reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Organizator Rajdu Dakar musi honorować umowę w beIN

dodano: 2019-10-23 13:43 | aktualizacja: 2019-10-23 15:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: beIN Sports/satkurier.pl

Rajd Dakar Francuska organizacja sportowa Amaury Sport Organisation (ASO) została zobligowana przez sąd gospodarczy w Nanterre do wykonania 5-letniej umowy na wyłączność z beIN MENA, częścią beIN Media Group. ASO jest organizatorem m.in. Rajdu Dakar, Tour de France i Maratonu Paryskiego. Organizacja ta chciała zerwać umowę z beIN i przyznać prawa medialne Arabii Saudyjskiej.

beIN Media Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zeszłym roku beIN i ASO zawarły 5-letnią umowę gwarantującą beIN wyłączne prawa medialne na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej do wszystkich ważnych wydarzeń ASO, w tym Rajdu Dakar, Tour de France, Paryż-Roubaix, Paryż-Nicea, La Flèche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège, Le Critérium du Dauphiné, Paryż-Tours i Maratonu Paryskiego od 2018 do 2023 roku.

W tym roku ASO zdecydowała się na przeniesienie od 2020 roku miejsca Rajdu Dakar z Ameryki Południowej do Arabii Saudyjskiej. Następnie ASO podjęła próbę wyjścia z umowy beIN i udzielenia licencji na prawa medialne saudyjskiemu nadawcy, jednostronnie rozwiązując 5-letni kontrakt na wyłączność z beIN. ASO odmówiła także dostarczenia beIN dosyłów satelitarnych ze swoich wydarzeń, dla których beIN jest oficjalnym i wyłącznym partnerem nadawczym.

W rezultacie grupa beIN podała ASO do sądu. Sąd gospodarczy w Nanterre wydał tymczasowe postanowienie na rzecz beIN, nakazując ASO „kontynuowanie wykonania umowy we wszystkich jej postanowieniach”. Ponadto sąd nałożył na ASO karę w wysokości 10.000 euro za każdy dzień, w którym ASO odmawiała dostarczenia niezbędnych dosyłów satelitarnych, informacji technicznych i operacyjnych w celu zapewnienia legalnemu nadawcy transmisji ze wszystkich wydarzeń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...