reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 11-12/2020

dodano: 2020-12-04 11:02 | aktualizacja: 2020-12-04 13:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 11-12/2020 okładka SAT Kurier 11-12/2020
Najlepsze odbiorniki 4K pod choinkę
Jak odbierać kanały z pozycji 5°E?
10 największych sukcesów i porażek w 2020 roku
Podróże z anteną – Bangkok

NOWE PRODUKTY:
Nowe LNB Red i Blue Edition od AB-COM
Odtwarzacz sieciowy Zidoo Z1000 Pro

TESTY:
CANAL+ BOX 4K
Dreambox TWO Ultra HD BT z CI

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 11-12/2020 - świąteczne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
TEST: CANAL+ BOX 4K

Androidowy dekoder CANAL+ BOX 4K, tak bardzo wyczekiwany przez entuzjastów nowinek technologicznych, trafił do oferty CANAL+ pod koniec października, jeszcze przed okresem świątecznych promocji. Redakcja SAT Kuriera, dzięki uprzejmości CANAL+ Polska, miała okazję zapoznać się z możliwościami dekodera przed oficjalną premierą, a na łamach niniejszego wydania podzieli się najważniejszymi spostrzeżeniami. Czy warto sprezentować CANAL+ BOX 4K pod choinkę swoim najbliższym?
10 największych sukcesów i porażek w 2020 roku


10 największych sukcesów i porażek na rynku telewizji cyfrowej to nasze coroczne zestawienie. Rok 2020 ze względu na pandemię na pewno jest dość specyficznym rokiem i w wielu przypadkach nie jest to rok-porażka, ale właśnie sukces, co napawa optymizmem na 2021 rok. Bo w końcu jeśli siedzi się w domu, to czego trzeba najbardziej? Telewizji i internetu. Coraz większe znaczenie ma wszystko, co jest online: rośnie OTT, VOD i streaming. Przestają liczyć się małe sklepy i małe kanały TV – przegrywają z potęgą korporacji. Liczy się sport na żywo, bo tego oczekują widzowie.


 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 5°E?

Pozycja orbitalna 5°E jest obsługiwana przez operatora SES z Luksemburga. Pracują na niej dwa satelity telekomunikacyjne Astra 4A i SES-5, które pełnią kluczową rolę na rynkach krajów skandynawskich, bałtyckich i Europy Wschodniej. Satelity mają silny sygnał w Polsce i pozwalają na odbiór kilkudziesięciu kanałów w postaci niezaszyfrowanej (FTA). W ofercie darmowej niezmiennie od lat przodują kanały jednego z naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy. Jest również rozwijany polski kanał satelitarny Biełsat TV dla Białorusi.Najlepsze odbiorniki 4K pod choinkę


Przedstawiamy 5 odbiorników 4K, które świetnie nadają się na prezent pod choinkę. Omawiamy ich wady i zalety, tak aby łatwiej było zdecydować o ewentualnym zakupie konkretnego modelu.

 
Podróże z anteną – Bangkok

Stolica Tajlandii kiedyś źle mi się kojarzyła, bo pierwszą, krótką wizytę odbyłem jeszcze w 1992 r. – co prawda tylko na lotnisku, ale mało co nie skończyła się ona bardzo przykro. Tak to bywa, gdy laik sam, pierwszy raz wybiera się do Azji. Jednak kolejne lądowania w 2011 r. i 2013 r. to już był zachwyt nad Azją, nad tym, jakie nastąpiły tam zmiany i jak szybko rozwija się jeden z azjatyckich tygrysów, czyli Tajlandia. Ten kraj stał się tak modny, że masa turystów, jaka tam przybywała (Niemców, Rosjan, Polaków, Anglików, Australijczyków), czasami mogła przytłaczać, ale z drugiej strony był tam też spokój, takie buddyjskie wyciszenie, pomieszane z multikulti i azjatyckim hałasem. Zawsze warto wrócić do tego kraju, choć teraz to raczej marzenie ze względu na pandemię. Można by zadać pytanie: Co jeszcze można napisać o takim Bangkoku? Przecież wszystko już napisano.

Wystartował TVP Dokument


19 listopada wystartował nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Dokument. Jest on dostępny w rozdzielczości HD w wybranych sieciach kablowych, drogą satelitarną w Platformie CANAL+, a także w naziemnej telewizji cyfrowej w testowym multipleksie DVB-T2/HEVC. Jakie programy oferuje TVP Dokument? Jak go odbierać?

ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 1-2/2021 na przełomie stycznia i lutego.

Magazyn SAT Kurier w 2021 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2021 (Polska) lub 60 euro w Europie.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...