reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-10 - 2022-08-11

Polsat Games: Transmisja CS:GO tłumaczona na język migowy [wideo]

dodano: 2020-12-07 10:39 | aktualizacja: 2020-12-07 14:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: newseria.pl/PLE/satkurier.pl

Gaming Bez Barier W dniach 4-6 grudnia w Polsacie Games można było oglądać zakończenie sezonu rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive w Polskiej Lidze Esportowej. Co ciekawe była to pierwsza w historii transmisja CS:GO tłumaczona na język migowy.

Polsat Games język migowy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwa miesiące rywalizacji, 100 tys. zł w puli, 8 drużyn, 33 spotkania i 1 zwycięzca, który po zaciętej rywalizacji, kilku dogrywkach i trzech mapach zdobył najwyższy tytuł w Dywizji Mistrzowskiej - to zespół ACTINA PACT.

Przez trzy finałowe dni komentatorzy w studiu Polsatu Games - Łukasz „hermes” Pożyczek, Olek „Vuzzey” Kłos oraz Piotr „Izak” Skowyrski - wraz ze specjalistami przeprowadzali kibiców przez prawdziwe emocje Counter-Strike’a.

Transmisja po raz pierwszy w historii odbyła się przy wsparciu tłumaczy języka migowego, którzy pod hasłem #GamingBezBarier podjęli się tego niezwykle trudnego zadania, nie tylko z perspektywy dynamiki pojedynków, ale również złożoności języka rozgrywki.

Dzięki wystartowaniu kampanii #GamingBezBarier, przetłumaczonych bądź zbudowanych od nowa zostało 19 haseł CS-owych. Dzięki działaniom agencji gamingowej Fantasyexpo we współpracy z Fundacją Akademia Młodych Głuchych oraz Sevenet S.A. zrobiono pierwszy krok w procesie budowania i katalogowania słownictwa esportowego. W almanachu znalazły się m.in. takie słowa, jak ACE, CLUTCH czy RUSH, które są podstawą dobrze poprowadzonej taktyki.

Hasła zostały nagrane w krakowskim studiu Fantasyexpo, poddane postprodukcji i jako całość tworzą materiał edukacyjny, dzięki któremu z większą łatwością będzie można zrozumieć rozgrywkę esportową i dać się ponieść emocjom osobom, dla których do tej pory esport był niedostępny.

Przejdź do słownika gaminowego na YouTubie.

Transmisja uzupełniania była materiałami ze studia w ESPOCIE, w którym odbyły się koncerty artystów - Wiatra, z kawałkiem „Testarossa”, którego wyświetlenia przebiły już 22 mln na YouTubie, reprezentującego Sony Music Polska, oraz znanego rapera Żabsona, kojarzonego z Chillwagonem, którego wspierała Young Leosia.

Również podczas tego finału w wywiadach międzymeczowych prowadzonych przez Wojtka „Łozo” Łozowskiego i Asię Marks można było posłuchać takich postaci, jak: Piotr Gruszka, Martin Lewandowski, Maciej Musiał czy Yankes. Swoją obecność na ściance PLE zanotowali również Rafał Maślak, Karol „Blowek” Gązwa, Piotr Kędzierski, Rafał Jonkisz, Sebastian Chłodnicki oraz Cezary Trybański.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...