reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

LG: 14 nowych modeli OLED TV

dodano: 2020-01-07 17:19 | aktualizacja: 2020-01-11 01:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: LG

LG OLED 2020 telewizor360px.jpg LG - jeden ze światowych liderów w dziedzinie telewizorów OLED, ponownie podnosi poprzeczkę wprowadzając 14 nowych modeli OLED, w tym trzy telewizory 4K Ultra HD z inspirowanej sztuką serii GX Gallery, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali – nowość w kategorii OLED.

LG
LG OLED 2020 telewizor 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezentowane podczas targów CES 2020 telewizory od LG zapewniają oszałamiającą jakość obrazu, wyróżniają się innowacyjnym wzornictwem oraz są wyposażone w funkcje oparte na sztucznej inteligencji, pozwalające na uzyskanie niespotykanego dotąd realizmu filmów, transmisji sportowych oraz gier.

W telewizorach LG OLED 8K i 4K, a także w telewizorach LG NanoCell 8K zastosowano zaawansowane technologie, spośród których na największą uwagę zasługuje nowy, inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 3. Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej i algorytmom głębokiego uczenia, udoskonalony procesor podwyższa jakość obrazu, z której słyną telewizory LG, oraz realizuje specjalistyczne funkcje, dostosowane do różnych rodzajów treści, takich jak filmy, gry i transmisje sportowe, zapewniając użytkownikom niespotykane dotąd wrażenia.

Telewizor jak dzieło sztuki

Przygotowane na rok 2020 telewizory LG klasy Premium imponują wyjątkowym, eleganckim wzornictwem, które pasuje do każdego wystroju domu. Ze względu na niezwykle małą grubość, zaledwie 20 mm w przypadku modelu 65-calowego, nowa, minimalistyczna seria Gallery ustanawia zupełnie nowy standard wzornictwa. Dostarczany w zestawie, specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie, dzięki czemu ekran OLED przekształca się w dzieło sztuki o spektakularnym wyglądzie.

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper (niezwykle smukłymi modelami o przekątnych 77 i 65 cali) i telewizor LG SIGNATURE OLED R (model 65RX), całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowią, futurystyczny, luksusowy element wystroju wnętrza nawet wtedy, gdy są wyłączone.

Prawdziwa rozdzielczość 8K Ultra HD

Telewizory LG OLED ZX Real 8K z roku 2020, o rozdzielczości czterokrotnie większej od 4K i 16-krotnie większej od FHD, z nadmiarem spełniają surowe wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association). Parametry 88- i 77-calowych telewizorów LG OLED przewyższają też kryteria zalecane przez Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM), dzięki czemu modele te jako jedne z pierwszych uzyskały od stowarzyszenia CTA nowe logo 8K Ultra HD.

Nowa wielkość telewizora OLED

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 firma LG przygotowała też telewizor OLED z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali. Ze względu na ponad 8 milionów pikseli umieszczonych na wyświetlaczu o przekątnej 48 cali, ten telewizor 4K UHD (model OLED48CX) zapewnia wyjątkową ostrość obrazu o gęstości pikseli porównywalnej z 96-calową matrycą o rozdzielczości 8K.

Trzon linii telewizorów LG NanoCell na rok 2020 stanowi sześć modeli Real 8K (75- i 65-calowe z serii Nano99, Nano97 oraz Nano95), z nadmiarem spełniających wymagania pozwalające na oznaczenie logo 8K UHD przyznawanym przez stowarzyszenie CTA.
 


NIEZRÓWNANE, KINOWE DOZNANIA

Ze względu na zalety matrycy OLED, z pikselami emitującymi światło i pozwalającej na uzyskanie absolutnej czerni, a także obsługę formatu Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode™ opracowany przez UHD Alliance, telewizory LG OLED z roku 2020 zapewniają nowy poziom realizmu filmów oglądanych w domowym salonie. Poszerzony zakres tonalny filmów zarejestrowanych w formacie Dolby Vision®, fascynujący dźwięk przestrzenny w systemie Dolby Atmos® oraz dostępna po raz pierwszy obsługa formatu Dolby Vision IQ sprawiają, że telewizory LG OLED z oferty na rok 2020 są źródłem niesamowitych wrażeń. Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych, inteligentnych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu.

Wierne odtworzenie wizji reżysera

Nowy tryb Filmmaker Mode, wspierany przez czołowych hollywoodzkich reżyserów pozwala na wyświetlanie obrazu zgodnie z ich zamierzeniami. Dzięki możliwości wyłączenia niektórych efektów post produkcyjnych (takich jak wygładzanie ruchu, redukcja szumów i wyostrzanie) przy idealnym zachowaniu prawidłowych proporcji obrazu, kolorów i liczby wyświetlanych klatek na sekundę, telewizory LG OLED z trybem Filmmaker Mode pozwalają na wierne odtworzenie wizji reżysera. Jako pierwsze i jedyne na rynku wyposażone we wbudowane oprogramowanie do kalibracji sprzętowej, telewizory LG OLED zostały uhonorowane przez stowarzyszenie Hollywood Professional nagrodą Excellence in Engineering Award, która umocniła ich pozycję jako czołowych referencyjnych monitorów konsumenckich stosowanych przez hollywoodzkie studia filmowe.

