reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Megatrendy cyberbezpieczeństwa w 2020 r

dodano: 2019-11-06 10:49
autor: HP | źródło: Bitdefender/securityindustry.org/

Klawiatura mala czaszka haker 360px.jpg Trendy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego zawsze ewoluują. A Security Industry Association, grupa handlowa, która koncentruje się na bezpieczeństwie fizycznym i cybernetycznym, uważa, że zidentyfikowała „megatrendy” bezpieczeństwa, które zdominują natychmiastowe i długoterminowe zmiany w międzynarodowym przemyśle bezpieczeństwa.

megatrendy cyberbezpieczenstwo 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Security Industry Association po raz drugi z rzędu cyberbezpieczeństwo zostało zidentyfikowane jako dominujący trend kształtujący przemysł bezpieczeństwa fizycznego i stanowiący poważny problem dla kadry kierowniczej pakietu C, nabywców rządowych, organizacji przedsiębiorstw, integratorów i innych. Następna jest sztuczna inteligencja, która zyskuje na znaczeniu wśród respondentów. W ubiegłym roku sztuczna inteligencja zajęła piąte miejsce, w tym roku jest na drugim miejscu, ponieważ specjaliści uważają, że sztuczna inteligencja będzie odgrywać rolę w wielu technologiach bezpieczeństwa.

Ponadto wielu respondentów wymieniło rozpoznawanie twarzy jako megatrend bezpieczeństwa. Chociaż jest to pierwszy rok, w którym rozpoznawanie twarzy znalazło się na liście, rozpoznawanie twarzy osiągnęło wysoką pozycję, zajmując trzecie miejsce w swoim debiucie. Inne nowości w rankingu megatrendów obejmują obawy o bezpieczeństwo narodowe i „tożsamość jako nowy obwód”.

Stowarzyszenie branży bezpieczeństwa twierdzi, że wybór megatrendów bezpieczeństwa w 2020 r. opiera się na grupach fokusowych i ankietach, które odbyły się tej jesieni wśród liderów biznesu, członków stowarzyszeń i innych. Lista ma również na celu identyfikację potencjalnych czynników zakłócających bezpieczeństwo i innych trendów, które mogą mieć wyraźny wpływ na wiele firm.

Megatrendy bezpieczeństwa na 2020 r. w kolejności - wpływ cyberbezpieczeństwa na:
 • bezpieczeństwo fizyczne
 • sztuczną inteligencję
 • rozpoznawanie twarzy
 • prywatność danych
 • przetwarzanie w chmurze
 • obawy związane z bezpieczeństwem narodowym
 • łączność i Internet rzeczy (IoT)
 • rozwój siły roboczej
 • przejście do modeli usług
 • tożsamość jako nowa obwód
Raport Megatrends dotyczący bezpieczeństwa z 2019 r. wykazał, że w miarę jak społeczeństwo w coraz większym stopniu łączy urządzenia i sieci, Internet Rzeczy (IoT) wciąż zyskuje na znaczeniu.

W tym raporcie Valerie Thomas, konsultant wykonawczy Securicon, cytuje, że przemysł bezpieczeństwa fizycznego musi...

...podnieść zasłonę i wyciągnąć tajemnicę z cyberbezpieczeństwa.

Jak wynika z tegorocznej ankiety, inteligentne technologie i trend IoT pozostaną destrukcyjne w nadchodzącym roku. Steve Schattmaier, dyrektor ds. Obsługi danych w firmie Johnson Controls, jasno stwierdził w zeszłorocznym raporcie, że między systemami cyfrowymi a fizycznymi jest niewiele światła dziennego i że należy dokładnie rozważyć bezpieczeństwo obu systemów, w miarę wzrostu zagrożeń dla podłączonych urządzeń bezpieczeństwa. 


Raport z 2019 r. zawierał pewne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego urządzeń fizycznych:
 • wyeliminuj domyślne hasła w sprzęcie i oprogramowaniu
 • testuj i testuj produkty wewnętrznie i przez organizację zewnętrzną
 • utwórz program do śledzenia i raportowania podatności na zagrożenia
 • poznaj oprogramowanie i oprogramowanie sprzętowe swojego sprzętu
 • utwórz centrum zasobów bezpieczeństwa dla integratorów i klientów
 • zaktualizuj swój program szkoleniowy w zakresie świadomości bezpieczeństwa wewnętrznego
 • uwzględnij cyberbezpieczeństwo w procesie rozwoju produktu
 • pamiętaj, że skuteczny program cybernetyczny jest procesem ciągłym

Oczekuje się również, że sztuczna inteligencja będzie nadal zakłócać bezpieczeństwo.

Raport z 2019 r. wykazał, że chociaż sztuczna inteligencja zapewnia bardziej „elastyczne, wnikliwe i coraz bardziej autonomiczne systemy”, sztuczna inteligencja nie zmniejszy natychmiast zadań związanych z bezpieczeństwem.

Zamiast tego będzie dostarczać mądrzejsze informacje profesjonalistom i respondentom. Sztuczna inteligencja w aplikacjach wideo jest oczywistą i natychmiastową szansą na bezpieczeństwo. W przypadku wideo sztuczna inteligencja stoi przed wyzwaniem generowania tak dużej ilości danych, których nie można skutecznie przejrzeć bez uczenia maszynowego wykonującego pewne prace przygotowawcze  - stwierdzono w raporcie z 2019 r.

Odkrycia te są sprzeczne z tym, co powiedzieli specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa w Security Professionals Hope, że AI rozwiąże to, co oni. W tym poście opisaliśmy, w jaki sposób 65% ankietowanych dyrektorów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i IT uważa, że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe będą w stanie rozwiązać więcej problemów związanych z bezpieczeństwem niż ludzie. Badanie wykazało, że 64% respondentów nie wdrożyło jeszcze sztucznej inteligencji / uczenia maszynowego w swoich środowiskach.

Od dziesięcioleci mówi się o konwergencji bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego.
Początkowo większość dyskusji dotyczyła ujednolicenia praw dostępu cyfrowego i fizycznego oraz śledzenia lokalizacji użytkowników w całym budynku. Podczas gdy takie wysiłki miały miejsce w niektórych większych organizacjach lub organizacjach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, rozwój Internetu Rzeczy, chmury, analityki danych i obliczeń brzegowych zbliża je do siebie bardziej niż kiedykolwiek.

Cyberbezpieczeństwo ponownie znajduje się na szczycie listy megatrendów bezpieczeństwa na rok 2020. Przy zwiększonym ryzyku i częstotliwości cyberataków dzisiejsi integratorzy systemów i programiści pracują nad tym, aby upewnić się, że rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa spełniają lub przewyższają standardy przygotowania cyberprzestrzeni organizacji - powiedział Scott Schafer , przewodniczący rady dyrektorów SIA.

SIA przewiduje również, że trendy sztucznej inteligencji i rozpoznawania twarzy będą miały ogromny wpływ na branżę w nadchodzących latach. Zarówno sztuczna inteligencja, jak i rozpoznawanie twarzy przeżywają wyraźne postępy technologiczne, a SIA będzie nadal śledzić wskaźniki adopcji technologii przez przemysł i konsumentów oraz nowe aplikacje dla tych dynamicznych megatrendów bezpieczeństwa. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...