reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstał pierwszy samochód elektryczny w Rosji

dodano: 2020-12-09 18:12 | aktualizacja: 2020-12-09 20:47
autor: Jan Borejko | źródło: SPbPU

Kama 1 rosyjski samochód elektryczny 360px.jpg Specjaliści z Politechniki Petersburskiej (SPbPU) opracowali pierwszy w Rosji samochód elektryczny, który nazwano Kama-1 w całości oparty na technologiach tzw. „cyfrowych bliźniaków”. Najnowszy projekt „elektryka z Rosji" zostanie po raz pierwszy pokazany na wystawie „VUZPROMEXPO-2020” w Moskwie (10-12 grudnia).

SPbPU
Kama 1 rosyjski samochód elektryczny 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Będzie to pierwszy, rosyjski pojazd elektryczny opracowany w całości w oparciu o technologię cyfrowych bliźniaków i wyspecjalizowane platformy cyfrowe. Inteligentny crossover jest konkurencyjny zarówno pod względem właściwości technicznych i konsumenckich, jak i pod względem wzornictwa, bezpieczeństwa i komfortu oraz spełnia wymogi międzynarodowej certyfikacji - powiedział szef Centrum Inżynierskiego SPbPU Aleksiej Borowkow.


Samochód elektryczny Kama-1 został opracowany przez specjalistów z Centrum Inżynieryjnego SPbPU w ramach platformy projektowania transportu elektrycznego od kompaktowego samochodu miejskiego po 18-metrowe miejskie autobusy elektryczne, spełniające międzynarodowe wymagania certyfikacyjne.

Inteligentny rosyjski crossover będzie mógł rozpędzić się do prędkości 150 km/h. Podano zasięg auta Kama-1 do 250 km w mieście, przyspieszenie do 100 km/h zajmie mniej niż 7 sekund. Długość crossovera wynosi 3,4 m, szerokość - 1,7 m, wysokość - 1,6 m, prześwit - 160 mm. Konstrukcja auta Kama-1 jest zoptymalizowana pod kątem rosyjskich mrozów i umożliwia eksploatację pojazdu w temperaturach minus 50 st. Celsjusza. Akumulator o pojemności 33 kWh będzie obsługiwał szybkie ładowanie, pozwalając na jego naładowanie do 70% w zaledwie 20 minut.

Pierwsze seryjne samochody elektryczne Kama-1 mają trafić na rynek w przyszłym roku - ma kosztować niecały milion rubli (poniżej 50 tys. zł).

Źródło: newsy-today.com  vpchothuegoldenking.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...