reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Czerwcowa wyprawa w nieznane z National Geographic

dodano: 2020-05-26 23:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W czerwcu br. kanał National Geographic poleca swoim widzom takie programy jak „Zaginione miasta”, „Niszczycielskie żywioły” (sezon 5.), „Tajemnicze mumie z Sakkary” i „Porzucone konstrukcje” (sezon 4.), a w ramach pasma „Na gorącym uczynku” takie produkcje jak „Złapać przemytnika”, „Alarm na lotnisku” oraz „Alarm na lotnisku Peru i Brazylia”.

National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, na przekór wakacyjnym zwyczajom wypoczynku w tłocznych, letnich kurortach, w czerwcu br. National Geographic zaprosi widzów na podróż do miejsc opuszczonych, zapomnianych i przede wszystkim nieodkrytych. Plan wycieczki przewiduje podróże po „Porzuconych konstrukcjach” i innych owianych tajemnicą punktów na mapie. W premierowym, czwartym sezonie „Porzuconych konstrukcji” widzowie przyjrzą się z bliska najsłynniejszym „wielkim niepowodzeniom urbanistów”- budowlom, a czasami całym miastom, które niemal z dnia na dzień opustoszały. Odwiedzą m.in. pałac Mussoliniego na Rodos czy dobrze znane, a wciąż tak samo pobudzające wyobraźnię miasto Prypeć, ewakuowane po katastrofie w Czarnobylu w 1986 roku. Zanurzą się też w ciemnościach egipskich grobowców - w nowej serii „Tajemnicze mumie z Sakkary” poznają wyniki wyjątkowego odkrycia. Badaczom udało się bowiem odnaleźć cały nienaruszony kompleks grobowców. Niezniszczone i nierozkradzione mumie to unikat, pozwalający na zbadanie wszystkich umieszczonych w grobowcu przedmiotów z epoki faraonów.

Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału National Geographic:
   
„Na gorącym uczynku”:
emisja: w soboty (od 6 czerwca br.) o 21:00
Poczynania przemytników oraz interwencje służby celnej na lotniskach ukazywane z perspektywy świadków i uczestników zdarzeń. W ramach cyklu co sobotę (od 6 czerwca br.) widzowie zobaczą kolejne odcinki serii: „Złapać przemytnika”, „Alarm na lotnisku” oraz „Alarm na lotnisku Peru i Brazylia”.

„Na gorącym uczynku”:
„Złapać przemytnika” („To Catch a Smuggler”)
emisja: w soboty (od 6 czerwca br.) o 21:00

Co roku 124 miliony ludzi napływają do Stanów Zjednoczonych Ameryki transportem lotniczym. Fala przybywających do kraju pasażerów nigdy się nie kończy, a wśród nich ukrywają się też przemytnicy i przestępcy. Granic strzegą jednak czujni i odważni pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych Ameryki (United States Secretary of Homeland Security). Agenci muszą wykazać się niezwykłym sprytem, wnikliwą znajomością prawa i niezłomnością, by powstrzymać przemyt i zatrzymać na granicy tych, którzy mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki.

„Zaginione miasta” („Lost Cities with Albert Lin Compilation”)
emisja: w niedziele (od 7 czerwca br.) o 15:00

Albert Lin wykorzystuje najnowsze technologie, między innymi skanowanie 3D i radary laserowe, by odkryć sekrety dawnych cywilizacji. W dwuodcinkowym dokumencie podróżnik odwiedzi Kolumbię, przyjrzy się Petrze - miastu wykutemu w skale w Jordanii - oraz zgłębi tajemnice miasta Inków w Peru. Przy pomocy nowoczesnych metod badawczych Albert Lin spróbuje też rozwiązać zagadkę templariuszy w wielkiej fortecy w Akkce. Jednym z obiektów analiz Alberta stanie się również angielski Stonehenge i wciąż niewyjaśniona zagadka powstania kamiennego kręgu.

„Niszczycielskie żywioły” 5 („Weather Gone Viral” 5)
emisja: w środy (od 17 czerwca br.) o 21:00

Tornado ognia, tsunami lodu i chmury wyglądające jak latające spodki - oto niezwykłe zjawiska, zarejestrowane na amatorskich nagraniach. Jak zapowiada nadawca, seria ukazuje fascynujące, a zarazem przerażające zjawiska pogodowe uchwycone na kamerze przez świadków wydarzeń. Widzowie zobaczą między innymi, jak nagła powódź porywa grupę przyjaciół, a morska fala brutalnie przerywa scenę oświadczyn. Czy wszystkim bohaterom uda się wyjść z tego bez szwanku (więcej tutaj)?

„Tajemnicze mumie z Sakkary” („Kingdom of the Mummies”)
emisja: w niedziele (od 21 czerwca br.) o 15:00

W egipskiej Sakkarze, w cieniu najstarszych piramid na świecie, zespół archeologów pod kierownictwem doktora Ramadana Husseina dokonał wyjątkowego odkrycia. Znaleziono tu nienaruszony kompleks grobowy mumii, pochowanej w osobnej komorze 2600 lat temu. Pełne jedynych w swoim rodzaju skarbów wykopalisko może skrywać niezwykłe sekrety, przechowane w zamknięciu od czasów faraonów. To również szansa na wzbogacenie naszej wiedzy o procesach mumifikacji. Przy użyciu nowoczesnych technologii kryminalistycznych badacze chcą poznać sekrety pochowanego w ten sposób człowieka. Naukowcy zamierzają otworzyć wszystkie sarkofagi, by zbadać każdy znajdujący się w nich przedmiot. Ekipa musi jednak wcześniej usunąć niestabilne skały i kilkutonową pokrywę trumienną, ale ciężka praca w trudnych warunkach daje niezwykłe efekty.

„Porzucone konstrukcje” 4 („Abandoned Engineering” 4)
emisja: w czwartki (od 25 czerwca br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, seria ta ukazuje najbardziej fascynujące i jednocześnie owiane wieloletnią tajemnicą przykłady porzuconych miast, budynków mieszkalnych i innych konstrukcji inżynieryjnych. Jaka kryje się za nimi historia? Jak i dlaczego zostały zbudowane? Z kamerą widzowie odwiedzą m.in. legendarne miasto Prypeć na Ukrainie, które opustoszało w wyniku katastrofy, do której doszło w pobliskiej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zobaczą też tajemnicze silosy pozostałe po wojennych konstrukcjach obronnych w Oranienburgu w Niemczech. Odwiedzą także słynny pałac Benito Mussoliniego na wyspie Rodos, który bezskutecznie od lat chce sprzedać rząd Grecji. Na niektóre z opuszczonych konstrukcji czeka plan adaptacji na potrzeby współczesnych czasów, inne prawdopodobnie na zawsze pozostaną budzącym grozę, niszczejącym pomnikiem przeszłości.
 
Kadr z programu „Niszczycielskie żywioły”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Niszczycielskie żywioły”, foto: The Walt Disney Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...