reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Organizator Rajdu Dakar musi honorować umowę w beIN

dodano: 2019-10-23 13:43 | aktualizacja: 2019-10-23 15:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: beIN Sports/satkurier.pl

Rajd Dakar Francuska organizacja sportowa Amaury Sport Organisation (ASO) została zobligowana przez sąd gospodarczy w Nanterre do wykonania 5-letniej umowy na wyłączność z beIN MENA, częścią beIN Media Group. ASO jest organizatorem m.in. Rajdu Dakar, Tour de France i Maratonu Paryskiego. Organizacja ta chciała zerwać umowę z beIN i przyznać prawa medialne Arabii Saudyjskiej.

beIN Media Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zeszłym roku beIN i ASO zawarły 5-letnią umowę gwarantującą beIN wyłączne prawa medialne na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej do wszystkich ważnych wydarzeń ASO, w tym Rajdu Dakar, Tour de France, Paryż-Roubaix, Paryż-Nicea, La Flèche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège, Le Critérium du Dauphiné, Paryż-Tours i Maratonu Paryskiego od 2018 do 2023 roku.

W tym roku ASO zdecydowała się na przeniesienie od 2020 roku miejsca Rajdu Dakar z Ameryki Południowej do Arabii Saudyjskiej. Następnie ASO podjęła próbę wyjścia z umowy beIN i udzielenia licencji na prawa medialne saudyjskiemu nadawcy, jednostronnie rozwiązując 5-letni kontrakt na wyłączność z beIN. ASO odmówiła także dostarczenia beIN dosyłów satelitarnych ze swoich wydarzeń, dla których beIN jest oficjalnym i wyłącznym partnerem nadawczym.

W rezultacie grupa beIN podała ASO do sądu. Sąd gospodarczy w Nanterre wydał tymczasowe postanowienie na rzecz beIN, nakazując ASO „kontynuowanie wykonania umowy we wszystkich jej postanowieniach”. Ponadto sąd nałożył na ASO karę w wysokości 10.000 euro za każdy dzień, w którym ASO odmawiała dostarczenia niezbędnych dosyłów satelitarnych, informacji technicznych i operacyjnych w celu zapewnienia legalnemu nadawcy transmisji ze wszystkich wydarzeń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...
reklama