reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

France 3 ofiarą cyberataku

dodano: 2020-07-01 13:04
autor: HP | źródło: France Televisions/Le Figaro/Le Monde

France 3 logo 2018 360px.jpg Francuski, publiczny nadawca France Télévisions padł ofiarą cyberatakuGrupa audiowizualna France Télévisions ogłosiła w piątek 26 czerwca, że padła ofiarą cyberataku. Zaatakowano jedną z jej stron internetowych. Ten atak nie ma wpływu na nadawanie programów na antenie stacji France 3.

France TV
France TV televisions France 3 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedna ze stron internetowych France Télévisions została zainfekowana wirusem komputerowym, chociaż nie miało to bezpośredniego wpływu na transmisję France 3.

W oświadczeniu France Télévisions potwierdziło, że emisja France 3 została przeniesiona do siedziby France Télévisions, a zapasowa strona internetowa została już aktywowana.

Atak przypomina bardzo podobny cyberatak z 2015 roku na międzynarodowy kanał TV5 Monde. Wtedy francuska agencja bezpieczeństwa Anssi wysłała specjalny, 13-osobowy zespół do centrali TV5 w celu przeprowadzenia kontroli rootów i oddziałowych systemów informacyjnych kanału TV5 Monde. Straty wyniosły 4,6 mln euro w dodatkowych wydatkach na IT. Poza tym ostatnio pod koniec 2019 r. hakerzy próbowali atakować stację M6, jednak nie było zakłóceń w nadawaniu programów kanału. 

Źródło: lemondeinformatique.fr  larevuedudigital.com  lefigaro.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

479 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...
reklama