reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trojka w DVB-T i na satelicie - znane parametry [wideo]

dodano: 2019-12-10 11:46 | aktualizacja: 2019-12-12 17:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satelitnatv.sk/satkurier.pl

Trojka Wraz z uruchomieniem słowackiego kanału Trojka, do którego dojdzie 22 grudnia 2019 roku o godz. 6:00, widzowie mogą spodziewać się zmian w ofercie trzeciego multipleksu DVB-T na Słowacji. Powodem jest ograniczona pojemność tego multipleksu, która już teraz jest wykorzystywana prawie do maksimum. Jak dowiedział się serwis SatelitnáTV.sk, z tego MUX-u wycofany zostanie kanał Dvojka HD (nadal dostępna będzie wersja SD Dvojki).

Trojka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ostatecznie będzie taka oferta w tym multipleksie: Jednotka HD, Jednotka SD, Dvojka SD i Trojka SD - powiedziała Erika Rusnáková, rzecznik prasowa RTVS, dla SatelitnáTV.sk.

Jednak Dvojka HD nie zostanie całkiem wycofana z naziemnej telewizji cyfrowej na Słowacji, bowiem RTVS planuje dołączyć tę stację do pierwszego multipleksu, wraz z Trojką HD. Należy jednak zauważyć, że pierwszy multipleks ma obecnie znacznie mniejszy zasięg niż trzeci multipleks i stopniowo przechodzi do DVB-T2 z modulacją 256 QAM. Dla kilku tysięcy widzów naziemnej transmisji Dvojka HD może stać się przez to niedostępna. Podczas gdy trzeci multipleks obejmuje obecnie 68 nadajników na Słowacji, pierwszy multipleks jest dostępny z tylko 24 obiektów.

Oprócz nadawania naziemnego, RTVS planuje również dystrybucję Trojki przez satelitę Astra 3B (23,5°E). Kanał ten pojawi się w formie kodowanej na tej samej częstotliwości, co Jednotka HD i Dvojka HD - na pojemności słowackiego operatora Towercom. W przypadku dystrybucji satelitarnej będzie jednak oferowany wyłącznie w jakości SD, ale już w nowszym formacie kompresji MPEG-4.

Parametry techniczne:
Astra 3B (23,5°E)
tp. 234 (12,363 GHz, pol. V, SR: 29500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

Trojka zaoferuje filmy dokumentalne, seriale, programy muzyczne, rozrywkowe i edukacyjne, głównie ze starych archiwów. „Z Trojką nigdy się nie zestarzejesz” - tak brzmi główne motto kanału.

Przypomnijmy, że słowacki nadawca publiczny RTVS oferował już kanał pod nazwą Trojka - od 8 sierpnia 2008 roku do 30 czerwca 2011 roku. Miał on jednak charakter sportowy. Nowa Trojka skupi się na produkcjach archiwalnych.Źródło: satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama