reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 7-8/2019

dodano: 2019-08-02 10:39 | aktualizacja: 2019-08-02 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 7-8/2019 SAT Kurier 7-8/2019
Czy Platforma Canal+ będzie sobie radzić lepiej niż nc+?
Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?
TEST: Dekoder 4K od T-Mobile
Podróże z anteną – Hua Hin

NOWE PRODUKTY:
Evobox Stream – nowy dekoder Cyfrowego Polsatu
TechniSat Digitradio 230 OD
Konwerter Terra dSCR LNB LDS102
Triple Monoblock LNB od Maxing
Nietypowe konwertery od X Square
Miernik ME 200 z GSS Grundig Systems
Miernik Linbox WS-6944 Combo
Wzmacniacz Televes Avant 6
Modulator DVB-T DM200HD dla 4K
Odtwarzacz sieciowy 4K Zidoo Z1000

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 7-8/2019 - wakacyjne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?


nc+ telewizja na kartę nadal jest w sprzedaży, choć ostatnio na rynku detalicznym widać, że klienci ewidentnie zapomnieli o tym, iż taka oferta w ogóle istnieje. Wynika to z tego, że zupełnie zaniechano reklamy nc+ TNK i to zarówno na poziomie nc+, jak i u niektórych dystrybutorów. Trudno to zrozumieć z punktu widzenia biznesowego, jeśli przyjrzeć się bliżej temu, jak wygląda sprzedaż oferty postpaid platformy nc+ (na abonament). A sprzedaż ta, według naszych danych w ostatnich miesiącach mogłaby być zdecydowanie lepsza i to m.in. dzięki prepaidowi. 
PORADNIK: Anteny pokojowe – 10 pytań i odpowiedzi

Ustalmy od razu, że zastosowanie anten pokojowych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T jest ograniczone do miejsc o dużej sile sygnału. Używać ich można wyłącznie w niewielkiej odległości od nadajnika. Nie warto nabierać się na atrakcyjny wygląd czy opakowanie z opisami wskazującymi, że to istny cud techniki – cudu nie będzie. Jeśli do tego dochodzi wysoka cena, to lepiej sobie od razu darować zakup. Antena pokojowa tak naprawdę nadaje się tylko dla miejsc do 10 km od nadajnika, a w gęstej zabudowie lub niekorzystnym ustawieniu w stosunku do nadajnika nawet to może być za duża odległość dla stabilnego odbioru.

TEST: Dekoder 4K od T-Mobile


Po zaoferowaniu w kwietniu dekodera 4K przez operatora telefonii komórkowej Play, na podobny krok zdecydowała się konkurencyjna sieć T-Mobile. Wprowadzeniu tego nowego urządzenia (Kaon KSTB6077) dnia 28 czerwca towarzyszyło uruchomienie zupełnie nowej oferty pod nazwą Magenta 1 – pakietu usług mobilnych, internetu światłowodowego i rozrywki. Alternatywnie można skorzystać z pakietu Magenta Rozrywka obejmującego tylko dwie usługi – światłowód i rozrywkę (bez usług komórkowych). Tym samym T-Mobile dołączył do grona konwergentnych graczy na polskim rynku.


 
PORADNIK: 10 przydatnych urządzeń na lato

Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, warto pomyśleć, co ze sprzętu tv-sat może przydać się na urlopie. Wybraliśmy dziesięć pozycji, których miłośnikowi telewizji i wideo nie powinno zabraknąć w czasie wakacji, szczególnie podczas wyjazdu na kemping.ANGA COM 2019 – raport z wystawy


ANGA COM – wystawa i konferencja branży szerokopasmowej, kablowej i satelitarnej w Kolonii, to najlepszy przegląd trendów na światowych rynkach telewizji cyfrowej. W 2019 roku odbyła się w dniach 4-6 czerwca i ponownie osiągnęła nowe, rekordowe wyniki. Według organizatorów targów, ANGA COM po raz kolejny pokazała doskonały bilans w tym roku. 
Czy Platforma Canal+ będzie sobie radzić lepiej niż nc+?

W latach 90. marka Canal+ była powiewem zachodu i synonimem najnowszych filmów zza oceanu i Francji, kultowych produkcji polskich, takich jak „13 posterunek”. Choć młode pokolenie tych czasów nie ma pamięta, to druga co do wielkości platforma cyfrowa zmienia nazwę. Zamiast nc+ będzie od września funkcjonować jako Platforma Canal+. W ten sposób ma skuteczniej rywalizować m.in. z Netflixem. Czy marketingowy powrót do korzeni opłaci się nc+, a może doprowadzi do tego, że będziemy mieli już niebawem tylko jedną platformę cyfrową w Polsce?


Podróże z anteną – Hua Hin


Hua Hin jest najstarszym, nadmorskim kurortem w Tajlandii. Często jest wymieniane na jednym oddechu z kurortem Cha-am, który znajduje się zaledwie 25 km od Hua Hin. Nazwę miejscowości Hua Hin tłumaczy się z tajskiego jako „kamienna głowa”, a wiąże się to z faktem, że w niektórych miejscach na wybrzeżu z wody wystają kamienie, które z oddali wyglądają jak głowy. Ponieważ jest tam dużo nieruchomości dla obcokrajowców, to jest też dużo emerytów i turystów z bogatych krajów, a także mnóstwo kitesurferów, którzy wzdłuż 6 km plaży przy wietrze fruwają i skaczą na falach. Mają gdzie trenować (trenowała tam m.in. kadra narodowa Japonii).
Kartka z kalendarza – sierpień i wrzesień

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 7-8/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 9-10/2019 na przełomie września i października.


Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...