reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5-6/2020

dodano: 2020-06-08 10:32 | aktualizacja: 2020-06-08 11:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6 2020 SAT Kurier 5-6/2020
Odbiorniki DVB-T2/HEVC
Jak odbierać kanały z pozycji 26°E?
10 odbiorników 4K do 700 zł
Podróże z anteną – Kostaryka

NOWE PRODUKTY:
Nowa oferta nc+ TNK
Dreambox Seven Ultra HD
Odtwarzacz DI-WAY AND-HK1 8K UHD
Antena Opticum Sparta Lambda
Odbiornik AB TereBox 2T
AX Twin Multibox i AX Combo Multibox
Dreambox ONE Ultra HD Combo

TESTY:
Nowa usługa OTT CANAL+
Przegląd nowych aplikacji OTT

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2020 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TEST: Nowa usługa OTT CANAL+


20 maja Platforma CANAL+ uruchomiła internetową usługę OTT pod nazwą CANAL+. Co istotne może z niej skorzystać każdy – nie trzeba być abonentem telewizji satelitarnej, jak ma to miejsce w przypadku nc+ GO. Nowy CANAL+ to płatna oferta z kanałami na żywo (76 kanałów) i treściami VOD (ponad 35 tys. materiałów na życzenie) dostępnymi przez internet, bez zobowiązań i bez umowy – można zrezygnować w dowolnym momencie. Płatności dokonuje się podpiętą do usługi kartą płatniczą, na zasadzie prepaid. Redakcja SAT Kuriera otrzymała możliwość przetestowania usługi jeszcze przed jej oficjalnym wprowadzeniem na rynek.

 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 26°E?

Badr/Es’hail to dwa wiodące, niezależne systemy satelitarne na orbicie. Pierwszy obsługiwany przez Arabsat działa na pozycji orbitalnej 26°E, a drugi operatora Es’hailSat częściowo zajmuje również pobliską pozycję 25,5°E. Kilka satelitów Badr i Es’hail ma sprostać potrzebom Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Środkowej. Na te regiony jest nadawanych kilkaset darmowych kanałów telewizyjnych (FTA – free-to-air). Część z nich można odebrać w Polsce pod warunkiem spełnienia określonych wymagań sprzętowych.Odbiorniki DVB-T/T2/HEVC w Polsce


Do Polski z poważnym opóźnieniem w porównaniu z wieloma innymi europejskimi krajami wchodzi nowy standard DVB-T2 dla naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Co istotne wymagany będzie też nowy standard kompresji H.265 (HEVC), który zastąpi obecny u nas H.264 (MPEG-4). Wszystko to pozwoli na lepszą kompresję i umieszczenie – o ile będzie taka chęć ze strony nadawców czy operatorów multipleksów – kanałów HD zamiast SD w NTC. Niestety konieczna będzie wymiana odbiorników DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC. Oczywiście każdy odbiornik DVB-T2/HEVC bez problemu odbierze kanały w DVB-T/MPEG-2 czy DVB-T/MPEG-4 (pełna kompatybilność w dół). Dlatego warto się przyjrzeć, jakie odbiorniki DVB-T2/HEVC są dostępne na rynku – wybraliśmy 20 najbardziej znanych.
 
Przegląd nowych aplikacji OTT

Świat Internetu coraz bardziej przenika się ze światem telewizji. Na rynku regularnie pojawiają się nowe aplikacje umożliwiające nie tylko oglądanie treści wideo i słuchanie muzyki w modelu na życzenie, lecz także oglądanie kanałów telewizyjnych w formie streamingu. W czasach zwiększonej konsumpcji Internetu nadawcy i operatorzy doskonale zdają sobie sprawę, że oferowanie aplikacji internetowych jest już nie tylko dodatkowym atutem, ale koniecznym działaniem, aby nie pozostać z tyłu stawki. Idealną propozycją dla konsumenta jest cały pakiet aplikacji, który obejmuje aplikację mobilną na iOS i Androida, popularne modele Smart TV, urządzenia Android TV i Apple TV czy nawet aplikację HbbTV. W ostatnim czasie doczekaliśmy się wielu nowych aplikacji lub nowych odsłon tych dotychczas znanych. Są wśród nich: opisywana na łamach bieżącego wydania magazynu aplikacja CANAL+, a także INEA Online TV, BelsatSmart, Polskie Radio i Empik Music oraz platformy HbbTV TVP i telewizji Metro. Opisujemy w skrócie każdą z nich.
10 odbiorników 4K do 700 zł


Choć zainteresowanie telewizją UHD stale rośnie, to kanałów 4K nadal jest za mało na polskim rynku. Wynika to z tego, że zarówno treści, jak i pojemność, jaka jest potrzebna do przesyłu, są zbyt drogie. Utrudnia to szybkie przejście na wyższą rozdzielczość, jak to miało miejsce w przypadku migracji z SD do HD. Mimo to użytkownicy coraz częściej sięgają do kieszeni, by kupić tuner 4K zamiast zwykłego HD, gdyż różnice cenowe są już bardzo minimalne. Wybraliśmy 10 najlepszych naszym zdaniem odbiorników UHD 4K do 700 zł, jakie są dostępne na polskim rynku. Krótko je opiszemy, pokazując zalety i wady. Sprawdź, jaki tuner 4K kupić w pierwszej połowie 2020 roku.

 
Podróże z anteną – Kostaryka

Podobno na początku XVI wieku, kiedy Krzysztof Kolumb dotarł do wybrzeża tego kraju, powiedział: „la costa rica”, co w tłumaczeniu oznacza bogate wybrzeże, i rzeczywiście śmiało można stwierdzić, że odpowiada to pierwszemu wrażeniu, jakie robi na nas ta ziemia, często porównywana w turystycznych folderach do raju. Wystarczy zacytować kilka reklam zachęcających do odwiedzenia Kostaryki: „Zielony raj w Ameryce Środkowej, kraina ticos i kwezala, zachwyca krajobrazami drzemiących wulkanów, dziką przyrodą i tropikalnymi plażami”; „Szczęśliwy kraj – notowania Happiness Index umieszczają Kostarykę w czołówce najszczęśliwszych krajów świata!”; „Przyroda, jakiej nigdy nie było dane Wam zobaczyć”.Zmiany w naziemnej TV cyfrowej

Moduły CI+ dla Platformy CANAL+


ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 5-6/2020.

Następne wydanie SAT Kurier 7-8/2020 na przełomie lipca i sierpnia.


Magazyn SAT Kurier w 2020 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2020 (Polska) lub 60 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2020 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 109 zł.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2020 - 6 wydań + książka - tylko 109 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...