reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

30,5 tys. zamkniętych domen przez piractwo i podróbki

dodano: 2019-12-03 15:31 | aktualizacja: 2019-12-03 21:50
autor: HP | źródło: Europol

Shop sale europol 360px.jpg Organy ścigania z 18 państw członkowskich UE we wspólnym dochodzeniu z Europolem i amerykańskim Krajowym Centrum Koordynacji Praw Własności Intelektualnej i Interpolem, przejęły podczas operacji IOS X ponad 30 506 nazw domen internetowych. Rozpowszechniały on podrobione i pirackie produkty przez Internet. Były wśród nich podrabiane farmaceutyki i pirackie filmy, nielegalne strumieniowanie telewizji, muzyka, oprogramowanie, elektronika i różne podrobione produkty. 

Europol
Shop sale europol 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
3 aresztowanych - przejęto 36 tys. luksusowych produktów

Podczas dochodzenia aresztowano 3 podejrzanych, zatrzymano 26 tys. produktów luksusowych (głównie ubrania, perfumy), 363 l napojów alkoholowych i wiele urządzeń. Zidentyfikowano i zamrożono ponad 150 tys. euro na kilku rachunkach bankowych i platformach płatności internetowych. 

Skoordynowana koalicja na rzecz przestępczości własności intelektualnej (IPC3) Europolu wspierała dochodzenie w terenie, oddelegowując ekspertów do biura mobilnego. Funkcjonariusze Europolu przeprowadzili wymianę informacji w czasie rzeczywistym i kontrole krzyżowe danych zgromadzonych podczas działań przeciwko bazom danych Europolu. Ponadto eksperci IPC3 zorganizowali w 2019 r. kilka szkoleń z zakresu technik dochodzeń online w sprawie naruszeń praw własności intelektualnej z organami ścigania w całej Europie.

Internet ma w UE być bezpieczny dla konsumentów

„In Our Sites” (IOS), zapoczątkowany w 2014 r., jest kontynuacją powtarzającej się wspólnej globalnej operacji, która znacznie wzrosła z roku na rok. Operacja ta jest wynikiem kompleksowego podejścia przyjętego przez Europol w celu uczynienia Internetu bezpieczniejszym miejscem dla konsumentów, poprzez zachęcenie jeszcze większej liczby krajów i partnerów z sektora prywatnego do udziału w tej operacji i przekazanie poleceń. 

Europol kontynuował te wysiłki w 2019 r., skutecznie wspierając wiele dochodzeń o wysokim priorytecie związanych z przestępstwami online, zapewniając szkolenia w zakresie dochodzeń online i organizując konferencję na temat inicjatyw w zakresie adaptacyjnego egzekwowania przepisów przeciwko nowym IP trendy przestępczości w Maladze w dniach 18 - 19 czerwca 2019 r.

Aby zwiększyć świadomość tego rosnącego zagrożenia, IPC3 Europolu uruchomił kampanię „Don't F ***”.
Kampania ma na celu poinformowanie obywateli o ryzyku zakupu fałszywych produktów online i udzielenie porad, które pomogą zidentyfikować nielegalne strony internetowe sprzedające podrobione towary, a także inne środki wykorzystywane przez fałszerzy, takie jak fałszywe konta w mediach społecznościowych i fałszywe aplikacje.

 

Źródło: europa.eu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama