reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizor Philips OLED zwycięża w ślepych testach

dodano: 2019-12-03 22:58 | aktualizacja: 2019-12-03 23:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: TP Vision

Philips OLED 804 1 telewizor 360px.jpg Flagowiec Philips kolejny raz zajął pierwsze miejsce w tzw. ślepym teście na najlepszy telewizor OLED. 69% użytkowników wskazało sprzęt tej marki jako najlepszy spośród 4 porównywanych modeli dostępnych na rynku. Wcześniej podobne testy, w których również zwyciężył telewizor Philips, przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii i raz w Niemczech.

TP Vision
Philips OLED 804 3 telewizor OLED 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Flagowiec marki Philips TV wyposażony w procesor P5 po raz czwarty z rzędu zajął pierwsze miejsce w ślepym teście użytkowników na najlepszy telewizor OLED.

Czytelnicy specjalistycznych tytułów poświęconych tematyce audio-video wydawanych w Belgii i Holandii wskazali model Philips jako najlepszy spośród czterech porównywanych telewizorów OLED dostępnych na rynku. Takiego wyboru dokonało 69% spośród wszystkich oceniających użytkowników. Wcześniej testy podobne do tego zorganizowanego w Holandii przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii i raz w Niemczech. W nich również zwyciężył telewizor Philips.

W ramach ślepego testu zaproszona publiczność mogła bezpośrednio porównać technologie przetwarzania obrazu czterech głównych producentów telewizorów. Aby uniknąć stronniczości podczas głosowania, logotypy i inne cechy szczególne sprzętu zostały starannie zakryte. Dodatkowo przed rozpoczęciem testów urządzenia zostały niezależnie skalibrowane do tego samego standardu przez ekspertów z zespołu redakcyjnego wydawnictwa.

W ten sposób zminimalizowano wpływ wybranych przez producenta opcji wyświetlania oraz zapewniono wszystkim równe szanse. Użytkownicy mogli wybierać spośród następujących modeli: Philips OLED804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 i LG C9.

Tak jak w przypadku poprzednich testów w pierwszej fazie porównania użyto różnorodnych treści: każdy z dziesięciu materiałów wideo został odtworzony dwukrotnie na komputerze PC, strumieniowo z platformy Netflix lub z nośnika 4K Blu-ray na konsoli Xbox. Zwycięzcą tego etapu został model Philips OLED804, który zdobył imponujące 38%, drugie miejsce zająć telewizor Sony z wynikiem 30%, a na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się kolejno urządzenia LG i Panasonic.

W kolejnej części testu w telewizorach włączono tryb obrazu „żywy” lub „dynamiczny”, które są używane przez producentów dla zaprezentowania pełnych możliwości przetwarzania w obszarze jakości obrazu. Tryby te pozwalają również najpełniej porównać technologie wykorzystywane przez poszczególne marki.

W przypadku Philips TV jest to procesor P5 odpowiadający za przetwarzanie obrazu w pięciu kluczowych obszarach. W tej fazie użytkownicy obejrzeli 12 materiałów, z których każdy znów został odtworzony dwukrotnie na komputerze PC, strumieniowo z platformy Netflix lub z nośnika 4K Blu-ray na konsoli Xbox.

Na tym etapie niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Philips OLED804, na którego zagłosowało aż 69% użytkowników. Drugie miejsce zajął Panasonic GZ2000 z 15% głosów.          

- To nasz czwarty spośród wszystkich ślepych testów, w których dotychczas braliśmy udział i które odbyły się w trzech różnych krajach. Bardzo się cieszę, że w każdym z nich otrzymaliśmy podobne wyniki. Pokazaliśmy, że procesor obrazu Philips P5 jest co najmniej tak samo dobry, jak najlepsze rozwiązania oferowane przez naszych konkurentów. Organizacja testów w formule ślepego porównania w dwóch ustawieniach – po skalibrowaniu oraz w trybie żywym – pozwoliła uzyskać obiektywne i sprawiedliwe oceny użytkowników. Telewizor Philips zwyciężał za każdym razem, uzyskując bardzo podobne wyniki. Jestem przekonany, że dzięki naszemu procesorowi P5 trzeciej generacji udowodniliśmy posiadanie najlepszej na rynku technologii przetwarzania obrazu – powiedział Danny Tack,  Dyrektor ds. Strategii i Planowania Produktu w Philips TV. S


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...