reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Generał i tajemnice w październiku w History

dodano: 2020-09-22 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W październiku br. kanał History poleca swoim widzom takie programy jak „Niewyjaśnione tajemnice świata”, „UFO: wojskowe biuro śledcze” (sezon 2.), „Ludzie gór” (sezon 9.) i „Generał, który nienawidził wojny”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Październik br. przyniesie nam w telewizji History wspomnienie jednej z najświetniejszych postaci amerykańskiej historii - obejrzymy trzyczęściowy serial, którego bohaterem jest prezydent Ulysses Grant, pod tytułem „Generał, który nienawidził wojny”. Na ekran wróci także uwielbiany William Shatner z nowymi odcinkami programu „Niewyjaśnione tajemnice świata”. Dla fanów historii wymykających się zwyczajnemu pojmowaniu przygotowaliśmy drugi sezon programu „UFO: wojskowe biuro śledcze”. Z kolei ci, którzy od eksploracji kosmosu wolą poznawać to, co na ziemi, będą mieli okazję śledzić, jak z siłami natury radzą sobie „Ludzie gór” - zapowiada nadawca.

Październik 2020 roku w ofercie kanału History:

„Niewyjaśnione tajemnice świata” („The UnXplained”)
emisja: we wtorki o 22:00

„Niewyjaśnione tajemnice świata” to nowy cykl kanału History poświęcony największym tajemnicom na świecie, od osławionych świateł z Marfa i dziwnych okoliczności śmierci generała George'a Pattona, przez tragedię na Przełęczy Diatłowa, po Włócznię Przeznaczenia i Trójkąt Bermudzki. Stoimy dziś na historycznym rozdrożu: nauka i technika rozwijają się w błyskawicznym tempie i wreszcie pojawiły się możliwości rozwiązania tych tajemnic. W każdym odcinku twórcy programu zajmą się kilkoma tematami z takich dziedzin jak: dziwne zjawiska naturalne, teorie spiskowe, ukryte skarby, czy tajemnicze zaginięcia. Narracji i wywiadom z ekspertami będą towarzyszyć stylizowane rekonstrukcje. Nowością będzie strona internetowa, której użytkownicy, jako „obywatelscy detektywi”, będą mogli sami szczegółowo badać i analizować każde zagadnienie w mediach społecznościowych. - Wiemy, że widzowie kanału History są zainteresowani taką formą aktywności. Pozwoli im to reagować w czasie rzeczywistym, dzielić się nowymi dowodami i komunikować ze sobą na wielu platformach o zasięgu globalnym. Celem nadrzędnym jest zachęcenie widzów do współtworzenia treści - informuje nadawca. Twórcami serialu „Niewyjaśnione tajemnice świata” są autorzy „Starożytnych kosmitów” i „Klątwy Wyspy Dębów”. Dokument, którego gospodarzem i producentem wykonawczym jest zdobywca Złotego Globu oraz nagrody Emmy, William Shatner („Star Trek” i „Orły z Bostonu”), prezentuje - jak czytamy w opisie - najbardziej fascynujące, dziwne i niewytłumaczalne tajemnice świata. W każdym z jednogodzinnych odcinków widzowie poznają wypowiedzi naukowców, historyków, świadków zdarzeń i ich uczestników, którzy spróbują wyjaśnić, jak to możliwe, że coś z pozoru niemożliwego, jednak zaistniało. Począwszy od tajemniczych budowli (jak koralowy zamek na Florydzie), przez tak zwane „miejsca zła” (na przykład Białe Miasto w Hondurasie), aż po dziwne stworzenia czy rytuały - serial „Niewyjaśnione tajemnice świata” zbada zagadki intrygujące ludzkość od wieków (więcej tutaj).

„UFO: wojskowe biuro śledcze” 2 („Unidentified” 2)
emisja: w środy (od 7 października br.) o 22:00

W grudniu 2017 roku „New York Times” opublikował szokujący artykuł ujawniający tajemniczy program Pentagonu poświęcony UFO (Unidentified Flying Object) - „Program Identyfikacji Zaawansowanych Zagrożeń Lotniczych” („Advanced Aerospace Threat Identification Program”/„AATIP”). W zaprezentowanej rozmowie były pracownik wywiadu wojskowego i agent specjalny, Luis Elizondo, potwierdził istnienie tajnego projektu rządowego. Kontrowersyjny materiał prasowy przykuł uwagę całego świata. „AATIP”, uprzednio prowadzony przez Luisa Elizondo, powstał z myślą o badaniu „Niezidentyfikowanych Zjawisk Lotniczych” („Unidentified Aerial Phenomena”/„UAP”), w tym licznych nagrań filmowych dokumentujących te zdarzenia, z których trzy zostały upublicznione w 2017 roku. Luis Elizondo zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak poinformował rząd, że „UAP” mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, a nie podejmuje się wystarczających kroków, by zapobiec potencjalnemu atakowi. W sześcioodcinkowym serialu History Luis Elizondo po raz pierwszy otwarcie rozmawia na ten temat z Tomem De Longe, współtwórcą i prezesem To The Stars Academy, oraz Chrisem Mellonem, byłym zastępcą sekretarza do spraw obrony i wywiadu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ujawnia istnienie licznych, niezwykłych i prowokujących pytania zdarzeń, a także rozpoczyna fascynujące śledztwo, które zaintryguje szerokie rzesze widzów żądnych nowych informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. „UFO: Wojskowe biuro śledcze” ujawni autentyczne dowody i nagrania filmowe, przedstawi też wywiady ze świadkami i byłymi wojskowymi, którzy w tej sprawie nigdy wcześniej nie zabierali głosu. Zaprezentuje też technologie, jakie kryją się za tymi nieznanymi zjawiskami na niebie (więcej tutaj).

„Ludzie gór” 9 („Mountain Men” 9)
emisja: w niedziele (od 11 października br.) o 17:15

Ludzie gór żyją i utrzymują rodziny wyłącznie z tego, co upolują bądź złowią. Radzą sobie dzięki umiejętnościom przetrwania doskonalonym przez całe pokolenia ich przodków. W najnowszym sezonie widzowie ponownie odwiedzą rozmaitych mieszkańców gór w Stanach Zjednoczonych Ameryki, tym razem nie tylko aby przyglądać się jak polują i łowią ryby czy walczą z lwami i niedźwiedziami. Bohaterowie nie stronią od technologii i podejmują także próby sprzedaży upolowanych i wyhodowanych produktów w Internecie. Czy uda im się połączyć pasję do życia z dala od konsumpcjonizmu z tymi nowoczesnymi rozwiązaniami (więcej tutaj)?

„Generał, który nienawidził wojny” („Grant”)
emisja: codziennie (od 31 października br.) o 21:00

- Trzyczęściowy serial opowiadający niesamowitą, bardzo amerykańską historię prostego człowieka, który przezwyciężając ogromne trudności, sięga po najwyższe zaszczyty i dwukrotnie ratuje kraj. Fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, komentarze ekspertów i pięknie odrestaurowane archiwalne obrazy tworzą spójną, fascynującą opowieść  o bohaterze, który dwukrotnie przeprowadził Stany Zjednoczone Ameryki przez czasy największej próby - wojnę secesyjną i rekonstrukcję - informuje nadawca.
 
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...