reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Discovery obchodzi 50. rocznicę lądowania na Księżycu

dodano: 2019-07-19 12:01 | aktualizacja: 2019-07-19 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: Discovery Channel

Discovery lądowanie na Księżycu Apollo 20 lipca 1969 roku, gdy Neil Armstrong stawiał swój pierwszy krok na powierzchni Księżyca cały świat wstrzymał oddech. Za tymi legendarnymi ujęciami kryje się ekscytująca, ale mało znana historia. W lipcu 2019 r. – czyli dokładnie 50 lat po tych przełomowych wydarzeniach – Discovery Channel oraz Discovery Science zapraszają na telewizyjną podróż kosmiczną, która odkryje tajemnice misji Apollo.

Discovery lądowanie na Księżycu Apollo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już w najbliższą sobotę, 20 lipca Discovery Channel wyemituje specjalny blok programowy poświęcony 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Dzień później do podróży w kosmos dołączy także Discovery Science. W ramówce tego kanału znajdą się trzy wyjątkowe programy dokumentalne: „Apollo 11: zaginione nagrania”, „Tajemnice lądowania na Księżycu” oraz „Powrót na Księżyc: 60 lat później”.

Apollo 11: Zaginione nagrania
Lądowanie na Księżycu było z pewnością jednym z najsłynniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Mimo tego okazuje się, że wciąż jeszcze nie wiemy na ten temat wszystkiego. Twórcy tej fascynującej serii, powstałej we współpracy z NASA, przedstawiają szczegółowy przebieg misji kosmicznej Apollo 11. Wykorzystują przy tym niepokazywany do tej pory materiał filmowy. Niepublikowane dotąd nigdy taśmy odsłonią nam kulisy zmagań inżynierów i naukowców. Pokażą pod jaką presją było trzech astronautów, którzy mieli spełnić marzenia i nadzieje całego narodu, a może nawet świata. To filmowa retrospekcja, ukazująca krok po kroku, jak trójka amerykańskich śmiałków zmieniła świat.
 

Tajemnice lądowanie na Księżycu
Lądowanie na Księżycu było jednym z największych osiągnięć w dziejach ludzkości. Ta wielka podróż trzech legendarnych astronautów wystawiła na próbę ludzki rozum oraz inwencję. Czy człowiek naprawdę stanął na Księżycu?! W kolejnych latach pojawiło się wiele teorii, które twierdziły, że ten wyczyn był jednym z największych mistyfikacji w historii. W tej intrygującej serii programów zespół ekspertów i śledczych przesłucha kluczowych świadków tego wydarzenia oraz podda wnikliwej analizie dostępne dowody. Czy uda się oddzielić prawdę od fikcji?

Powrót na księżyc: 60 lat później
Od lat 50. minionego wieku tylko Związek Radziecki, Stany Zjednoczone i całkiem niedawno – w 2013 roku – Chiny dokonały lądowania statkiem kosmicznym na powierzchni Księżyca. Teraz po raz pierwszy w historii podobną próbę podejmuje prywatna firma z Izraela, SpaceIL. Twórcy dokumentalnej serii programów towarzyszą inżynierom i ekipie tej historycznej wyprawy, podczas ostatnich przygotowań do pierwszej na świecie prywatnie sfinansowanej misji na Księżyc. Czy to będzie przełom w historii prywatnych podróży kosmicznych, a może spektakularna porażka? Czy wyprawa się powiedzie? W programie znajdą się opinie ekspertów i nowatorskie animacje komputerowe. Poznamy ludzi, którzy postanowili urzeczywistnić marzenia i dołączyć do gigantów podboju kosmosu!

Discovery Channel, sobota, 20 lipca
8:00 – „Tajemnice lądowania na Księżycu” – odcinek 1
9:00 – „Tajemnice lądowania na Księżycu” – odcinek 2
10:00 – „Tajemnice lądowania na Księżycu” – odcinek 3
11:00 – „Tajemnice lądowania na Księżycu” – odcinek 4
12:00 – „Tajemnice lądowania na Księżycu” – odcinek 5
13:00 – „Tajemnice lądowania na Księżycu” – odcinek 6
19:00 – „Apollo 11: zaginione nagrania” – odcinek 1 i 2
23:00 – „Powrót na Księżyc: 60 lat później” – odcinek 1

Discovery Science, od 21 lipca
„Tajemnice lądowania na Księżycu” – od niedzieli, 21 lipca, godzina 11.00
„Apollo 11: zaginione nagrania” – niedziela, 28 lipca, godzina 14.00
„Powrót na Księżyc: 60 lat później” – niedziela, 28 lipca, godzina 16.00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...