reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyrzykowski dołączył do redakcji Polsatu Sport

dodano: 2019-11-28 16:20 | aktualizacja: 2019-11-28 17:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Sport Sprawozdawca sportowy Krzysztof Wyrzykowski dołączył do redakcji kanałów Polsat Sport (Cyfrowy Polsat), w których będzie komentował zawody biathlonowe i kolarskie. Dotychczas był on związany ze stacjami TVP i Eurosportu (Discovery). Pracował też w dzienniku sportowym „L’Equipe”.

Polsat Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat rozpoczęła transmisje zawodów biathlonowych w 2014 roku i od tamtej pory konsekwentnie promuje tę dyscyplinę w Polsce. Oprócz Pucharu Świata w sportowych kanałach Polsatu goszczą też mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, imprezy młodzieżowe oraz zawody biathlonowe w sezonie letnim. 

- W ostatnich latach bardzo zainwestowaliśmy w biathlonowy Puchar Świata oraz mistrzostwa świata i Europy. Dzięki temu doszło do transferu Krzysztofa Wyrzykowskiego, ale tak naprawdę był on na naszym celowniku już od dawna. Podstawą tej współpracy jest chęć obydwu stron. Jesteśmy otwarci na każdą aktywność pana Krzysztofa, zarówno przed mikrofonem, kamerą jak i na łamach portalu polsatsport.pl. To zaszczyt gościć takiego dziennikarza w naszej redakcji

- powiedział Marian Kmita, dyrektor do spraw sportu w Telewizji Polsat (Cyfrowy Polsat).


W sezonie 2014/2015 widzowie Polsatu Sport byli świadkami zdobycia przez Weronikę Nowakowską srebrnego i brązowego medalu mistrzostw świata w Kontiolahti. W 2018 roku Nowakowska zasiliła skład komentatorski Telewizji Polsat, a w sobotę, 30 listopada br. o 13:10 w Polsacie Sport Extra obok niej przy mikrofonie zadebiutuje Krzysztof Wyrzykowski (więcej tutaj).   

- Bardzo się cieszę, że dołączyłem do redakcji Polsatu Sport. Jestem pełen optymizmu na myśl o dzieleniu kabiny komentatorskiej z Weroniką Nowakowską oraz Marcinem Murasem. Przed nami dużo pracy. W trwającym cztery miesiące sezonie biathlonowym transmisji jest naprawdę wiele i czasu antenowego dla nikogo nie zabraknie

- ocenił Krzysztof Wyrzykowski.


Krzysztof Wyrzykowski z mediami związany jest od 1971 roku. Karierę zaczął w TVP. W latach 80. ubiegłego wieku wyjechał do Francji, gdzie pracował w dzienniku sportowym „L’Equipe”. Na co dzień mieszka w Paryżu, co nie przeszkodziło mu w stworzeniu z Tomaszem Jarońskim duetu, który w ostatnich latach komentował zawody biathlonowe i kolarskie dla Eurosportu (więcej tutaj).

- Z Tomaszem Jarońskim stworzyliśmy bardzo specyficzny styl komentarza. To działo się spontanicznie i w Polsacie Sport nie będę za wszelką cenę dążył do naśladownictwa. Z pewnością wprowadzę do swojej pracy coś nowego. W biathlonie coraz większą rolę odgrywają Francuzi, a to mój naturalny kierunek zainteresowań. Będę więc serwował różnego rodzaju ciekawostki związane z Francją oraz dbał o edukację widzów na przykład w zakresie poprawnej wymowy nazwisk sportowców

- podsumował Krzysztof Wyrzykowski.


Oprócz zawodów biathlonowych Krzysztof Wyrzykowski będzie komentował w Polsacie Sport także kolarstwo. Od wielu lat stacja pokazuje między innymi Tour de Romandie (więcej tutaj), Tour de Suisse (więcej tutaj) oraz kolarskie klasyki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...
reklama