reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney+: Mniejszy bitrate, opóźniona premiera we Francji

dodano: 2020-03-23 12:28 | aktualizacja: 2020-03-23 14:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Disney/satkurier.pl

Disney+ The Walt Disney Company poinformował, że na prośbę francuskiego rządu firma podjęła decyzję o przełożeniu daty uruchomienia Disney+ na francuskim rynku na 7 kwietnia. Oznacza to dwutygodniowe opóźnienie - usługa miała ruszyć we Francji 24 marca. Jednocześnie Disney poinformował, że tymczasowo obniży w Europie przepływność wideo, aby odciążyć sieć internetową w dobie pandemii koronawirusa.

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warto zaznaczyć, że data premiery Disney+ w następujących krajach: Austria, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania i Włochy, nie uległa zmianie. Usługa ruszy tam zgodnie z planem - 24 marca 2020 roku.

Oświadczenie Kevina Mayera, Chairman, Direct-To-Consumer & International, The Walt Disney Company:

Zgodnie z wieloletnim zobowiązaniem Disneya, aby działać odpowiedzialnie, odpowiadamy na wniosek europejskiego komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Bretona o współpracę w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania infrastruktury szerokopasmowej. W oczekiwaniu na duże zapotrzebowanie konsumentów na Disney+, aktywnie podejmujemy działania mające na celu zmniejszenie ogólnego wykorzystania przepustowości o co najmniej 25 proc. na wszystkich rynkach, na których Disney+ jest uruchamiany 24 marca. W najbliższych dniach będziemy monitorować przeciążenie Internetu i ściśle współpracować z dostawcami usług internetowych, aby w razie potrzeby jeszcze bardziej zmniejszyć przepływność w celu zapewnienia, że nie zostaną przygnieceni popytem ze strony konsumentów. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie Disney+ i mamy nadzieję, że usługa da rodzinom tak potrzebne w tych trudnych czasach wytchnienie.

Dodajmy, że na działania mające na celu odciążenie sieci internetowej w Europie zgodzili się również: Netflix, YouTube, Amazon (dla usługi Amazon Prime Video), Grupa CANAL+ we Francji (OTT), Apple (Apple TV+) i Facebook (Watch i Instagram). Przykładowo YouTube poinformował, że zmieni ustawienia odtwarzania wideo tak, aby domyślną jakością było SD, a nie automatycznie dobierana jakość. Oznacza to, że użytkownik YouTube nadal będzie mógł oglądać wideo w HD i 4K w pełnej jakości (bez obniżania bitrate), ale najpierw będzie musiał to włączyć w ustawieniach danego filmu. To zupełnie inaczej niż Netflix i Disney+, którzy zamierzają zmniejszyć przepływność wideo o 25 proc. dla wszystkich swoich treści, ale co istotne nie oznacza to obniżenia rozdzielczości (film 4K nadal będzie w 4K, ale o nieco niższej jakości obrazu).

Co ciekawe do apelu komisarza UE dołączyła się również Grupa CANAL+ we Francji. Poniżej oficjalny komunikat.

W obliczu obecnego ryzyka przeciążenia sieci, Grupa CANAL+ decyduje się na przeprowadzenie działań technicznych w celu obniżenia konsumpcji OTT związanej z jej ofertami. W tym kontekście, w celu jak utrzymania jak najwyższej przepustowości, umożliwimy dostawcom usług internetowych zawieszenie nadawania naszych kanałów 4K na urządzeniach typu box.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...
reklama