reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znamy ceny za usługi Internetu Starlink

dodano: 2020-10-28 19:54 | aktualizacja: 2020-10-30 00:08
autor: Jan Borejko | źródło: SpaceX

High speed starlink satelita 360px.jpg Usługa satelitarnego Internetu Starlink będzie kosztować abonentów z obszarów wiejskich w USA 99 dol. (391 zł) miesięcznie. Użytkownicy testów beta będą również musieli zapłacić 499 dol. (1971 zł) za terminal naziemny z mini-anteną satelitarną ze stojakiem i routerem WiFi. Na warunki polskie to zdecydowanie za drogo, ale w przypadku bezkresnych terenów w USA czy Kanadzie nie ma innego wyjścia!

Starlink
Starlink antena terminal spacex 750px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cena ta wydaje się za wysoka, ale dla potencjalnych użytkowników wiejskich i często odizolowanych może okazać się nieoceniona. Starlink chce się koncentrować na potencjalnych użytkownikach w stanach Waszyngton, Wisconsin i Idaho, gdzie są w USA problemy z dostępem do Internetu.

Użytkownicy Starlink zawczasu zostali ostrzeżeni, że mogą wystąpić krótkie okresy „braku usługi”, ale generalnie będą cieszyć się prędkościami od 50 Mb / s do 150 Mb / s z opóźnieniem 20–40 ms.

Szybkość ma się poprawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wraz z rozwojem floty Starlink.
Firma Starlink twierdzi, że do lata 2021 r. opóźnienie będzie wynosić tylko 16-19 ms.

Cena 99 dol./mies. może wydawać się zbyt wysoka szczególnie w porównaniu z prędkościami oferowaną przez kablówki i innych dostawców usług internetowych w USA, ale jeśli klient nie ma innego wyboru, to usługa może uratować sytuację, czyli „jest lepsza niż nic”.

Konkurencyjna oferta Internetu Viasat oferuje użytkownikom w Kalifornii prędkość do 50 Mb / s za około 170 dol. / mies. (670 zł/mies.!!!).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...

Antena Famaval 100 TRX EL grafit

Wersja WZMOCNIONA portugalskiej anteny offsetowej firmy Famaval 100 TRX EL...

160 zł Więcej...
reklama