reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Discovery Life z programami o wirusach

dodano: 2020-03-31 15:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

Discovery Life nowe logo 22.08.2019 Discovery Life przygotowało dla widzów kanału specjalny cykl programów i seriali dokumentalnych na temat zdrowia i chorób wywołanych destrukcyjną naturą wirusów. Od środy, 1 kwietnia br. na antenie widzowie zobaczą programy „36,6°C - wydanie specjalne” oraz „Włącz zdrowie - koronawirus”, poświęcone problemowi koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę Covid-19, oraz trzyodcinkową serię dokumentalną „Wirus - niewidzialny zabójca”, przybliżającą temat trzech największych w historii epidemii: ospy, grypy oraz wirusa Ebola.

Discovery Life


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwietniowy cykl programów i seriali na temat wirusów widzowie Discovery Life będą mogli obejrzeć od środy, 1 kwietnia br. Jak zapowiada nadawca, serie przybliżą fakty i mity o rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wywołanej nim choroby Covid-19. Widzowie dowiedzą się również nieco więcej o historii pojawienia i rozprzestrzenienia się innych wirusów, których epidemie nawiedziły ludzkość już wcześniej i jak sobie z nimi poradziliśmy.

Discovery Life z programami o wirusach:
 
„36,6°C - wydanie specjalne”
emisja: w środy (od 1 kwietnia br.) o 9:50

Jakie są objawy zakażenia koronawirusem? Czy dzieci mogą zachorować na COVID-19? Co robić w domu w czasie kwarantanny? Na te pytania odpowiedzą Ewa Drzyzga i zaproszeni przez nią eksperci. Jak czytamy w opisie, „36,6” to program, w którym prowadzący i ich goście wyjaśniają i przedstawiają metody walki z chorobami. Tematem dwóch specjalnych odcinków programu będzie pandemia koronawirusa. W pierwszym odcinku specjalista chorób zakaźnych profesor Anna Boroń-Kaczmarska i pulmonolog profesor doktor habilitowany Adam Antczak opowiedzą jakie są objawy zakażenia koronawirusem i jak aktualnie wygląda leczenie osób zarażonych. Pediatra doktor Lidia Stopyra opowie czy i jak chorują dzieci i czy rodzice mają powody do niepokoju. Psycholog Iwona Wiśniewska podpowie natomiast jak najlepiej zagospodarować czas kwarantanny w domach i jak radzić sobie ze strachem przed zakażeniem. W drugim odcinku widzowie zobaczą ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który wypowie się jak bezpiecznie urodzić w czasie pandemii, a o tym czego najbardziej boją się kobiety w ciąży opowie Małgorzata Rozenek-Majdan. Jakie przewlekłe choroby czynią z nas potencjalne ofiary koronawirusa i czy cukrzycy mogą czuć się bezpiecznie? Szczepionka na koronawirusa - kiedy możemy się jej spodziewać? Wątpliwości rozwieje profesor Krzysztof Łabuzek (więcej tutaj i tutaj).
 
„Wirus - niewidzialny zabójca”
emisja: w środy (od 1 kwietnia br.) o 20:20

Niebezpieczne wirusy są zmorą ludzkości od zarania dziejów. Oszukują układ odpornościowy, przenikając w komórki organizmu, co sprawia że mogą szybko się rozwijać i przenosić z człowieka na człowieka. Znając mechanizmy ich funkcjonowania możemy się przed nimi jednak skutecznie bronić. W trzyodcinkowej serii „Wirus - niewidzialny zabójca” naukowcy przyjrzą się trzem szczepom: ospie, grypie i wirusowi Ebola. Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu z nich (więcej tutaj).

„Włącz zdrowie - koronawirus”
emisja: w środę, 1 kwietnia br. o 21:20

Wuhan - to w tym chińskim mieście wybuchła epidemia nowego koronawirusa, powodującego zapalenie płuc. Rozprzestrzeniła się już na ponad 30 krajów. Czym się charakteryzuje? Jakie są jej objawy? Czy należy się bać? W ramach specjalnego odcinka nowego internetowo-telewizyjnego cyklu „Włącz zdrowie” Agata Młynarska spotkała się z ekspertami, którzy odpowiedzieli na pytania internautów „na żywo” - Markiem Posobkiewiczem - głównym inspektorem sanitarnym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), Piotrem Gryglasem - doktorem nauk medycznych i internistą oraz profesorem Włodzimierzem Gutem, wirusologiem. W programie „Włącz zdrowie” dziennikarka spotyka się z lekarzami, dietetykami, naukowcami oraz tymi, którym udało się pokonać daną chorobę.
 
Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek w programie „36,6°C”, foto: Newspix
Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek w programie „36,6°C”, foto: Newspix


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...