reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVC zastąpi 1 grudnia NTL Radomsko

dodano: 2020-11-26 15:19 | aktualizacja: 2020-11-27 11:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN/satkurier.pl

TVC NTL We wtorek, 1 grudnia spółka Michał Winnicki Entertainment zmieni nazwę kanału NTL Radomsko na TVC. - Zmiany podyktowane są chęcią odcięcia się od dawnego wizerunku telewizji NTL Radomsko - komentuje Michał Winnicki, szef MWE. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła zgody na zmianę nazwy kanału kilka tygodni temu.

NTL TVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Wierzymy, że nowe otwarcie z nowoczesną oprawą graficzną oraz ofertą programową adresowaną do większego grona odbiorców z centralnej Polski, a nie tylko mieszkańców Radomska i okolic, spotka się z większym zainteresowaniem widzów. W dawnym formacie telewizja NTL Radomsko była nierentowna, a nas jako nadawcy komercyjnego interesuje przygotowanie ciekawego programu, który zyska oglądalność i da nam w efekcie zysk z reklam – komentuje Michał Winnicki.

Widzowie w ramówce TVC znajdą kultowe filmy i seriale, programy poradnikowe, bajki dla najmłodszych oraz informacje z regionów. TVC to także widowiska artystyczne dla całych rodzin, w tym między innymi koncerty i kabarety.

„Kabaretowy szał” to solidna dawka humoru od najbardziej znanych polskich zespołów kabaretowych. W programie między innymi Kabaret Młodych Panów, Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz plejada komików i mistrzów stand-upu. „Kabaretowy szał” od poniedziałku do piątku o godz. 18:10 i 20:10. Ponadto w ramówce kanału znajdzie się serwis informacyjny „Info TVC”, który pokaże najważniejsze newsy z centrum Polski. „Info TVC” od poniedziałku do piątku o godz. 19:10. Późnymi wieczorami TVC zaprosi widzów na pasmo z kultowymi filmami i serialami. W grudniu na antenie będą emitowane westerny, komedie oraz kino kung-fu. Filmy w TVC od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00.
 

– Zwiększymy także ilość informacji i publicystyki lokalnej, która będzie tworzona przez redakcję w Bełchatowie. Natomiast dla mieszkańców Śląska, w tym w szczególności Częstochowy, zapewnimy sporo tak popularnych Śląskich Szlagierów – zapewnia Michał Winnicki.

Pierwsze informacje o planowanej zmianie nazwy NTL Radomsko na TVC pojawiły się już w lipcu.

Kanał TVC będzie dostępny w wersji HD w sieciach kablowych (w tym m.in. Vectra, UPC Polska, Multimedia, Toya, Netia), a także w standardowej rozdzielczości na wybranych multipleksach naziemnej cyfrowej oraz w przekazie satelitarnym na platformach Cyfrowy Polsat, CANAL+ i Orange TV. Kanał jest w ofercie domu brokerskiego TVN Media.

NTL jest dziś dostępny m.in. w lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 w Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Częstochowie i Łodzi (k. 36 - 594 MHz). Operatorem multipleksu i właścicielem NTL Radomsko przez wiele lat była spółka o tej samej nazwie, jednak we wrześniu 2019 roku została ona sprzedana przez grupę TVN Discovery Polska do Michał Winnicki Entertainment i MWE Teleport. Kanał NTL można również odbierać w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E oraz w wybranych sieciach kablowych i IPTV.

W ostatnim czasie w portfolio kanałów MWE zaszły pewne zmiany. TO!TV przeszedł 15 lipca rebranding na Gold TV, w planach jest zmiana nazwy TVR na Home TV - również 1 grudnia, natomiast 1 sierpnia uruchomiona została nowa telewizja telezakupowa Super TV.

Poza NTL Radomsko (od 1 grudnia TVC), Gold TV, TVR i Super TV, Michał Winnicki poprzez swoje spółki odpowiada także za następujące stacje telewizyjne: Power TV, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Top Kids Jr (Junior Music), Ultra TV 4K, Biznes24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...