reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

NTL Radomsko już nadaje jako TVC

dodano: 2020-11-30 05:39 | aktualizacja: 2020-12-01 10:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVC NTL Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 1 grudnia br. doszło do zmiany w portfolio kanałów Michała Winnickiego - funkcjonujący na rynku od 1994 roku kanał NTL Radomsko zmienił nazwę na TVC. Stacja po tej modyfikacji jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co NTL Radomsko, a więc na listach takich operatorów jak Cyfrowy Polsat, Platforma CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

TVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału TVC:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. ?, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: NTL
PID V: 525 (MPEG-4/SD)
PID A: 780 (pol)
PID PCR: 525
SID: 4324
PID PMT: 273
Provider: TVN
Kodowanie: brak (FTA)
 
TVC

Kanał NTL Radomsko rozpoczął nadawanie w 1994 roku. W 2005 roku został przejęty przez Grupę TVN, w 2015 roku wraz z nią przez Scripps Networks Interactive, a w 2018 roku przez Discovery. W 2019 roku 95 proc. udziałów w spółce NTL Radomsko z grupy TVN Discovery Polska zostało sprzedanych firmie Michał Winnicki Entertainment, a pozostałe 5 proc. kupiła zależna od Michała Winnickiego spółka MWE Teleport. Również w 2019 roku uruchomiono wersję stacji w wysokiej rozdzielczości (NTL Radomsko HD) - wersje SD i HD kanału mają identyczne (więcej tutaj) ramówki. W 2020 roku zmieniono nazwę nadawcy - z NTL Radomsko na MWE Broadcast. W ofercie stacji widzowie mogli znaleźć magazyny przyrodnicze, motoryzacyjne czy kulinarne, programy muzyczne, informacyjne czy publicystyczne, seriale animowane i transmisje mszy świętych.

Dodajmy, iż pierwsze zapowiedzi zmiany stacji NTL Radomsko w TVC pojawiły się w lipcu br. Stacja po tej modyfikacji jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co NTL Radomsko (NTL Radomsko HD), a więc na listach takich operatorów jak Cyfrowy Polsat (więcej tutaj), Platforma CANAL+ i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej. W ofercie kanału widzowie znajdą filmy fabularne, seriale animowane, programy informacyjne, kulinarne, muzyczne i kabaretowe, a także transmisje mszy świętych (więcej tutaj).

Co ciekawe zmiana NTL Radomsko w TVC nie jest debiutem tej marki w portfolio Michała Winnickiego. Należąca do niego od 2016 roku stacja TVR rozpoczęła bowiem emisję w 2010 roku na podstawie zmienionej koncesji kanału TVC, przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na początku 2008 roku. Dodajmy, iż stacja TVC nigdy nie rozpoczęła nadawania. Tak samo jak NTL Radomsko również 1 grudnia br. kanał TVR zmienił nazwę - na Home TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...