reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 9-10/2019

dodano: 2019-10-07 10:24 | aktualizacja: 2019-10-21 16:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 9-10/2019 SAT Kurier 9-10/2019
Odbiorniki Vu+ w pigułce
IFA 2019 – raport z wystawy
10 pytań i odpowiedzi: odbiorniki combo
Podróże bez anteny – Xi’an

NOWE PRODUKTY:
Nowy dekoder 4K w ofercie Orange TV
Evobox HD z nowymi funkcjami
Moduły Unicam Pro i DeltaCAM Pro Twin
Odbiornik GigaBlue UHD Trio 4K
Nowe anteny satelitarne Triax

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 9-10/2019 - wrześniowo-październikowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Jak przygotować antenę satelitarną przed zimą?


Jak wiadomo, antena satelitarna to nie samochód, więc niby po co okresowy przegląd? Przecież nikt nie wymaga takiego przeglądu. Ot, po zainstalowaniu antena ma odbierać na wieki wieków i to dobrze. Tak myśli większość użytkowników takich anten. Niestety tak dobrze nie ma. Radzimy więc, jak i co zrobić, póki jest jeszcze ciepło i przyjemnie na fachowy przegląd anteny, żeby zimą nie mieć kłopotów i po prostu nie kląć czy nie wzywać nagle instalatora, który tuż przed świętami Bożego Narodzenia dla zasady skasuje nas podwójnie. 
PORADNIK: Odbiorniki Vu+ w pigułce

Możliwości odbiorników na Linuksie są ogromne i znacznie przerastają te, jakie oferują dedykowane dekodery platform. W niniejszym poradniku skupimy się na przedstawieniu najważniejszych zalet i funkcji linuksowych tunerów na przykładzie modeli z rodziny Vu+, które królują na rynku już od wielu lat.

PORADNIK: 10 pytań i odpowiedzi - odbiorniki combo


Kto by pomyślał, że w dobie, gdy prawie każdy płaski telewizor ma wbudowany naziemny tuner DVB-T/T2, a czasami także tuner satelitarny i kablowy, nadal sprzedawać się będą zewnętrzne odbiorniki combo, czyli takie 2w1 (DVB-T/T2 + DVB-S/S2) lub 3w1 (DVB-T/T2 + DVB-S/ S2 + DVB-C). Przyczyn całkiem dobrej sprzedaży odbiorników combo jest wiele, ale jedną z nich jest fakt, że producenci telewizorów zwykle nie przywiązują uwagi do prawidłowego rozwoju oprogramowania dającego większą swobodę użytkownikowi. W telewizorach brakuje też gniazd dla kart czy modułów, opcji nagrywania, itd. I jeszcze jedna uwaga: to linuksowe tunery combo dają takie możliwości odbioru i obsługi, których nawet najlepszy telewizor nigdy nie da. Co więcej zdarza się, że producenci telewizorów narzucają kontrolę użytkownika, choćby po odłączeniu HDMI czy też pytają o kod pocztowy przy instalacji, co tylko odstrasza użytkownika.


 
IFA 2019 – raport z wystawy

Berlińskie targi IFA w tym roku odbyły się w dniach od 6 do 11 września. Choć targi elektroniki użytkowej od dawna zdominowane są przez coraz nowsze i większe telewizory, to przyszedł teraz czas na takie zwijane. Na IFA 2019 zwijany TV pokazała firma LG. Budził on wielkie zainteresowanie, kiedy wysuwał się z podstawy. Od dawna mocno reprezentowane są także coraz bardziej zaawansowane urządzenia AGD. W międzyczasie istotna okazała się sprawa dostępności sieci w domu dla coraz większej liczby urządzeń. Niestety branża RTV-AGD w całej Europie ma jeden wielki problem: SPADEK SPRZEDAŻY!

Czy Netflix odmłodzi Platformę CANAL+?


Jeśli nie możesz ich pokonać, to się do nich przyłącz – brzmi stare indiańskie przysłowie. Można odnieść wrażenie, że wzięła sobie je do serca Grupa Canal+, która długo próbowała rywalizować z Netflixem, aż w końcu zdecydowała się z nim porozumieć. W tym przypadku nie mamy jednak Indian, tylko Amerykanów. Już od połowy października abonenci francuskiej platformy Canal+ za 15 euro miesięcznie w ramach pakietu Ciné Séries będą mogli zyskać dostęp do Netflixa i Canal+ oraz 20 kanałów z filmami i serialami. Na przełomie roku podobna oferta może zaistnieć w Polsce. Wtedy platforma ma poinformować o szczegółach, w tym cenach.

 
Polsat News dostępny w DVB-T

20 września Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat rozpoczęli testy HbbTV w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Równolegle doszło do odkodowania
kanału informacyjnego Polsat News w MUX 4 DVB-T oraz uruchomienia dodatkowych emisji Polsat News HD w czterech lokalizacjach. Dzięki temu stacja informacyjna Polsatu znacząco zwiększyła swoją dostępność – można ją odbierać także za darmo, bez opłacania abonamentu platformy satelitarnej lub sieci kablowej.
Podróże bez anteny – Xi'an


Xi’an jest stolicą prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach. Jest jednym z najstarszych miast w Chinach i najstarszą z Czterech Wielkich Starożytnych Stolic, zajmując pozycję pod kilkoma najważniejszymi dynastiami w historii Chin. Xi’an jest punktem wyjścia czy też końcem Jedwabnego Szlaku i miejscem, gdzie odkryto słynną Terakotową Armię Cesarza Qin Shi Huanga. Co ciekawe Xi’an leży w pobliżu środka geometrycznego Chińskiej Republiki Ludowej.
Kartka z kalendarza – październik i listopad

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 9-10/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 11-12/2019 na przełomie listopada i grudnia.


Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...