reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nagravision Polsatu i Via Digital złamane!

dodano: 2001-06-21 21:47 | aktualizacja: 2001-06-21 21:47
autor: | źródło:

To wielka niespodzianka, ale było więcej jak pewne, że hackerzy pracują nad jednym z pozornie najtrudniejszych systemów dostępu warunkowego - szwajcarskim Nagravision. Korzystają z tego systemu m.in. Polsat Cyfrowy, hiszpański pakiet Via Digital oraz portugalski TV Cabo z Hispasata - 30W. Cały pakiet programów Polsatu Cyfrowego można oglądać przy pomocy pirackiej karty Fun. Sprawa rozkodowania Nagry jest znana wśród hiszpańskich hackerów od kilku miesięcy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okazuje się, że system nie jest tak trudny, a przypisywanie numerów kart do modułów wewnątrz odbiorników też nie jest przeszkodą. Cały pakiet programów Polsatu Cyfrowego można oglądać przy pomocy pirackiej karty typu Fun, na razie jedynie jeśli posiada się oryginalny odbiornik z kartą, nawet nieaktywną lub na podstawowy pakiet kanałów.

Jak wiadomo, jedną z cech systemu Nagravision jest przypisanie konkretnej karty odpowiedniemuu dekoderowi, nie ma więc na razie możliwości stworzenia uniwersalnej przenośnej karty pirackiej dla Polsatu. Wykonanie karty Fun dla Nagra nie jest szczególnie trudne. Wystarczy programator Phoenix, oryginalna karta Polsatu i karta Fun. Polega to m.in. na sczytaniu oryginalnej karty v.7 (są też v.10!).

Skopiowanie karty i oglądanie pełnego pakietu jest możliwe dla Polsatu i Via Digital. Polsat może zapomnieć o pobieraniu pieniędzy za resztę kanałów z pakietu Premium (pseudo!). Teraz nikt nie będzie chciał płacić, a sytuacja może się jeszcze pogorszyć, gdy "prace" nad Nagravision rozejdą się po kraju. Przyznać trzeba, że sporą zasługę mają tu hiszpańscy hackerzy, którzy "wyciągnęli pomocną rękę do polskich kolegów". Pamiętać trzeba, że na razie takie oglądanie dotyczy tylko kart v.7, co można stwierdzić wyłącznie w komputerze.

Podobnie można oglądać przy pomocy pirackich kart Fun i modułów Nagravision CI, jeśli tylko jest karta do tego modułu - przeważnie tylko Via Digital. Nie ma modułów CI dla Polsatu, który od dawna obawiał się piractwa Nagravision. Sprawa rozkodowania Nagry jest znana wśród hiszpańskich hackerów od kilku miesięcy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...