reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Chiny: ukryte królestwa” w National Geographic Wild

dodano: 2019-12-28 16:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group

National Geographic Wild „Chiny: ukryte królestwa” W sobotę, 18 stycznia 2020 roku o godz. 16:00 na antenie kanału National Geographic Wild wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek programu „Chiny: ukryte królestwa” („The Hidden Kingdoms of China”).

National Geographic Wild „Chiny: ukryte królestwa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chińską Republikę Ludową zamieszkuje blisko 1,5 miliarda ludzi. Nic dziwnego, że kojarzy się z przeludnionymi miastami, lasami drapaczy chmur i genialnymi wytworami ludzkiej cywilizacji - od Wielkiego Muru po współczesne superbudynki. Na powierzchni niemal 10 mln kilometrów kwadratowych znajdziemy jednak również zupełnie odmienne oblicza Chin. I to te kanał National Geographic Wild pokaże widzom. Poznają oni dzikie, tajemnicze i władane przez pradawne siły natury ostępy oraz ich płochliwych mieszkańców.

Gwiazdami nowej serii National Geographic Wild są ikoniczne zwierzęta Chin - pantera śnieżna, lis tybetański czy panda wielka. Ta ostatnia będzie bohaterką pierwszego odcinka. Należy do gatunków szczególnie narażonych na wyginięcie, a jednym z czynników, który to powoduje jest działanie człowieka, który stopniowo ogranicza obszary, gdzie żyją pandy - górskie lasy bambusowe. Dzięki kamerze National Geographic Wild widzowie będą mogli przyjrzeć się życiu majestatycznej, a przy tym wyjątkowo urokliwej pandy z bliska.

Jak zapowiada nadawca, w trakcie pięcioodcinkowej podróży przez Chiny widzowie przemierzą sięgające horyzontu równiny, lasy bambusowe, gęste dżungle, ogromne płaskowyże i najwyższe na świecie góry. Kanał National Geographic Wild pozwoli widzom spotkać zwierzęta, które widuje się już niezwykle rzadko oraz zapewni widoki, które zapierają dech w piersiach. Każdemu, komu najludniejszy kraj świata kojarzy się z ulicznymi korkami, smogiem i niezliczonymi masami ludzi - seria otworzy oczy na jego różnorodność. Na przeciwległym biegunie supernowoczesnych miast, jak Shenzhen czy Szanghaj, leżą krainy mało poznane i zupełnie dzikie (więcej tutaj).

- „Chiny: ukryte królestwa” to serial twórców ostatniego hitu wytwórni Disneynature - „Born in China” - i producentów popularnego programu „Dzikie Chiny”. Trudno o lepszą rekomendację! - zapewnia nadawca (więcej tutaj).

„Chiny: ukryte królestwa” - emisja w soboty (od 18 stycznia 2020 roku) o godz. 16:00 w kanale National Geographic Wild.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...