reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał Filmax wkrótce rozpocznie nadawanie [akt.]

dodano: 2020-12-17 23:18 | aktualizacja: 2020-12-19 09:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Filmax Najpóźniej w piątek, 1 stycznia 2021 roku nadawanie rozpocznie kanał Filmax, nowa stacja z portfolio Michała Winnickiego. Nie będzie to jednak rynkowy debiut tej marki, bowiem w latach 2001-2002 pod taką nazwą nadawał kanał Telewizji Polsat (obecnie grupa Cyfrowy Polsat), dzielący czas antenowy ze stacją Junior (Smyk). Sprzedażą reklam w stacji Filmax Michała Winnickiego od 1 stycznia zajmie się Biuro Reklamy TVP.

Filmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co znajdzie się w ofercie kanału Filmax Michała Winnickiego?
Ramówkę wypełnią m.in. filmy fabularne i program „Kabaretowy szał”. Jak poinformował satkurier.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks, na początek w ofercie pojawią się kultowe amerykańskie filmy akcji, westerny, azjatyckie kino kung-fu, a w nocy czasami także... horrory. - Polskim contentem na antenie będą najbardziej znane kabarety, ale docelowo w ramówce swoje miejsce znajdą też dawne polskie filmy i seriale - dodał Winnicki.

Jaka będzie grupa docelowa kanału Filmax?
Jak informuje nas Michał Winnicki, kanał adresowany jest do osób, które filmów i seriali wciąż szukają w linearnej telewizji, czyli osób w wieku 50+.

Gdzie Filmax będzie dostępny?
Stacja dostępna będzie w sieciach kablowych i IPTV, które zdecydują się na jej dołączenie, oraz bezpłatnie w należących do nadawcy multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).
 

- W jakości SD kanał Filmax pojawi się na lokalnych multipleksach DVB-T (L3, L4, Szczecin, a docelowo także L1), a w jakości HD i 4K jest oferowany operatorom kablowym oraz IPTV. Dystrybucja satelitarna ze względu na koszty transpondera zależy od wyników oglądalności programu w sieciach kablowych - poinformował satkurier.pl Michał Winnicki.

Dodajmy, iż nie będzie to jednak rynkowy debiut marki Filmax na telewizyjnym rynku w Polsce. W latach 2001-2002 pod taką nazwą nadawał kanał Telewizji Polsat (obecnie grupa Cyfrowy Polsat). Stacja dzieliła pasmo z kanałem Junior (początkowo funkcjonował pod marką Smyk), który prezentował programy dla dzieci, głównie seriale animowane. Od godziny 21:00 startował Filmax, który emitował filmy fabularne, nie tylko dla najmłodszych. Dostęp do tej oferty mieli abonenci platformy Polsat 2 Cyfrowy (obecnie pod nazwą Cyfrowy Polsat) i sieci kablowych. Zarówno Filmax jak i Junior zakończyły nadawanie w 2002 roku (więcej tutaj i tutaj).

Jak przekazał satkurier.pl Michał Winnicki, start kanału Filmax planowany jest na 30 grudnia br., jeśli nadawca otrzyma w najbliższych dniach koncesję.

Aktualizacja:
Jak informuje na forum.satkurier.pl przedstawicieli MWE Networks, firma złożyła wniosek patentowy dla nazwy Filmax - nie była ona nigdy wcześniej przez nikogo zarejestrowana jako nazwa kanału telewizyjnego i Krajowa Rada również weryfikowała unikalność nazwy w procesie koncesyjnym. Ponadto wiadomo już, że KRRIT podjęła uchwałę w sprawie koncesji 18 grudnia, wiec start kanału dnia 30 grudnia jest pewny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...