reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jest zezwolenie na transmisję Setanta Sports na Ukrainie

dodano: 2019-08-01 11:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: telekritika.ua

Setanta Sports Ukraiński regulator medialny (Rada Narodowa) zezwolił na retransmisję kanału Setanta Sports na Ukrainie. Setanta Sports znajduje się już na liście kanałów zagranicznych, które mogą być retransmitowane na terytorium Ukrainy. Pisaliśmy wcześniej, że zagrożona jest transmisja Setanta Sports.

Setanta-Sport-i-Setanta-plus-kraje-WNP-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1 sierpnia ukraińska Krajowa Rada Telewizji i Radia umieściła irlandzki kanał telewizyjny „Setanta Sports” na liście kanałów zagranicznych, które mogą być transmitowane na terytorium Ukrainy. Po raz pierwszy kwestia adaptacji została rozpatrzona tydzień temu, po czym została odłożona na „sfinalizowanie złożonych dokumentów” i „dodatkowe monitorowanie”.

- Przeanalizowaliśmy wszystkie okoliczności sprawy i jak dotąd dział kontroli i audytu nie ma komentarzy - powiedział członek Rady Narodowej Siergiej Kostinsky.


Według niego regulator będzie w przyszłości nadal monitorować kanał Setanta Sports. Poprosił również przedstawicieli nadawcy o poinformowanie Rady Narodowej o zmianach.

Głównym powodem wydłużenia wydania licencji była rzekomo obecność emisji w Setanta Sports reklamy na Ukrainie: prawo zabrania umieszczania na zagranicznych kanałach telewizyjnych reklam niezapłaconych na Ukrainie. Jednak w tekście decyzji opublikowanej na stronie internetowej Rady Narodowej podaje się, że regulator nie ma żadnych skarg na kanał telewizyjny: monitoring nie rejestrował reklam ani innych naruszeń.

2 lipca irlandzka firma Setanta Ukraine Ltd. zwróciła się do Rady Narodowej o uznanie kanału Setanta Sports zgodnie z wymogami Europejskiej konwencji o transgranicznej telewizji i ustawodawstwie ukraińskim oraz dodanie go do listy kanałów zagranicznych, które mogą być nadawane na Ukrainie. Monitoring Rady Narodowej na 19 i 22 lipca pokazał, że kanał nadaje przez całą dobę w języku angielskim i rosyjskim, nie zawiera reklam ani innych informacji handlowych, erotyki ani pornografii, których nie wolno pokazywać na Ukrainie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT802B LTE

Tańsza wersja anteny Fuba DAT902B LTE. Wysokiej jakości 27-elementowa telewizyjna...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...
reklama