reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Domy i skarb w październiku w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-09-17 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W październiku br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Niezwykła przyroda Madagaskaru”, „Domy zwierząt: urodzeni inżynierowie”, „Inteligencja zwierząt”, „Attenborough i mrówcza góra”, „Wielka Rafa Koralowa: żywy skarb”, „Geniusz morskich myśliwych” i „Ocalić niedźwiadki” (sezon 3.).

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Niezwykła przyroda Madagaskaru” („Madagascar: Africa's Galapagos”)
emisja: w niedzielę, 4 października br. o 13:50

Madagaskar oddzielił się od superkontynentu Gondwany 180 milionów lat temu. Jednak dopiero 130 milionów lat temu większość madagaskarskich stworzeń, których przodkowie pochodzą z Afryki, poddała się ewolucyjnym przemianom. Wyspa jest teraz domem wielu endemicznych i przedziwnych gatunków. W tym filmie dokumentalnym widzowie zobaczą najbardziej tajemniczych i rzadko filmowanych mieszkańców wyspy, od drapieżnika szczytowego fossy po palczaka madagaskarskiego, który jest jednym z najdziwniejszych stworzeń na ziemi.

„Domy zwierząt: urodzeni inżynierowie” („Animal Homes: Natural Born Engineers”)
emisja: od niedzieli, 4 października br. o 15:00

W przyrodzie wiele zwierząt konstruuje domy w swoim własnym stylu, trzymając się specjalnego i zarazem ściśle tajnego planu budowy, który ewolucja zapamiętała w instynktach budowniczych. Tak powstają różnych kształtów i rozmiarów nory, gniazda i legowiska. W tej trzyczęściowej serii programów ekolog Chris Morgan pokaże nam najbardziej wyszukane i misterne konstrukcje oraz przedstawi garść faktów i odkryć na temat tych wspaniałych zwierzęcych domów.

„Inteligencja zwierząt”
emisja: w niedziele (od 4 października br.) o 15:40

Czy mrówki są pierwszym superspołeczeństwem, któremu udało się zamienić wojnę w pokój i odkryć sposoby na przetrwanie poprzez tworzenie samowystarczalnych kolonii? Skąd niedźwiedzie wiedzą, że zjadły już wystarczającą ilość jedzenia, która pozwoli im bez głodu przetrwać okres hibernacji? Skąd żółwie wiedzą, jak głębokie i szerokie nory powinny budować, aby kryjówki chroniły ich przed drapieżnikami i innymi niebezpieczeństwami? W programach wszystko o inteligencji zwierząt lądowych, wodnych i powietrznych.

„Attenborough i mrówcza góra” („Attenborough's Ant Mountain”)
emisja: w niedzielę, 4 października br. o 16:15

Łańcuch górski Jura po szwajcarskiej stronie jest miejscem, gdzie rozgrywać się będzie ta epicka opowieść o dwóch miastach. Na pierwszy rzut oka te dwie metropolie wyglądają prawie identycznie. Każde z tych miast ma swoją strukturę społeczną i infrastrukturę transportową, która zapewnia przepływ informacji i karmi mieszkańców. Ale nie mówimy tu o naszych miejskich dżunglach. Te dwa miasta są zbudowane i zarządzane przez mrówki. Przewodnikiem widzów po tajemniczym królestwie mrówek będzie David Attenborough, który przedstawi nam królowe i robotnice, zwiadowców i żołnierzy z tego mrówczego miasta.

„Wielka Rafa Koralowa: żywy skarb” („The Great Barrier Reef: A Living Treasure”)
emisja: od środy, 7 października br. o 21:00

Wielka Rafa Koralowa to jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych świata i miejsce o największej bioróżnorodności na ziemi. W tej czteroodcinkowej serii nakręconej przez nagrodzonego Emmy filmowca Richarda Fitzpatricka widzowie zajrzą do położonych na różnych głębokościach zakątków rafy. Odwiedzą przeróżne gatunki dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Poznają przedstawicieli tego ogromnego wodnego ekosystemu.

„Geniusz morskich myśliwych” („Genius Sea Hunters”)
emisja: od niedzieli, 11 października br. o 16:20

Wciąż nie do końca rozumiemy, jak polują morskie ssaki. Wiemy, że stosują niezwykle wyrafinowane metody, które z każdym nowym odkryciem wprawiają naukowców w osłupienie. Jak zwierzęta tego samego gatunku potrafią wymyślać unikalne metody tropienia i zbijania swych ofiar? Wykorzystując najnowsze techniki filmowania i supernowoczesny sprzęt, taki jak drony, podwodne i szybkoobrotowe kamery, naukowcy próbują poznać i wyjaśnić bogactwo sztuczek i taktyk stosowanych przez morskie stworzenia.

„Ocalić niedźwiadki” 3 („Wild Bear Rescue” 3)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 12 października br.) o 19:30

Polsat Viasat Nature zaprasza na spotkania z mieszkańcami jedynego w Kanadzie schroniska dla osieroconych niedźwiadków i innych zwierzaków. W trzeciej serii programów do schroniska trafią nowe misie z różnego rodzaju obrażeniami i problemami. Widzowie zobaczą też zwierzęta z zeszłego sezonu, które wkrótce wrócą na wolność. Angelika, Peter, Tanja i ich wolontariusze jak zwykle mają mnóstwo pracy. Muszą zajmować się chorymi niedźwiadkami i cielaczkami oraz jednocześnie zapanować nad zadziornymi misiami, które wykorzystają każdą okazję, aby uciec (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...