reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MyTVplus z Drezna trafi na Astrę

dodano: 2019-11-15 21:25 | aktualizacja: 2019-11-16 20:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: infosat.de/mytvplus.de/Bild

myTVplus logo 360px.jpg Lokalny kanał telewizyjny MyTVplus z Drezna chce nadawać swój program ze wschodnich Niemiec, oprócz sieci kablowych i w Internecie, także transmisji za pośrednictwem satelity Astra 19,2°E. Takie informacje na swojej stronie internetowej podały Bild i Infosat. Na razie wystąpiono o stosowną licencję satelitarną do regulatora medialnego. 

MyTVplus zasieg Niemcy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MyTVplus planuje nadawanie z satelity od 2020 r.

Producent MyTVplus, Andreas Pippart potwierdził, że od 2020 r. kanał będzie rozpowszechniany za pośrednictwem satelity Astra. Jednak zgodnie z aktualnymi informacjami ze stacji z regionalnej Saksonii wynika, że na razie nie potwierdzono szczegółów co do daty i parametrów technicznych transmisji satelitarnej. Ciekawe czy kanał myTVplus będzie w wersji niekodowanej (FTA), ale należy podejrzewać, że tak się stanie, bo inaczej nie miałoby to większego sensu.

Kanał MyTVplus jest już nadawany w wielu cyfrowych sieciach kablowych przez Vodafone i Tele Columbus (PŸUR), m.in w Görlitz przy granicy z Polską, w Bautzen, Lipsku, Chemnitz i Zwickau. Do tego dochodzi emisja w Internecie i jako aplikacja na wszystkie urządzenia mobilne. MyTVplus jest nadawany w kablu od lutego 2015 r., takich jak Tele Columbus czy Kabel Deutschland. Jak podkreśla nadawca dystrybucja przez satelitę nie jest na razie zapewniana ze względu na regionalność Saksonii. 

Telewizja MyTVplus ma siedzibę w Dreźnie w Elbepark. Studio znajduje się na 1. piętrze obok... lodziarni Dolce Vita. 

Program myTVplus można odbierać przez całą dobę (24h) za pośrednictwem istniejących kanałów dystrybucji. Ponadto aplikacja MyTVplus jest dostępna za darmo w Google Play Store i Apple Store.

Strona domowa stacji MyTVplus - www.mytvplus.de

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama