reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat News wprowadza napisy w trakcie programów na żywo

dodano: 2020-02-19 12:34 | aktualizacja: 2020-02-19 16:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polsat News/satkurier.pl

Polsat News Od soboty, 15 lutego br. wybrane wieczorne programy z oferty stacji Polsat News są nadawane z napisami na żywo. Polsat News jako jedna z pierwszych komercyjnych stacji informacyjnych w Polsce udostępnia tego typu usługę swoim widzom w programach emitowanych na żywo. Napisy można włączyć z poziomu teletekstu. Podobną usługę od niedawana oferuje także TVN24, np. przy programach „Fakty po faktach” czy „Kropka nad i”.

Polsat News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat News, stacja informacyjna Grupy Polsat, wprowadza napisy na żywo głównie dla osób niesłyszących i słabosłyszących. Począwszy od soboty, 15 lutego główne wydanie „Wydarzeń” i „Wydarzenia Wieczorne” (program już emitowany z tłumaczeniem na język migowy) oraz programy publicystyczne – „Gość Wydarzeń”, „Wydarzenia i Opinie”, „Interwencja Extra”, „Skandaliści” i „Prezydenci i Premierzy” są dostępne do obejrzenia z napisami. Wystarczy uruchomienie w telewizorze odpowiedniej funkcji.

Napisy na żywo są realizowane metodą respeakingu z moderacją. Respeaking jest stosowany od prawie 20 lat. Używają go m.in. telewizje brytyjskie i amerykańskie. Po raz pierwszy metoda została wykorzystana w 2001 roku przez telewizję BBC. W Polsat News zespół składający się z respeakera oraz moderatora, na bieżąco, w trakcie programu, przygotowuje napisy, które są wyświetlane widzom. W ten sposób praktycznie każda osoba, która śledzi program z wyłączonym dźwiękiem otrzymuje możliwość obejrzenia go z pełnym przekazem, a nie tylko przeczytania informacji „na pasku”.
 

Od soboty, 15 lutego nasz flagowy program informacyjny – „Wydarzenia”, a także szereg programów publicystycznych jak „Gość Wydarzeń” i „Wydarzenia i Opinie” można obejrzeć z napisami. Nie tylko programy powtórkowe, a właśnie „żywą antenę”. Polsat News jako pierwsza informacyjna stacja komercyjna w Polsce wprowadza napisy w programach na żywo. Dzięki temu nasze kluczowe programy będą dostępne dla wielu widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór

– mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Polsat News jako jedyna komercyjna stacja informacyjna w Polsce może pochwalić się wprowadzeniem tego typu usługi w programach publicystycznych na żywo. Napisy są przygotowywane przez zespół Dostępni.eu, który już wcześniej współpracował z Telewizją Polsat przy realizacji napisów na żywo i napisów dla niesłyszących w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Grupa Polsat posiada już w swojej ofercie stację Super Polsat, którego oferta w zdecydowanej większości jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcjami wzroku lub słuchu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...