej formuły czy też tematu przewodniego tego wydarzenia. Mimo że nie było wystawy, konferencji i gali SAT Kurier Awards w 2018 roku, okazało się, że dostawcy sprzętu i operatorzy delikatnie naciskali, by jakoś kontynuować te branżowe spotkania. Dlatego gala wręczenia nagród SAT Kurier Awards 2018 odbyła się dopiero 1 marca 2019 roku, a samo wydarzenie, pod nazwą SAT KRAK 2019, trwało tylko jeden dzień z galą wieńczącą całość branżowego spotkania.

 
Laureaci SAT Kurier Awards 2018

1 marca w Krakowie w ramach wystawy telewizji cyfrowej SAT KRAK 2019 odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek SAT Kurier Awards 2018 dla najlepszych produktów na rynku telewizji cyfrowej. Tradycyjnie przyznano także statuetki w kategoriach „Kanał tematyczny roku” i „Najlepszy operator/firma na rynku”. Jury postanowiło wyróżnić też dwie osoby. Sponsorem gali był Eutelsat Polska.

TOP 10 – najlepsze produkty na 2019 rok


Ponownie wracamy do publikacji TOP 10 w kilku kategoriach. Czas pokazać 10 najlepszych, najlepiej sprzedawanych produktów na początku 2019 roku w wybranych przez nas kategoriach. Po raz pierwszy w tego typu zestawieniu pokazujemy niezależne odbiorniki 4K Ultra HD, odtwarzacze multimedialne Mini PC 4K, konwertery Unicable/SCR, bo technologie idą do przodu. Nie zapomnieliśmy o tunerach DVB-T, konwerterach Twin, zwykłych tunerach HD czy antenach naziemnych i satelitarnych 80-90 cm.


 
Coraz bliżej DVB-T2 HEVC w Polsce

Na początku lutego Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych. Podstawą prawną jest art. 132 ust. 3 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2018 r. poz. 1954). Celem tych zmian jest przygotowanie rynku do planowanego przejścia w Polsce na standard DVB-T2 i kompresję obrazu HEVC.

PORADNIK: Odtwarzacze multimedialne


Wybór odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego może przysporzyć o ból głowy niejedną osobę. Faktycznie liczba urządzeń dostępnych na rynku jest ogromna i różnią się one w dużej mierze tak naprawdę detalami, co nie pomaga w wyborze tego odpowiedniego modelu spełniającego wymagania. Czasami jednak te szczegóły mogą odegrać ważną rolę w przyszłości, gdy okaże się, że jakaś nowa oferta w sieci nie da się odtworzyć, bo brak wsparcia. Warto więc dopytać lub poczytać, aby nie zrobić sobie kłopotu, np. z dostępem do Netfl ixa czy innej usługi. Z drugiej strony wiele osób zadaje pytanie: „Po co mi odtwarzacz multimedialny? Przecież mam telewizor smart TV” lub „Wystarczy mi komputer/laptop”. Wszystko kwestia przekonania się, ale warto przeczytać. 
Zagrożenia dla rynku tv-sat w Polsce

Co musiałoby się stać, aby rynek firm tv-sat odżył po tym, jak globalizacja, dbanie o zasięgi i słupki w korporacjach czy Internecie, obciążenia podatkowe/ZUS i inne problemy, o których mowa poniżej, zniszczyły czy też odmieniły ten rynek? Platformy cyfrowe i kablówki tak okopały się na swoich pozycjach, że nie pozostawiły miejsca dla mniejszych podmiotów. Gorzej, że te większe firmy w kraju chyba się nie spodziewają, iż może znaleźć się ktoś jeszcze większy od nich, z zagranicy, który z czasem im zagrozi, np. Netflix, Amazon, Facebook i inne światowe potęgi. Dotyczy to nie tylko polskich platform czy kablówek, ale także operatorów satelitarnych, dla których z kolei zagrożenie stanowić może światłowód i tani, globalny Internet. Wtedy antena może stać się już niepotrzebna. Bądźmy jednak optymistami i czekajmy na nowe impulsy na rynku.


Podróże z anteną – Brisbane


Brisbane jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem w australijskim stanie Queensland. To również trzecie najbardziej zaludnione miasto w całej Australii. Brisbane zostało założone na terenach rdzennych ludów Turrbal i Jagera. Nazwa miasta pochodzi od rzeki Brisbane, wzdłuż której się rozciąga. Rzeka zaś wzięła nazwę od nazwiska Szkota Thomasa Brisbane, gubernatora Nowej Południowej Walii w latach 1821-1825. Do Brisbane we wschodniej Australii dolecieliśmy z lotniska Perth w zachodniej Australii – jedyne 3600 km w linii prostej – tylko 4,5 godz. lotu. Piszę to tutaj, żeby uzmysłowić czytelnikom, że zwiedzanie Australii to kwestia odległości. Zdecydowanie nie uda się jej zobaczyć w miesiąc. To właśnie w Brisbane jeden z australijskich turystów poinformował nas, ile czasu poświęcił na zwiedzenie stanu Queensland – 7 miesięcy. I nawet to było w jego opinii za mało!

30 lat telewizji satelitarnej w Polsce

Inea i Vectra z dekoderami 4K

Tematy niedoszacowane


Kartka z kalendarza – kwiecień i maj

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3-4/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2019 na przełomie maja i czerwca.

 

Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...