reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Poradnik: 5 sposobów na dobre samopoczucie

dodano: 2020-08-26 00:08 | aktualizacja: 2021-01-30 22:49
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Discovery Life

kwiat Trzeba pamiętać, że przy dbaniu o zdrowie niezmiernie ważny jest też wygląd zewnętrzny i harmonia psychiczna. Nawet niewielkie zmiany bardzo pozytywnie wpływają na dobre samopoczucie. Przekonajcie się sami jak ważny jest sen, tlen, afirmacja i czasami po prostu: mniej komputera i smartfona! 

własne
droga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
5 dobrych rad na dobre samopoczucie:

1. Zadbaj o regularny i wystarczająco długi sen. 
Sen ma największy wpływ na zdrowie człowieka - jest niezbędny jako czas regeneracji organizmu. 
Prawda jest taka, że sen służy redukcji napięcia i utrwalaniu świeżo nabytych informacji. To sen uaktywnia układ odpornościowy, dzięki czemu ludzie wyspani zwykle rzadziej chorują. Niedobór snu lub byle jaki sen wpływają niekorzystnie na wszystkie funkcje organizmu, począwszy od gospodarki hormonalnej po zdolność koncentracji. Długotrwałe zaburzenia snu mogą być przyczyną licznych chorób somatycznych, np. cukrzycy, nowotworów i zaburzeń psychicznych, np. depresji. U osób dorosłych czas w ciągu doby przeznaczony na sen jest kwestią indywidualną. Przeciętny dorosły powinien wyspać się w 7–8 godzin.
 
2. Dotleń się: spędź minimum 10 minut na świeżym powietrzu.  
Najlepiej poświęcić pół godzinki na zwyczajny spacer.
Banalnym sposobem na dotlenianie mózgu oraz poprawę jego funkcjonowania jest spacer lub bieg. Codzienne półgodzinne spacery nie tylko działają zbawiennie na umysł, ale również na stawy, mięśnie, układ krwionośny i psychikę. 
 
3. Stosuj codziennie tzw. afirmację  
Zajrzyj w lustro i zrób afirmację.
Pozytywne podejście do życia i problemów z jakimi się zmagamy, to klucz do minimalizowania poziomu stresu w codziennym życiu. Każdego poranka, warto zatrzymać się i spojrzeć w lustro przed wyjściem z domu, by wykonać afirmację: podziękować za zdrowie, pracę, rodzinę (wszystkie aspekty życia - dawniej pomagała w tym modlitwa) i umiejętności, które jak dotąd pozwoliły ci rozwiązać dotychczasowe kłopotliwe. One są gwarancją, że poradzisz sobie także z teraźniejszymi problemami. Codziennie ćwiczenie wdzięczności znacząco poprawi jakość twojego samopoczucia.
 
4. Ogranicz korzystanie z mediów społecznościowych i komputera.  
Nadmiar bodźców z Internetu i telewizji szkodzi.
Ilość bodźców: informacji, zdjęć i filmików, którą fundują nam codziennie media społecznościowe, negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu psychicznym. Głównie przez zakrzywiony obraz rzeczywistości, jaki promują popularni blogerzy i instagramerzy. Niekorzystnie wpływa też nadmiar informacji o pandemii koronawirusa. To znacząco obniża zadowolenie z jakości naszego życia i potęguje uczucie porażki. Stąd popularność nowych metod radzenia sobie z presją mediów społecznościowych, jak post dopaminowy. Problem zauważają także sami influencerzy, który coraz częściej deklarują ograniczenie korzystania z telefonów i mediów społecznościowych.
 
5. Załóż dziennik dobrych uczynków  
Zapisz co zrobiłeś dobrego w ciągu dnia.
W natłoku codziennych obowiązków i pracy, często zapominamy, jak wiele dobrych rzeczy robimy - tych dobrych uczynków. Wystarczy założyć specjalny dziennik, gdzie pod koniec każdego dnia, można zapisać wszystkie dobre uczynki. To wpływa na pozytywne podejście do życia.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zdrowie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...