reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Yamal 601 w końcu na właściwej orbicie

dodano: 2019-06-26 18:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: telesputnik.ru

yamal-601-thales-alenia-satelita-360px.jpg Rosyjski satelita Yamal 601 wyniesiony z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w dniu 30 maja, ostatecznie został z powodzeniem umieszczony na właściwej pozycji orbitalnej 49°E, po tym, kiedy przez awarię silników rakiety nie trafił tam gdzie trzeba. Na szczęście udało się rozłożyć anteny i panele słoneczne satelity Yamal 601, więc nie ma innych problemów. Operatorem satelity jest rosyjska firma Gazprom Space Systems. 

Proton M Yamal 601


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Producent satelity - Thales Alenia Space i jego operator - Gazprom Space Systems, dzięki wspólnej strategii doprowadzili do podniesienia satelity na orbitę geostacjonarną z wykorzystaniem silników korekcyjnych satelity - operacja własnie została pomyślnie zakończona. Eksperci rozpoczęli testowanie satelity.

Przypomnijmy, że normalny tryb wprowadzenia satelity Yamal 601 na orbitę (apogeum) został zakłócony z powodu awarii silnika rakiety Proton M. Dopiero 6 czerwca opracowano alternatywny program wprowadzenia satelity Yamal 601 na prawidłową orbitę geostacjonarną z wykorzystaniem silników korekcyjnych o małej sile. Jak stwierdzili przedstawiciele operatora - Gazprom Space Systems, nie wpłynie to na czas pracy Yamal 601 na orbicie, bo mogło nastąpić znaczne zużycie paliwa.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

109 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama