reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EBU wzywa nadawców publicznych do ograniczenia przepływności

dodano: 2020-03-27 00:00 | aktualizacja: 2020-03-28 15:28
autor: Jan Borejko | źródło: EBU

EBU_band_360px.jpg Europejska Unia Nadawców (EBU) wydała zalecenie dla nadawców publicznych, aby kontynuowali wysiłki mające na celu uniknięcie przeciążenia Internetu podczas kryzysu związanego z koronawirusem. Sugeruje tymczasowe obniżenie przepływności na odpowiednich poziomach dla różnych urządzeń użytkowników końcowych, zwłaszcza w ciągu dnia.

EBU
EBU operating organization 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zaleceniu, które zostało zatwierdzone przez Technical Committee EBU we współpracy z członkami Digital Steering Committee, wzywa się również nadawców, aby zachęcali odbiorców do korzystania ze standardowej oferty (drogą naziemną, kablową i satelitarną) zamiast ze streamingu, a także stacjonarnego szerokopasmowego Internetu zamiast mobilnego Internetu.

Czas więc więcej korzystać telewizji z anteny naziemnej czy satelitarnej niż z przeciążonej sieci.

Wśród kluczowych rekomendacji jest wezwanie do zmniejszenia przepływności transmisji strumieniowej poprzez odpowiednie obniżenie najwyższego poziomu jakości oferowanej użytkownikom, szczególnie w godzinach pracy, oraz zorganizowanie manifestów adaptacyjnego streamingu w celu zapewnienia najwyższej jakości stacjonarnym urządzeniom o dużych ekranach zamiast urządzeniom mobilnym.

W zaleceniu wzywa się również członków EBU do odgrywania aktywnej roli w koordynowaniu działań w danym kraju oraz do współpracy z innymi mediami, operatorami sieci i agencjami regulacyjnymi w celu wspólnej analizy sytuacji i reagowania na nią.

Zalecenie techniczne opublikowane jako EBU R 149 jest odpowiedzią na wezwanie Komisji Europejskiej, aby pomóc w koordynacji europejskiej reakcji na potencjalne problemy z przeciążeniem Internetu, które mogą być spowodowane większą konsumpcją mediów i większym poleganiem na narzędziach współpracy online podczas kryzysu.
 

- Media publiczne odgrywają kluczową rolę w zarządzaniu kryzysem - nie tylko poprzez dalsze informowanie, edukację i zapewnianie rozrywki, ale także poprzez aktywne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron w celu zapewnienia, że ​​infrastruktura nadawcza i szerokopasmowa jest wykorzystywana w najbardziej efektywny sposób - powiedział Antonio Arcidiacono, dyrektor ds. technologii i innowacji EBU.

EBU zaleca informować konsumentów, aby:

1. W przypadku usług liniowych korzystali z tradycyjnego odbioru programów: radiowych poprzez FM, DAB/DAB+, a telewizyjnych poprzez DVB-T/T2 (naziemną telewizję cyfrową), DVB-S/S2 (telewizję satelitarną - FTA lub pay-tv) oraz DVB-C (telewizję kablową), ponieważ te sposoby odbioru nie powodują przeciążenia sieci internetowej;

2. W domu przełączyli się na Wi-Fi / Internet stacjonarny, jeśli jest dostępny, zamiast korzystali z 5G/4G/3G, ponieważ ten pierwszy sposób jest bardziej odporny na zwiększony ruch.

Źródło: www.ebu.ch  tech.ebu.ch  tech.ebu.ch

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C)

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama