reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4: Najstarsza DJ-ka świata i poszukiwacz skarbów

dodano: 2020-11-13 02:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” W niedzielę, 15 listopada br. o godz. 21:55 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo 11. odcinek programu „Wspaniali ludzie”. Jego gospodarzem będzie Mariusz Węgłowski. Wystąpią: Wirginia Szmyt „DJ Wika” - najstarsza DJ-ką w Polsce, a może i na świecie, poetka i działaczka społeczna, a także Henryk Macanko - pasjonat, znawca i przewodnik podziemnego kompleksu Riese w dolnośląskich Górach Sowich.

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” Mariusz Węgłowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przełamująca stereotypy i bariery DJ Wika oraz eksplorator tajemniczych obiektów z czasów II wojny światowej będą gośćmi Mariusza Węgłowskiego w jedenastym odcinku „Wspaniałych ludzi", który zostanie wyemitowany premierowo w niedzielę, 15 listopada br. o godzinie 21:55 w Czwórce.

DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt, jest najstarszą DJ-ką w Polsce, a może i na świecie, a do tego piękną i pełną pozytywnej energii kobietą, która udowadnia, że po osiemdziesiątce można cieszyć się życiem pełnym pasji i aktywności. Gra na imprezach w Polsce i za granicą - m.in. w Paryżu, Berlinie, Londynie, Pradze. Akceptuje każdą muzykę, nie ocenia, gra wszystko, bo najważniejsze jest, żeby ludzie tańczyli. Mama, babcia, poetka, działaczka społeczna, zawsze starała się pomagać wykluczonym, odrzuconym przez innych. W przeszłości pracowała w zakładach poprawczych z bardzo trudną młodzieżą - uwikłaną w alkohol, bójki, morderstwa i gwałty, dziś aktywizuje seniorów, chce jednoczyć pokolenia i zasypywać podziały. Jako dziecko w czasie wojny - kiedy jej rodzina ciągle uciekała, ukrywała się i ocierała o śmierć - nauczyła się cenić, to co ma i nie przywiązywać się do rzeczy i sytuacji. Jak mówi, mimo wszystko jej dzieciństwo było szczęśliwe, bo rodzice bardzo ją kochali. Podróże z pierwszym mężem, naukowcem i z drugim, dyplomatą, nauczyły ją otwartości i akceptacji dla inności. Nie przejmuje się cudzymi opiniami, nie zastanawia się, co ludzie powiedzą, nie znosi plotek i ograniczeń, robi to co lubi i na co ma ochotę, przekonując, że warto otwierać się na innych ludzi i nowe możliwości w każdym wieku.

W programie widzowie poznają także Henryka Macankę - pasjonata, znawcę i przewodnika podziemnego kompleksu Riese w dolnośląskich Górach Sowich, zbudowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej, o którym do dziś krążą legendy. Henryk Macanko zabierze widzów w to nie zwykłe miejsce, które wciąż budzi wiele pytań i spekulacji. Nie wiadomo, czy miała być to główna kwatera Adolfa Hitlera czy miejsce produkcji rakiet V1 i V2, czy też może fabryka broni jądrowej. Najbardziej fantastyczne koncepcje zakładają nawet, że Niemcy mieli tutaj produkować swoje Wunderwaffe, czyli latające dyski napędzane urządzeniem o kryptonimie „Die Glocke” czyli „dzwon”. Henryk Macanko odkrywa także dawne sztolnie, podziemne korytarze i niesamowite pozostałości - nie tylko po niemieckich budowlach, ale także XIII- i XIV-wieczne ślady po kopalniach.

„Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które - przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości - stały się inspiracją i wsparciem dla innych. Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - znany m.in. dzięki głównym rolom w takich serialach jak „Policjantki i policjanci” (emisja w kanałach Polsat 1, TV4 i TV6 - więcej tutaj) czy „Święty” (emisja w TV4 i TV6 - więcej tutaj), prowadzeniu programu „Zawodowiec - amator” (emisja w ATM Rozrywka TV), czy uczestnictwu w widowisku Polsatu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” (więcej tutaj), odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich (więcej tutaj).
 
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Wirginia Szmyt „DJ Wika” w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Wirginia Szmyt „DJ Wika” w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Mariusz Węgłowski i Henryk Macanko w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Mariusz Węgłowski i Henryk Macanko w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat


„Wspaniali ludzie” - emisja w niedziele około godz. 22:25 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...