reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD zaleca korzystanie z klasycznych kanałów odbioru TV

dodano: 2020-03-24 11:35 | aktualizacja: 2020-03-24 14:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ARD

ARD_1_360px.jpg W Niemczech, ale także w całej Europie zainteresowanie informacjami i filmami jest tak duże, że gwałtownie rośnie liczba żądań/zapytań dot. przesyłania strumieniowego. Znacząco zwolnił Internet. Okazuje się, że w Niemczech, pomimo rekordów, infrastruktura nadawcza ARD wytrzymuje nadzwyczajne wymagania podczas kryzysu związanego z epidemią - ogłosiła niemiecka telewizja ARD. Dlatego ARD zaleca korzystanie z klasycznych kanałów odbioru: z satelity, z kablówki lub naziemnej telewizji cyfrowej.

satkurier.pl
satelita NTC DVB kabel razem 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednak w przypadku wystąpienia wąskich gardeł, szczególnie w obszarze przesyłania strumieniowego - dostawcy tacy jak Netflix, YouTube i Amazon już zmniejszyli swoje prędkości transmisji. ARD - telewizja publiczna w Niemczech zaleca korzystanie z standardowych kanałów odbioru, m.in w celu odciążenia sieci. Takie zalecenia powinna w Polsce wydać Telewizja Polska, ale tego dotąd nie zrobiła.

Niezależna od Internetu emisja obejmuje odbiór telewizji satelitarnej, kablowej i DVB-T2, a także odbiór radiowy przez DAB+ i FM.

Według ARD pracownicy firm nadawczych zapewniają, jak zwykle, funkcjonalność tych systemów w trybie 24-godzinnym, a tym samym dostarczenie ludności kanałów radiowych i telewizyjnych niemieckich nadawców publicznych.

Prezes ARD Tom Buhrow powiedział:

- Nasza infrastruktura jest zaprojektowana tak, aby działała niezawodnie przez cały czas. Jest to jedno z głównych zadań nadawców publicznych w czasach kryzysu. Widzowie i słuchacze mogą zaufać naszej technologii nadawania. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

139 zł Więcej...
reklama