reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwsze telewizory LG OLED z obsługą technologii nVidia G-Sync

dodano: 2019-09-10 10:46
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG

LG OLED nVidia G-Sync LG Electronics połączyła siły z nVidia i wprowadza do modeli OLED z roku 2019 kompatybilność z technologią nVidia G-Sync®. Wydajność przetwarzania sygnału oraz jakość wyświetlanego obrazu, gwarantujące płynne odwzorowanie ruchu bez migotania, zacinania lub rozrywania obrazu, zostały potwierdzone podczas testów kompatybilności z technologią nVidia G-Sync.

LG OLED nVidia G-Sync


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizory dla graczy
Ze względu na wyjątkową jakość obrazu, małe opóźnienie sygnału oraz bardzo krótki czas reakcji, telewizory LG OLED zyskały już dobrą opinię entuzjastów gier. Kompatybilność z technologią nVidia G-Sync przekłada się na jeszcze wyższy realizm doznań, jakie zapewniają gry komputerowe wyświetlane na dużych ekranach telewizorów OLED 4K o przekątnych od 55 do 77 cali.

Matryca OLED z pikselami emitującymi światło gwarantuje precyzję sterowania jasnością i barwą każdego punktu obrazu, dzięki czemu wyświetlana grafika staje się niezwykle realistyczna i pozwala użytkownikom całkowicie wczuć się w wartką akcję ulubionych gier. Oprócz nieskończenie dużego kontrastu oraz wysokiej precyzji odwzorowania kolorów, telewizory OLED charakteryzują się bardzo krótkim czasem reakcji i częstotliwością odświeżania nawet 120 Hz. Opóźnienie sygnału wejściowego, które może zadecydować o zwycięstwie lub przegranej, jest ledwo dostrzegalne i wynosi około 6 milisekund dla obrazu 1440p oraz około 13 milisekund dla obrazu 4K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Minimalne opóźnienie sygnału, mniejsze niż jedna klatka, przy braku pogorszenia jakości obrazu sprawia, że telewizory LG OLED są najlepszymi wyświetlaczami dla graczy.

Ponadto, najnowsze telewizory LG OLED są zgodnie z popularnymi formatami obrazu HDR, co dodatkowo intensyfikuje doznania podczas gier. Użytkownicy mogą wyświetlać gry z obrazem HDR10 lub Dolby Vision (z prędkością do 120 klatek na sekundę dla obrazu Full HD) wykorzystując funkcje interfejsu HDMI 2.1, takie jak ALLM (Auto Low Latency Mode), zwrotny kanału audio (eARC), czy regulowana częstotliwość odświeżania VRR.

Kinowa jakość dźwięku
Ponadto, telewizory LG OLED z roku 2019 są zgodne z kinowymi formatami dźwięku przestrzennego, takimi jak Dolby Atmos i bezstratny Dolby TrueHD, co pozwala zapewnić jeszcze wyższy realizm wrażeń podczas gier lub oglądania filmów z dynamiczną akcją. Dzięki kompatybilności telewizorów LG OLED z najlepszymi formatami dźwięku i obrazu, użytkownicy mogą doświadczyć wrażeń słuchowych i wzrokowych, które są idealnie zgodne z zamierzeniami twórców. Telewizory te są też wyposażone w funkcję AI Sound, opartą na sztucznej inteligencji i algorytmie uczenia się Deep Learning, która umożliwia odtwarzanie wirtualnego dźwięku 5.1-kanałowego.

- Nie jest tajemnicą, że telewizory LG OLED są cenione przez graczy z całego świata. Dlatego optymalizujemy telewizory OLED uwzględniając potrzeby entuzjastów gier. Wdrożenie przez nas technologii nVidia G-Sync oznacza, że telewizory OLED współpracują z rozwiązaniami czołowego producenta kart graficznych i zapewniają najwyższą jakość obrazu podczas gier - Sam Kim, wiceprezes oddziału planowania produktów TV w dziale Home Entertainment firmy LG.

- Cieszymy się, że telewizory LG OLED z roku 2019 będą współpracować z technologią G-Sync oraz regulowaną częstotliwością odświeżania VRR obsługiwaną poprzez interfejs HDMI, co pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości naszych procesorów graficznych z serii GeForce RTX 20.Grając w gry, w których zastosowano technologię Real-Time Ray-Tracing obsługiwaną przez procesory GeForce, użytkownicy zostaną oszołomieni szybkością reakcji oraz realizmem obrazu - Matt Wuebbling, szef marketingu GeForce w firmie nVidia.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...