Telewizory LG OLED i NanoCell z roku 2020 są wyposażone w nagradzany system operacyjny LG webOS, który pozwala na korzystanie z ogromnego wyboru treści udostępnianych przez ogólnoświatowych dostawców za pośrednictwem aplikacji i usług, takich jak Disney+, Netflix, czy CBS All Access.

Nowością w roku 2020 jest aplikacja Apple TV umożliwiająca konsumentom subskrypcję i oglądanie kanałów Apple TV+ oraz Apple TV, a także dostęp do biblioteki wideo iTunes oraz kupowanie lub wypożyczanie filmów i programów TV z oferty liczącej ponad 100 000 pozycji. Z aplikacji Apple TV będą mogli w tym roku korzystać także użytkownicy telewizorów LG z oferty na lata 2018 i 2019.

NIEZRÓWNANE DOZNANIA PODCZAS GIER

Dzięki wspaniałej jakości obrazu oraz nowo wprowadzonym funkcjom gamingowym, telewizory LG z roku 2020 spełniają oczekiwania ambitnych graczy zapewniając płynne odwzorowanie ruchu i fascynujący realizm obrazu na dużym ekranie. Firma LG jest pierwszym producentem oferującym telewizory kompatybilne z technologią NVIDIA G-SYNC® pozwalającą na uniknięcie rozrywania obrazu oraz powstawania innych niekorzystnych artefaktów. Z myślą o entuzjastach gier, LG w bieżącym roku rozszerzy dostępność tej funkcji na 12 modeli OLED.

Najbardziej zaawansowane telewizory gamingowe

Ze względu na niezrównaną częstotliwość odświeżania obrazu oraz niezwykle krótki czas reakcji, telewizory LG OLED są uznawane za najbardziej zaawansowane telewizory gamingowe dostępne obecnie na rynku. Ponadto, ekstremalnie małe opóźnienie sygnału wejściowego, typowe dla drogich monitorów gamingowych, sprawia, że telewizory LG OLED oszałamiają zarówno jakością odwzorowania bogatych detali we współczesnych grach, jak i niesamowitą płynnością i szybkością reakcji podczas sterowania akcją na ekranie.

Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.

Obraz wyświetlany przez telewizory LG OLED powoduje mniejsze zmęczenie wzroku, co jest ważną zaletą podczas długotrwałych rozgrywek. Certyfikat Eye Comfort Display przyznany przez renomowane laboratorium badawcze TÜV Rheinland potwierdza, że telewizory LG OLED umożliwiają regulację natężenia niebieskiego światła, nie migoczą i zapewniają najwyższą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Matryce LG OLED spełniają wszystkie wymagania TÜV, w tym dotyczące szerokiej palety barw oraz poszerzonego zakresu tonalnego HDR.

NAJWYŻSZY POZIOM SPORTOWYCH EMOCJI

Telewizory LG OLED nie tylko perfekcyjnie spełniają oczekiwania koneserów filmów oraz graczy. Ze względu na częstotliwość odświeżania 120 Hz, gwarantowaną przez nowy inteligentny procesor α9 Gen 3 oraz funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych, gwarantują fascynujące wrażenia budzące zachwyt wszystkich kibiców.

Funkcja Sports Alert pomaga śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach. Użytkownicy mogą wybierać ulubione zespoły w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, futbol amerykański, baseball, itp., aby otrzymywać automatyczne informacje o rozpoczęciu meczu, zdobytych punktach oraz zakończeniu gry.

Entuzjaści sportu docenią też podwyższoną jakość dźwięku. Aby zwiększyć dynamikę obrazu dźwiękowego i odtworzyć akustykę prawdziwego stadionu, widzowie mogą podłączyć telewizor do głośników Bluetooth.

Tegoroczna linia telewizorów inspirowanych sztuką urzeczywistnia wizję firmy LG dotyczącą oferowania urządzeń o wyjątkowej wartości dla klientów. Oprócz niezrównanej jakości obrazu, wyróżniającej telewizory LG klasy Premium, atutem najnowszych modeli są zaawansowane technologie, wbudowane funkcje sztucznej inteligencji oraz futurystyczne wzornictwo możliwe dzięki matrycy OLED.

- powiedział Park Hyoung-sei, prezes działu LG Home EntertainmentMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...