reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Próba przejęcia kanału 112 Ukraina

dodano: 2020-08-09 10:44
autor: RO | źródło: telekritika.ua

112-Ukraina Kanał telewizyjny 112 Ukraina ogłosił o próbie przejęcia przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. W tej sprawie zostało wydane oświadczenie.

112 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

6 sierpnia Szewczenkowski Sąd Rejonowy Kijowa odmówił SBU i prokuraturze zatrzymania praw korporacyjnych do kanału 112 Ukraina i przekazania ich ARMA [Narodowej Agencji Ukrainy zajmującej się wykrywaniem, badaniem i zarządzaniem majątkiem, pochodzącym z korupcji i innych przestępstw – red.]. W telewizji 112 Ukraina zwrócenie się SBU do sądu z takim wnioskiem jest uważane za kolejną próbę przejęcia, przeprowadzoną na bezpośrednie polecenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Kanał 112 Ukraina jest przekonany, że takie działania władz są całkowicie nielegalne.

Po dojściu Wołodymyra Zełenskiego do władzy, w celu wywarcia presji na kanały 112 Ukraina, NewsOne i ich właściciela, opozycyjnego deputowanego narodu Tarasa Kozaka, 8 lipca 2019 roku było wszczęte postępowanie karne, w którym funkcjonariusze organów ścigania prowadzą bezprawne, politycznie motywowane śledztwo.

W rezultacie główny wydział śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w porozumieniu z biurem Prokuratora Generalnego wystąpił do Szewczenkowskiego Sądu Rejonowego w Kijowie z wnioskiem o przejęcie praw do grupy firm 112 Ukraina i ich przekazanie zarządowi ARMA, która zarządza majątkiem uzyskanym z korupcji i innych przestępstw.

W przypadku spełnienia tego wniosku, ARMA może wyznaczyć zarządcę dla kanału 112 Ukraina lub sprzedać go osobie trzeciej. Oznacza to, że stacja telewizyjna może zostać przymusowo i nieodwołalnie odebrana obecnego właścicielowi z powodów politycznych.

112 Ukraina wiąże próbę przejęcia kanału przez rabusiów z zamiarem wprowadzenia cenzury w kraju przededniu wyborów samorządowych. Kanał twierdzi, że to także presja ze strony obecnego prezydenta na właściciela kanału, opozycyjnego posła Tarasa Kozaka.

Od ponad roku władzom nie udaje się znaleźć i ukarać terrorystów, którzy z granatnika ostrzelali budynek stacji telewizyjnej. Władze nawet nie zadały sobie trudu, by przynajmniej potępić działania radykałów.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...