reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Serwisy informacyjne po białorusku w Jedynce PR

dodano: 2020-08-22 05:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polskie Radio

Jedynka Polskie Radio W czwartek, 20 sierpnia br. zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o pilnym zmodyfikowaniu obowiązującej ramówki i wprowadzeniu na antenę Jedynki Polskiego Radia specjalnych serwisów informacyjnych w języku białoruskim, które będą poświęcone obecnej sytuacji na Białorusi. Specjalne serwisy informacyjne przygotowywane przez Sekcję Białoruską redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy będą emitowane od soboty, 22 sierpnia br. trzy razy dziennie: po godz. 6:30, w magazynie „W samo południe” po godz. 12:00 oraz po godz. 22:00 w magazynie „Polska i świat”.

Polskie Radio Jedynka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o pilnym zmodyfikowaniu obowiązującej ramówki i wprowadzeniu na antenę Jedynki Polskiego Radia specjalnych serwisów informacyjnych w języku białoruskim, które będą poświęcone obecnej sytuacji na Białorusi. Dzięki należącym do Polskiego Radia nadajnikom Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim, program Jedynki Polskiego Radia jest dostępny z „powietrza” na falach długich o częstotliwości 225 kHz na terenie prawie całej Europy i pokrywa zasięgiem całe terytorium Białorusi.

Specjalne serwisy informacyjne przygotowywane przez Sekcję Białoruską redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy będą emitowane od soboty, 22 sierpnia br. trzy razy dziennie: po godzinie 6:30, w magazynie „W samo południe” po godzinie 12:00 oraz po godzinie 22:00 w magazynie „Polska i świat”. - Dzięki temu wszyscy Białorusini, również ci mieszkający w miejscach, gdzie nie ma dostępu do internetu lub w wypadku ponownego ograniczenia tej sieci, będą mieli łatwy dostęp do pełnych i rzetelnych informacji na temat sytuacji w swoim kraju oraz związanych z nią wydarzeń międzynarodowych - informuje nadawca. 

- Wsparcie dla narodu białoruskiego w tych trudnych chwilach, pokazanie gestu solidarności poprzez dostarczanie rzetelnych i prawdziwych informacji, wpisuje się również w realizację misji nadawcy publicznego, którym jest Polskie Radio. Tylko silne i dobrze zorganizowane media publiczne, które dysponują zarówno odpowiednią infrastrukturą techniczną, jak i kadrami dziennikarskimi najwyższej jakości są w stanie zrealizować tak ważną i potrzebną inicjatywę, której nie podejmą się nadawcy komercyjni. Zaledwie dwa dni temu obchodziliśmy 95. rocznicę przyznania Polskiemu Radiu koncesji nadawczej, a dzisiaj dzięki naszym możliwościom możemy wspierać tych, którzy naszego wsparcia potrzebują - to jest dla nas zaszczyt

- powiedziała Agnieszka Kamińska, prezes zarządu Polskiego Radia


Emisja serwisów informacyjnych rozpocznie się w sobotę, 22 sierpnia br.

„Serwisy informacyjne w języku białoruskim” - emisja codziennie (od 22 sierpnia 2020 roku) w godz. 6:30, 12:00 i 22:00 w Jedynce Polskim Radiu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...