reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 1-2/2020

dodano: 2020-02-03 13:21 | aktualizacja: 2020-02-03 14:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 1-2/2020 SAT Kurier 1-2/2020
Jak odbierać kanały z pozycji 42°E?
Prognoza technologiczna na 2020 rok
Źródła zakłóceń telewizyjnych
Podróże z anteną – Changsha (Chiny)

NOWE PRODUKTY:
Odbiornik SLOTH 4K combo
Nowości wśród wzmacniaczy HDMI
Płaski kabel HDMI 2.1 dla 8K
Wielofunkcyjne adaptery USB-C
Kabel HDMI Light z oświetleniem LED
Nytro Box plus – odbiornik DVB-T/T2/C
AX 4K BOX HD51 vs HD61

TESTY:
Apebox C2 4K
GigaBlue X3 4K

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 1-2/2020 - styczniowo-lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Źródła zakłóceń telewizyjnych


Jak to zwykle bywa, jest wiele problemów z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T, a w przyszłości ten temat nie ominie też DVB-T2 w HEVC, gdyż przy większej kompresji problemów może przybywać. Jak sobie z nimi poradzić? Jakie są zakłócenia i jak je rozpoznać? Wskazujemy najbardziej nieprawdopodobne przypadki ewentualnych zakłóceń w odbiorze DVB-T, które mogą się nakładać i powodować brak odbioru.

 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 42°E?

Pozycja orbitalna 42°E z satelitami Türksat 3A/4A oferuje kilkaset bezpłatnych kanałów telewizyjnych (FTA). Niemalże wszystkie są transmitowane z Turcji. Tylko pojedyncze perełki są nadawane z Kirgistanu, Kazachstanu, Kataru oraz Rosji. Türksat 42°E to także transmisje w rozdzielczości 4K i jeszcze wyższej jakości 8K. Turecka telewizja, choć jest ciekawa pod względem egzotyki, to wyjątkowo cenzurowana przez tamtejszego regulatora medialnego. Interesująco wyglądają eksperymenty tureckich nadawców niszowych. Poznaj pozycję 42°E i bogactwo kanałów z kraju leżącego na styku dwóch kontynentów – europejskiego i azjatyckiego.

Prognoza technologiczna na 2020 rok


Co zdarzy się w 2020 roku w branży elektroniki użytkowej, tv-sat i ogólnie w mediach? Jaka jest prognoza technologiczna na 2020? Co nas zaskoczy, a co jest prawie pewnikiem? To takie małe wróżenie z fusów, subiektywne spojrzenie autora na to, co może wydarzyć się na przestrzeni najbliższych miesięcy w branży CE, mediach i nie tylko.


 
Platformy OTT zastąpią satelitarne?

To może być ostatnia dekada platform cyfrowych w formacie, jaki dotychczas znamy, czyli satelitarnym. Kolejni operatorzy – także polscy – stawiają na platformy OTT, czyli dostęp poprzez internet. Cyfrowy Polsat już w zeszłym roku wprowadził telewizję internetową. Oparł ją jednak na własnym oprogramowaniu. Platforma Canal+ w pierwszym półroczu powinna uruchomić usługę myCanal, która ma być dostępna m.in. na systemie operacyjnym Android TV. Działa w oparciu o niego już kilkaset platform OTT i operatorzy płatnej telewizji muszą się spieszyć, żeby pozyskać klientów. Skala piractwa jest bowiem ogromna, a w wielu krajach użytkownicy nawet nie wiedzą, że korzystają z pirackich treści. Co operatorzy płatnej telewizji powinni zrobić, żeby nie dać zarabiać czerpiącym zyski z piractwa firmom z Chin czy Rosji?


Telewizja naziemna ma się dobrze


W ostatnich dziesięcioleciach ubiegłego wieku miejski krajobraz na całym świecie został zdominowany przez anteny do telewizji naziemnej. Choć od tej pory wiele w tym zakresie się zmieniło, a złote czasy dla telewizji naziemnej dawno minęły, firma Deloitte przewiduje, że w 2020 roku co najmniej 1,6 mld ludzi na całym świecie, reprezentujących 450 mln gospodarstw domowych, nadal będzie korzystało z sygnałów telewizji naziemnej. I to jest dolna granica szacunków – liczba ta może wynieść nawet 2 mld. Nie da się zaprzeczyć, że taka zwykła antena pomaga światowej branży telewizyjnej nadal się rozwijać, nawet w obliczu spadającego czasu oglądania telewizji oraz coraz częstszego zjawiska cord cuttingu.
 
Podróże z anteną – Changsha (Chiny)

Changsha (w lokalnym dialekcie Hunan: Tsa So) to stolica i najbardziej zaludnione miasto prowincji Hunan w południowo-środkowej części Chińskiej Republiki Ludowej. Ma powierzchnię 11 819 km2 (230 x 88 km). Graniczy z Yueyang i Yiyang na północy, Loudi na zachodzie, Zhuzhou na południu, Yichun i Pingxiang z prowincji Jiangxi na wschodzie. Z Changshy do Wuhan, znanego z koronawirusa, jest 350 km. Według spisu z 2017 roku, Changsha z okolicami ma 7,9 mln mieszkańców. Jest częścią klastra miejskiego Chang- Zhu-Tan lub tzw. megalopolis. Changsha leży w odległości 7694 km w linii prostej od Warszawy. Lot z Polski trwa około 10 godzin, przy czym nie ma lotów bezpośrednich. Różnica czasu wynosi +7 godzin w zimie i +6 godzin w lecie.Nowości i zmiany na polskim rynku

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 1-2/2020.

Następne wydanie SAT Kurier 3-4/2020 na przełomie marca i kwietnia.


Magazyn SAT Kurier w 2020 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2020 (Polska) lub 60 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2020 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 109 zł.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2020 - 6 wydań + książka - tylko 109 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...