reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera Tesli Semi dopiero w 2021

dodano: 2020-05-02 23:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Tesla/Electrek/Interia

Tesla Semi elektryczna ciezarowka 2020 360px.jpg Tesla potwierdziła, że ​​produkcja elektrycznej półciężarówki Tesla Semi została opóźniona do 2021 r. - teraz program produkcji tego pojazdu została opóźniona o 2 lata. Podczas prezentacji Tesli Semi w 2017 r. producent elektrycznych samochodów twierdził, że ciężarówka elektryczna pojawi się w 2019 r., ale od tego czasu projekt budowy pojazdu został przesunięty do „małej produkcji pod koniec 2020 r.”. Obecnie premiera Tesli Semi została przesunięta na koniec 2021 r.

Tesla
Tesla Semi elektryczna ciężarówka 2020760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tesla Semi - pierwsza elektryczna ciężarówka amerykańskiej firmy Elona Muska, nie ma szczęścia. Choć premiera pojazdu odbyła się już jakiś czas temu, to zapowiadana na 2019 rok produkcja z przyczyn niezależnych (pandemia, zaangażowanie w inne projekty) musiała zostać przeniesiona na 2020 rok. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, nakazem zamknięciu fabryk i ograniczoną pracą zdalną wielu osób, zmusiło Teslę do kolejnego przeniesienia premiery, tym razem na rok 2021.

Co ciekawe, Tesla zdobyła już tysiące zamówień na swoją elektryczną ciężarówkę, która według firmy będzie miała symboliczny zasięg do 500 mil (804 km). Tesla znalazła możliwości rozszerzenia tego zasięgu podczas testów, twierdząc, ze wersja produkcyjna Tesli Semi będzie miała zasięg większy niż 600 mil (965 km).

Wersja Tesli Semi dalekiego zasięgu miała kosztować 180 tys. dol., a wersja krótszego zasięgu od 150 tys. dol. 
 


Elektryczny TIR, poza ogromnym zasięgiem na jednym ładowaniu ma dysponować także imponującym przyspieszeniem na poziomie 5 s do 100 km/h (mowa oczywiście bez naczepy). W jego wnętrzu znajdują się dwa duże ekrany dotykowe całkowicie zastępujące mechaniczne przyciski. To właśnie na nich mają wyświetlać się wszystkie istotne informacje, takie jak nawigacja, obrazy z kamer monitorujących martwe pole, a także specjalne oprogramowanie integrujące się bezpośrednio z systemem zarządzania flotą.

Tak poza tym to informacje od Tesli są optymistyczne. 
Według informacji z amerykańskich mediów wynika, że produkcja zarówno modelu Y we Fremont, jak i Modelu 3 w Szanghaju będzie się stopniowo zwiększać do 2. kwartału. Kontynuowana będzie budowę linii produkcyjnej dla modelu Tesla Y w Gigafactory Berlin i Gigafactory Shanghai. Rozpoczęcie dostaw z obu fabryk Tesli planowana jest w 2021 roku.

 

Źródło: electrek.co  tesla.com  interia.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 290 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...
reklama