reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 7-8/2019

dodano: 2019-08-02 10:39 | aktualizacja: 2019-08-02 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 7-8/2019 SAT Kurier 7-8/2019
Czy Platforma Canal+ będzie sobie radzić lepiej niż nc+?
Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?
TEST: Dekoder 4K od T-Mobile
Podróże z anteną – Hua Hin

NOWE PRODUKTY:
Evobox Stream – nowy dekoder Cyfrowego Polsatu
TechniSat Digitradio 230 OD
Konwerter Terra dSCR LNB LDS102
Triple Monoblock LNB od Maxing
Nietypowe konwertery od X Square
Miernik ME 200 z GSS Grundig Systems
Miernik Linbox WS-6944 Combo
Wzmacniacz Televes Avant 6
Modulator DVB-T DM200HD dla 4K
Odtwarzacz sieciowy 4K Zidoo Z1000

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 7-8/2019 - wakacyjne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?


nc+ telewizja na kartę nadal jest w sprzedaży, choć ostatnio na rynku detalicznym widać, że klienci ewidentnie zapomnieli o tym, iż taka oferta w ogóle istnieje. Wynika to z tego, że zupełnie zaniechano reklamy nc+ TNK i to zarówno na poziomie nc+, jak i u niektórych dystrybutorów. Trudno to zrozumieć z punktu widzenia biznesowego, jeśli przyjrzeć się bliżej temu, jak wygląda sprzedaż oferty postpaid platformy nc+ (na abonament). A sprzedaż ta, według naszych danych w ostatnich miesiącach mogłaby być zdecydowanie lepsza i to m.in. dzięki prepaidowi. 
PORADNIK: Anteny pokojowe – 10 pytań i odpowiedzi

Ustalmy od razu, że zastosowanie anten pokojowych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T jest ograniczone do miejsc o dużej sile sygnału. Używać ich można wyłącznie w niewielkiej odległości od nadajnika. Nie warto nabierać się na atrakcyjny wygląd czy opakowanie z opisami wskazującymi, że to istny cud techniki – cudu nie będzie. Jeśli do tego dochodzi wysoka cena, to lepiej sobie od razu darować zakup. Antena pokojowa tak naprawdę nadaje się tylko dla miejsc do 10 km od nadajnika, a w gęstej zabudowie lub niekorzystnym ustawieniu w stosunku do nadajnika nawet to może być za duża odległość dla stabilnego odbioru.

TEST: Dekoder 4K od T-Mobile


Po zaoferowaniu w kwietniu dekodera 4K przez operatora telefonii komórkowej Play, na podobny krok zdecydowała się konkurencyjna sieć T-Mobile. Wprowadzeniu tego nowego urządzenia (Kaon KSTB6077) dnia 28 czerwca towarzyszyło uruchomienie zupełnie nowej oferty pod nazwą Magenta 1 – pakietu usług mobilnych, internetu światłowodowego i rozrywki. Alternatywnie można skorzystać z pakietu Magenta Rozrywka obejmującego tylko dwie usługi – światłowód i rozrywkę (bez usług komórkowych). Tym samym T-Mobile dołączył do grona konwergentnych graczy na polskim rynku.


 
PORADNIK: 10 przydatnych urządzeń na lato

Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, warto pomyśleć, co ze sprzętu tv-sat może przydać się na urlopie. Wybraliśmy dziesięć pozycji, których miłośnikowi telewizji i wideo nie powinno zabraknąć w czasie wakacji, szczególnie podczas wyjazdu na kemping.ANGA COM 2019 – raport z wystawy


ANGA COM – wystawa i konferencja branży szerokopasmowej, kablowej i satelitarnej w Kolonii, to najlepszy przegląd trendów na światowych rynkach telewizji cyfrowej. W 2019 roku odbyła się w dniach 4-6 czerwca i ponownie osiągnęła nowe, rekordowe wyniki. Według organizatorów targów, ANGA COM po raz kolejny pokazała doskonały bilans w tym roku. 
Czy Platforma Canal+ będzie sobie radzić lepiej niż nc+?

W latach 90. marka Canal+ była powiewem zachodu i synonimem najnowszych filmów zza oceanu i Francji, kultowych produkcji polskich, takich jak „13 posterunek”. Choć młode pokolenie tych czasów nie ma pamięta, to druga co do wielkości platforma cyfrowa zmienia nazwę. Zamiast nc+ będzie od września funkcjonować jako Platforma Canal+. W ten sposób ma skuteczniej rywalizować m.in. z Netflixem. Czy marketingowy powrót do korzeni opłaci się nc+, a może doprowadzi do tego, że będziemy mieli już niebawem tylko jedną platformę cyfrową w Polsce?


Podróże z anteną – Hua Hin


Hua Hin jest najstarszym, nadmorskim kurortem w Tajlandii. Często jest wymieniane na jednym oddechu z kurortem Cha-am, który znajduje się zaledwie 25 km od Hua Hin. Nazwę miejscowości Hua Hin tłumaczy się z tajskiego jako „kamienna głowa”, a wiąże się to z faktem, że w niektórych miejscach na wybrzeżu z wody wystają kamienie, które z oddali wyglądają jak głowy. Ponieważ jest tam dużo nieruchomości dla obcokrajowców, to jest też dużo emerytów i turystów z bogatych krajów, a także mnóstwo kitesurferów, którzy wzdłuż 6 km plaży przy wietrze fruwają i skaczą na falach. Mają gdzie trenować (trenowała tam m.in. kadra narodowa Japonii).
Kartka z kalendarza – sierpień i wrzesień

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 7-8/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 9-10/2019 na przełomie września i października.


Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...
reklama