reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dish pozywa piracki serwis Voodoo IPTV

dodano: 2020-05-25 19:33
autor: HP | źródło: TF

Voodoo IPTV piracki serwis 360px.jpg Amerykańska, płatna platforma satelitarna DISH Network złożyła pozew w sądzie w Teksasie przeciwko operatorom kanadyjskiego, pirackiego dostawcy IPTV - Voodoo IPTV. W pozwie DISH oskarża o piractwo czterech mieszkańców stanu Ontario - piąta osoba mieszka w Nepalu. Jest mowa o minimum 50 tys. sprzedanych pirackich subskrypcji, nie mówiąc o liczbie nielegalnych dekoderów.

satkurier.pl
Voodoo Piracki serwis IPTV 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co ciekawe, amerykańska DISH Network złożyła w sądach więcej pozwów przeciwko pirackim dostawcom IPTV niż jakakolwiek inna firma na świecie. W zależności od tego, jak działają usługi, firma wnosi sprawy na podstawie ustawy o prawie autorskim lub federalnej ustawy o komunikacji (FCA).

Dopiero co DISH wygrał w sądzie sprawę o 3,3 mln dol. od pirackiego dystrybutora IPTV Boom Media oraz jego operatorów Johna i Debry Henderson. Sprawa jeszcze nie ucichła, a tu już DISH ponownie wniósł do sądu podobny proces przeciwko Voodoo IPTV i jej domniemanym operatorom.

„Usługa przesyłania strumieniowego piratów Voodoo IPTV jest i była retransmitowała kanały DISH bez autoryzacji DISH." - napisano we wniosku oskarżenia.


W przeciwieństwie do wielu innych spraw złożonych przez DISH, oskarżeni w tej sprawie nie mają siedziby w USA. Cren Motasaki, Atta Ur Rauf, Rafayet Alam i Pepin Woolcock mieszkają w Ontario w Kanadzie. Piąty oskarżony, Sajan Kyubi Shrestha, jest podobno rezydentem Nepalu, podczas gdy lokalizacja 11 kolejnych oskarżonych nie została jeszcze ustalona.

Skarga złożona w tegorocznym sądzie w Teksasie twierdzi, że Motasaki jest odpowiedzialny za nadzorowanie codziennej działalności Voodoo IPTV i ma ogólną moc decyzyjną. Portal torrentfreak.com twierdzi, że jest on zaangażowany w działania związane z piractwem. Został zidentyfikowany jako członek forum WorldofIPTV.com, który opublikował posty w wątku związanym z kodami Xtream.

Kolejny oskarżony - Alam (alias Rafa Abdul) jest podobno odpowiedzialny za sprzedaż w Voodoo.

Pepin Woolcock, programista Voodoo, podobno kontroluje inną domenę oferującą usługi IPTV, podczas gdy Shrestha, który ma tę samą rolę w Voodoo, kieruje czterema repozytoriami związanymi z piractwem na Github, w tym Stalker, Xtream-Codes-2.2.0-Nulled i eurekatv.

Mówi się, że Rauf jest osobą zarządzającą sprzedażą i finansami w Voodoo, podczas gdy kilku innych jest oskarżanych o bycie źródłem niektórych jego treści.

Ustalono adres IP znajdujący się w Toronto w Kanadzie, który został wykorzystany do uzyskania dostępu do co najmniej siedmiu z tych jedenastu kont subskrypcyjnych DISH.

DISH twierdzi, że wszyscy oskarżeni działają wspólnie, aby ukraść płatną zawartość, w wyniku czego domaga się odszkodowania, co pociąga ich wszystkich do wspólnej odpowiedzialności. DISH Network sądzi, że sąd ma jurysdykcję nad pozwanymi, ponieważ celowo skierowali swoje postępowanie w stronę Stanów Zjednoczonych, powodując tam szkodę.

Wiadomo, że oskarżeni sprzedali subskrypcje około 50 tys. użytkowników pirackiego serwisu Voodoo IPTV.

Tzw. „kody urządzeń” (zwane też subskrypcjami IPTV) były sprzedawane na różnych stronach internetowych, w tym IPTVVoodoo.com, VoodooTV.in i BuyIPTVOnline.net. Działa tylko ta ostatnia, oferując miesięczne subskrypcje w cenach od 15 dol. do 75 dol. za 6 miesięcy „abonamentu”.

Sprawa jest rozwojowa.
 

Źródło: torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...