reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znamy ceny za usługi Internetu Starlink

dodano: 2020-10-28 19:54 | aktualizacja: 2020-10-30 00:08
autor: Jan Borejko | źródło: SpaceX

High speed starlink satelita 360px.jpg Usługa satelitarnego Internetu Starlink będzie kosztować abonentów z obszarów wiejskich w USA 99 dol. (391 zł) miesięcznie. Użytkownicy testów beta będą również musieli zapłacić 499 dol. (1971 zł) za terminal naziemny z mini-anteną satelitarną ze stojakiem i routerem WiFi. Na warunki polskie to zdecydowanie za drogo, ale w przypadku bezkresnych terenów w USA czy Kanadzie nie ma innego wyjścia!

Starlink
Starlink antena terminal spacex 750px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cena ta wydaje się za wysoka, ale dla potencjalnych użytkowników wiejskich i często odizolowanych może okazać się nieoceniona. Starlink chce się koncentrować na potencjalnych użytkownikach w stanach Waszyngton, Wisconsin i Idaho, gdzie są w USA problemy z dostępem do Internetu.

Użytkownicy Starlink zawczasu zostali ostrzeżeni, że mogą wystąpić krótkie okresy „braku usługi”, ale generalnie będą cieszyć się prędkościami od 50 Mb / s do 150 Mb / s z opóźnieniem 20–40 ms.

Szybkość ma się poprawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wraz z rozwojem floty Starlink.
Firma Starlink twierdzi, że do lata 2021 r. opóźnienie będzie wynosić tylko 16-19 ms.

Cena 99 dol./mies. może wydawać się zbyt wysoka szczególnie w porównaniu z prędkościami oferowaną przez kablówki i innych dostawców usług internetowych w USA, ale jeśli klient nie ma innego wyboru, to usługa może uratować sytuację, czyli „jest lepsza niż nic”.

Konkurencyjna oferta Internetu Viasat oferuje użytkownikom w Kalifornii prędkość do 50 Mb / s za około 170 dol. / mies. (670 zł/mies.!!!).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...