reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zielone światło na ICTV Ukraine (FTA)

dodano: 2020-03-06 19:26
autor: RO | źródło: detector.media

ICTV Ukraińska grupa medialna StarLightMedia ogłosiła nowy kanał ICTV Ukraine, który już w najbliższych dniach będzie dostępny na satelicie bez szyfrowania (FTA). Licencja Narodowej Rady ds. telewizji radia została przyznana 6 marca 2020 roku.

http://gaev.com.ua/wp-content/uploads/2015/08/Starlight_Frame_v01_osh1.jpg
StarLightMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ICTV Ukraine ma być połączeniem programów informacyjnych komercyjnej stacji ICTV oraz rozrywki z STB i Nowyj kanał. Ponieważ będą to treści produkcji własnej, nie ma ograniczeń dotyczących praw autorskich do ich dystrybucji satelitarnej w FTA. Logo ICTV Ukraine wyraźnie pokaże, że kanał nadaje z terytorium Ukrainy.

Na prośbę prezydenta postanowiliśmy stworzyć międzynarodowy kanał telewizyjny ICTV Ukraine, aby wesprzeć bezpieczeństwo informacyjne w kraju

- czytamy w oświadczeniu StarLightMedia.


Początkowo ICTV Ukraine ma być dostępny na Ukrainie i w części Europy. Nadawca ma pracować nad rozszerzeniem zasięgu na cały świat.

28 lutego br. prezydent Wołodymyr Zełenski i przedstawiciele największych grup medialnych uzgodnili, że do 16 marca 2020 r. każdy z nadawców uruchomi międzynarodową wersję jednego ze swoich kanałów w FTA. Z kolei platformy satelitarne Xtra TV i Viasat Ukraine opracują pakiety socjalnej telewizji satelitarnej z minimalną opłatą abonamentową dla grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej.

Grupa medialna 1+1 Media ma już niezaszyfrowaną, międzynarodową wersję kanału 1+1 International, a także Unian TV, który staje się czysto informacyjnym kanałem. Grupa Inter Media Group ma własny projekt Inter+. Z kolei Media Group Ukraine za kanał międzynarodowy uważa swój projekt informacyjny Ukraina 24, nadający jednocześnie z satelitów Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), Eutelsat 9B (9°E) i Astra 4A (4,8°E).

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Antena Famaval 125TRX grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 125TRX - 125cm, do instalacji...

350 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...
reklama