reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wojna i królowie w lipcu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-06-22 05:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W lipcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom w ramach pasma „Rodzina królewska: kłopoty i skandale” takie programy jak „Rodzina królewska: listy”, „Szpiegując rodzinę królewską” i „Brytyjska rodzin,a królewska i naziści”, w ramach pasma „Tajemnice starożytnego Egiptu” taką produkcję jak „Zaginione piramidy Egiptu”, a w ramach pasma „1945: koniec wielkiej wojny” taki program jak „Odliczanie do kapitulacji”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Rodzina królewska: kłopoty i skandale”:
emisja: w niedziele (od 5 lipca br.) o 21:00
W cyklu poświęconym brytyjskiej rodzinie królewskiej widzowie dowiedzą się, w jaki sposób udało się jej członkom przetrwać abdykacje, konflikty, tragedie i nieustanne zainteresowanie tłumów. Dokument „Rodzina królewska: listy”, dzięki nigdy wcześniej niepublikowanej korespondencji i zapisom w dziennikach, pozwoli poznać dzieje młodych Windsorów: Marii, Henryka, Jerzego i Jana, na społecznym i politycznym tle burzliwych lat pierwszej połowy XX wieku. Z programu „Szpiegując rodzinę królewską” widzowie dowiedzą się, jak FBI (Federal Bureau of Investigation) podsłuchiwało i śledziło Edwarda i jego ukochaną Wallis Simpson na polecenie prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Z kolei w dokumencie „Brytyjska rodzina królewska i naziści” widzowie zobaczą materiały filmowe i niedawno ujawnione zdjęcia, które dowodzą, że część rodziny królewskiej i brytyjskiej arystokracji popierała narodowy socjalizm.

„Rodzina królewska: kłopoty i skandale”:
„Rodzina królewska: listy” („Royals: The Lost Letters”)
emisja: od niedzieli, 5 lipca br. o 21:00

Wszyscy znają historię ojca królowej Elżbiety, niechętnego, ale obowiązkowego króla Jerzego VI; większość ludzi zna także historię jego starszego brata Edwarda, który dla miłości zrezygnował z tronu. Mało kto pamięta dziś o tym, że bracia mieli jeszcze czworo rodzeństwa: Marię, Henryka, Jerzego i Jana. Ta trzyczęściowa seria opowiada powiązane ze sobą historie pierwszych młodych Windsorów; nigdy wcześniej nie publikowane listy i dzienniki należące do rodziny królewskiej ujawniają ich dzieje na społecznym i politycznym tle lat 20., 30. i 40. XX wieku. Wojna, abdykacja i głębokie podziały rodzinne sprawiły, że brytyjska rodzina królewska była coraz uważniej obserwowana, a rola, jaką odegrało rodzeństwo Windsorów, ukształtowała znaną nam dziś monarchię.

„Tajemnice starożytnego Egiptu”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 13 lipca br.) o 22:05
Egipt: kraina intryg i cudów, egzotycznych miast i rozległych pustyń kryjących jedne z największych i najbardziej monumentalnych znalezisk starożytnego świata. Ten program ukazuje pracę egiptologów, którzy dokonują spektakularnego odkrycia. Czy współczesna technologia stosowana w kryminalistyce pomoże odkryć przyczynę śmierci osoby zmumifikowanej ponad 4000 lat temu?

„Tajemnice starożytnego Egiptu”:
„Zaginione piramidy Egiptu” („Egypt's Lost Pyramid”)
emisja: w poniedziałek, 13 lipca br. o 22:10

Na jałowej pustyni północnego Egiptu dokonano zadziwiającego odkrycia: odnaleziono pozostałości po piramidzie sprzed 4 tysięcy lat. Znajdowała się w niej komora grobowa, ale w odróżnieniu od wszystkich innych badanych dotąd piramid, była ona nadal zapieczętowana: u jej wejścia spoczywał 10-tonowy, granitowy głaz. Mimo to, po wejściu do środka archeolodzy przekonali się, że zawartość komory została naruszona. Nie znaleziono jednak żadnych śladów świadczących o tym, że ktoś do niej wchodził. Aby rozwiązać tę zagadkę, ekipa archeologów bada mroczny świat starożytnych złodziei grobów.

„1945: koniec wielkiej wojny”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 20 lipca br.) o 21:00
Kanał Polsat Viasat History obchodzi 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. - Kiedy zaczynał się rok 1945, wydawało się, że koniec wojny jest już bliski. Poprzez kluczowe bitwy i wielkie wydarzenia nadajemy szerszy kontekst osobistym losom konkretnych osób i pokazujemy, jak wyglądało życie przed wojną, w jej trakcie i po jej zakończeniu - zapowiada nadawca.

„1945: koniec wielkiej wojny”:
„Odliczanie do kapitulacji” („Countdown to Surrender”)
emisja: od środy, 29 lipca br. o 21:00

Historia ostatnich stu dni II wojny światowej. Widzowie przypomną sobie najważniejsze wydarzenia prowadzące do upadku III Rzeszy i jej drogę do nieuchronnej kapitulacji. Śledząc chronologicznie te ostatnie sto dni, seria ukazuje przerażenie i trwogę, które naznaczyły koniec niemieckiej nazistowskiej ery i poczucie wszechogarniającej desperacji, która coraz bardziej ogarniała zwykłych ludzi - zwłaszcza żołnierzy walczących na frontach - podczas gdy przywódcy za wszelką cenę trzymali się złudzeń o zwycięstwie. - Koniec wojny dla większości Niemców oznaczał ogromną ulgę: możliwość uwolnienia się od zniszczenia, śmierci i chaosu - czytamy w opisie.
 
Bohaterowie programu „Brytyjska rodzina królewska i naziści”, foto: Andrea Oster/ZDF
Bohaterowie programu „Brytyjska rodzina królewska i naziści”, foto: Andrea Oster/ZDF


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...