reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Domy i skarb w październiku w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-09-17 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W październiku br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Niezwykła przyroda Madagaskaru”, „Domy zwierząt: urodzeni inżynierowie”, „Inteligencja zwierząt”, „Attenborough i mrówcza góra”, „Wielka Rafa Koralowa: żywy skarb”, „Geniusz morskich myśliwych” i „Ocalić niedźwiadki” (sezon 3.).

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Niezwykła przyroda Madagaskaru” („Madagascar: Africa's Galapagos”)
emisja: w niedzielę, 4 października br. o 13:50

Madagaskar oddzielił się od superkontynentu Gondwany 180 milionów lat temu. Jednak dopiero 130 milionów lat temu większość madagaskarskich stworzeń, których przodkowie pochodzą z Afryki, poddała się ewolucyjnym przemianom. Wyspa jest teraz domem wielu endemicznych i przedziwnych gatunków. W tym filmie dokumentalnym widzowie zobaczą najbardziej tajemniczych i rzadko filmowanych mieszkańców wyspy, od drapieżnika szczytowego fossy po palczaka madagaskarskiego, który jest jednym z najdziwniejszych stworzeń na ziemi.

„Domy zwierząt: urodzeni inżynierowie” („Animal Homes: Natural Born Engineers”)
emisja: od niedzieli, 4 października br. o 15:00

W przyrodzie wiele zwierząt konstruuje domy w swoim własnym stylu, trzymając się specjalnego i zarazem ściśle tajnego planu budowy, który ewolucja zapamiętała w instynktach budowniczych. Tak powstają różnych kształtów i rozmiarów nory, gniazda i legowiska. W tej trzyczęściowej serii programów ekolog Chris Morgan pokaże nam najbardziej wyszukane i misterne konstrukcje oraz przedstawi garść faktów i odkryć na temat tych wspaniałych zwierzęcych domów.

„Inteligencja zwierząt”
emisja: w niedziele (od 4 października br.) o 15:40

Czy mrówki są pierwszym superspołeczeństwem, któremu udało się zamienić wojnę w pokój i odkryć sposoby na przetrwanie poprzez tworzenie samowystarczalnych kolonii? Skąd niedźwiedzie wiedzą, że zjadły już wystarczającą ilość jedzenia, która pozwoli im bez głodu przetrwać okres hibernacji? Skąd żółwie wiedzą, jak głębokie i szerokie nory powinny budować, aby kryjówki chroniły ich przed drapieżnikami i innymi niebezpieczeństwami? W programach wszystko o inteligencji zwierząt lądowych, wodnych i powietrznych.

„Attenborough i mrówcza góra” („Attenborough's Ant Mountain”)
emisja: w niedzielę, 4 października br. o 16:15

Łańcuch górski Jura po szwajcarskiej stronie jest miejscem, gdzie rozgrywać się będzie ta epicka opowieść o dwóch miastach. Na pierwszy rzut oka te dwie metropolie wyglądają prawie identycznie. Każde z tych miast ma swoją strukturę społeczną i infrastrukturę transportową, która zapewnia przepływ informacji i karmi mieszkańców. Ale nie mówimy tu o naszych miejskich dżunglach. Te dwa miasta są zbudowane i zarządzane przez mrówki. Przewodnikiem widzów po tajemniczym królestwie mrówek będzie David Attenborough, który przedstawi nam królowe i robotnice, zwiadowców i żołnierzy z tego mrówczego miasta.

„Wielka Rafa Koralowa: żywy skarb” („The Great Barrier Reef: A Living Treasure”)
emisja: od środy, 7 października br. o 21:00

Wielka Rafa Koralowa to jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych świata i miejsce o największej bioróżnorodności na ziemi. W tej czteroodcinkowej serii nakręconej przez nagrodzonego Emmy filmowca Richarda Fitzpatricka widzowie zajrzą do położonych na różnych głębokościach zakątków rafy. Odwiedzą przeróżne gatunki dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Poznają przedstawicieli tego ogromnego wodnego ekosystemu.

„Geniusz morskich myśliwych” („Genius Sea Hunters”)
emisja: od niedzieli, 11 października br. o 16:20

Wciąż nie do końca rozumiemy, jak polują morskie ssaki. Wiemy, że stosują niezwykle wyrafinowane metody, które z każdym nowym odkryciem wprawiają naukowców w osłupienie. Jak zwierzęta tego samego gatunku potrafią wymyślać unikalne metody tropienia i zbijania swych ofiar? Wykorzystując najnowsze techniki filmowania i supernowoczesny sprzęt, taki jak drony, podwodne i szybkoobrotowe kamery, naukowcy próbują poznać i wyjaśnić bogactwo sztuczek i taktyk stosowanych przez morskie stworzenia.

„Ocalić niedźwiadki” 3 („Wild Bear Rescue” 3)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 12 października br.) o 19:30

Polsat Viasat Nature zaprasza na spotkania z mieszkańcami jedynego w Kanadzie schroniska dla osieroconych niedźwiadków i innych zwierzaków. W trzeciej serii programów do schroniska trafią nowe misie z różnego rodzaju obrażeniami i problemami. Widzowie zobaczą też zwierzęta z zeszłego sezonu, które wkrótce wrócą na wolność. Angelika, Peter, Tanja i ich wolontariusze jak zwykle mają mnóstwo pracy. Muszą zajmować się chorymi niedźwiadkami i cielaczkami oraz jednocześnie zapanować nad zadziornymi misiami, które wykorzystają każdą okazję, aby uciec (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...