reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 11-12/2020

dodano: 2020-12-04 11:02 | aktualizacja: 2020-12-04 13:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 11-12/2020 okładka SAT Kurier 11-12/2020
Najlepsze odbiorniki 4K pod choinkę
Jak odbierać kanały z pozycji 5°E?
10 największych sukcesów i porażek w 2020 roku
Podróże z anteną – Bangkok

NOWE PRODUKTY:
Nowe LNB Red i Blue Edition od AB-COM
Odtwarzacz sieciowy Zidoo Z1000 Pro

TESTY:
CANAL+ BOX 4K
Dreambox TWO Ultra HD BT z CI

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 11-12/2020 - świąteczne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
TEST: CANAL+ BOX 4K

Androidowy dekoder CANAL+ BOX 4K, tak bardzo wyczekiwany przez entuzjastów nowinek technologicznych, trafił do oferty CANAL+ pod koniec października, jeszcze przed okresem świątecznych promocji. Redakcja SAT Kuriera, dzięki uprzejmości CANAL+ Polska, miała okazję zapoznać się z możliwościami dekodera przed oficjalną premierą, a na łamach niniejszego wydania podzieli się najważniejszymi spostrzeżeniami. Czy warto sprezentować CANAL+ BOX 4K pod choinkę swoim najbliższym?
10 największych sukcesów i porażek w 2020 roku


10 największych sukcesów i porażek na rynku telewizji cyfrowej to nasze coroczne zestawienie. Rok 2020 ze względu na pandemię na pewno jest dość specyficznym rokiem i w wielu przypadkach nie jest to rok-porażka, ale właśnie sukces, co napawa optymizmem na 2021 rok. Bo w końcu jeśli siedzi się w domu, to czego trzeba najbardziej? Telewizji i internetu. Coraz większe znaczenie ma wszystko, co jest online: rośnie OTT, VOD i streaming. Przestają liczyć się małe sklepy i małe kanały TV – przegrywają z potęgą korporacji. Liczy się sport na żywo, bo tego oczekują widzowie.


 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 5°E?

Pozycja orbitalna 5°E jest obsługiwana przez operatora SES z Luksemburga. Pracują na niej dwa satelity telekomunikacyjne Astra 4A i SES-5, które pełnią kluczową rolę na rynkach krajów skandynawskich, bałtyckich i Europy Wschodniej. Satelity mają silny sygnał w Polsce i pozwalają na odbiór kilkudziesięciu kanałów w postaci niezaszyfrowanej (FTA). W ofercie darmowej niezmiennie od lat przodują kanały jednego z naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy. Jest również rozwijany polski kanał satelitarny Biełsat TV dla Białorusi.Najlepsze odbiorniki 4K pod choinkę


Przedstawiamy 5 odbiorników 4K, które świetnie nadają się na prezent pod choinkę. Omawiamy ich wady i zalety, tak aby łatwiej było zdecydować o ewentualnym zakupie konkretnego modelu.

 
Podróże z anteną – Bangkok

Stolica Tajlandii kiedyś źle mi się kojarzyła, bo pierwszą, krótką wizytę odbyłem jeszcze w 1992 r. – co prawda tylko na lotnisku, ale mało co nie skończyła się ona bardzo przykro. Tak to bywa, gdy laik sam, pierwszy raz wybiera się do Azji. Jednak kolejne lądowania w 2011 r. i 2013 r. to już był zachwyt nad Azją, nad tym, jakie nastąpiły tam zmiany i jak szybko rozwija się jeden z azjatyckich tygrysów, czyli Tajlandia. Ten kraj stał się tak modny, że masa turystów, jaka tam przybywała (Niemców, Rosjan, Polaków, Anglików, Australijczyków), czasami mogła przytłaczać, ale z drugiej strony był tam też spokój, takie buddyjskie wyciszenie, pomieszane z multikulti i azjatyckim hałasem. Zawsze warto wrócić do tego kraju, choć teraz to raczej marzenie ze względu na pandemię. Można by zadać pytanie: Co jeszcze można napisać o takim Bangkoku? Przecież wszystko już napisano.

Wystartował TVP Dokument


19 listopada wystartował nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Dokument. Jest on dostępny w rozdzielczości HD w wybranych sieciach kablowych, drogą satelitarną w Platformie CANAL+, a także w naziemnej telewizji cyfrowej w testowym multipleksie DVB-T2/HEVC. Jakie programy oferuje TVP Dokument? Jak go odbierać?

ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 1-2/2021 na przełomie stycznia i lutego.

Magazyn SAT Kurier w 2021 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2021 (Polska) lub 60 euro w Europie.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...