reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Filmax wkrótce rozpocznie nadawanie [akt.]

dodano: 2020-12-17 23:18 | aktualizacja: 2020-12-19 09:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Filmax Najpóźniej w piątek, 1 stycznia 2021 roku nadawanie rozpocznie kanał Filmax, nowa stacja z portfolio Michała Winnickiego. Nie będzie to jednak rynkowy debiut tej marki, bowiem w latach 2001-2002 pod taką nazwą nadawał kanał Telewizji Polsat (obecnie grupa Cyfrowy Polsat), dzielący czas antenowy ze stacją Junior (Smyk). Sprzedażą reklam w stacji Filmax Michała Winnickiego od 1 stycznia zajmie się Biuro Reklamy TVP.

Filmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co znajdzie się w ofercie kanału Filmax Michała Winnickiego?
Ramówkę wypełnią m.in. filmy fabularne i program „Kabaretowy szał”. Jak poinformował satkurier.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks, na początek w ofercie pojawią się kultowe amerykańskie filmy akcji, westerny, azjatyckie kino kung-fu, a w nocy czasami także... horrory. - Polskim contentem na antenie będą najbardziej znane kabarety, ale docelowo w ramówce swoje miejsce znajdą też dawne polskie filmy i seriale - dodał Winnicki.

Jaka będzie grupa docelowa kanału Filmax?
Jak informuje nas Michał Winnicki, kanał adresowany jest do osób, które filmów i seriali wciąż szukają w linearnej telewizji, czyli osób w wieku 50+.

Gdzie Filmax będzie dostępny?
Stacja dostępna będzie w sieciach kablowych i IPTV, które zdecydują się na jej dołączenie, oraz bezpłatnie w należących do nadawcy multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).
 

- W jakości SD kanał Filmax pojawi się na lokalnych multipleksach DVB-T (L3, L4, Szczecin, a docelowo także L1), a w jakości HD i 4K jest oferowany operatorom kablowym oraz IPTV. Dystrybucja satelitarna ze względu na koszty transpondera zależy od wyników oglądalności programu w sieciach kablowych - poinformował satkurier.pl Michał Winnicki.

Dodajmy, iż nie będzie to jednak rynkowy debiut marki Filmax na telewizyjnym rynku w Polsce. W latach 2001-2002 pod taką nazwą nadawał kanał Telewizji Polsat (obecnie grupa Cyfrowy Polsat). Stacja dzieliła pasmo z kanałem Junior (początkowo funkcjonował pod marką Smyk), który prezentował programy dla dzieci, głównie seriale animowane. Od godziny 21:00 startował Filmax, który emitował filmy fabularne, nie tylko dla najmłodszych. Dostęp do tej oferty mieli abonenci platformy Polsat 2 Cyfrowy (obecnie pod nazwą Cyfrowy Polsat) i sieci kablowych. Zarówno Filmax jak i Junior zakończyły nadawanie w 2002 roku (więcej tutaj i tutaj).

Jak przekazał satkurier.pl Michał Winnicki, start kanału Filmax planowany jest na 30 grudnia br., jeśli nadawca otrzyma w najbliższych dniach koncesję.

Aktualizacja:
Jak informuje na forum.satkurier.pl przedstawicieli MWE Networks, firma złożyła wniosek patentowy dla nazwy Filmax - nie była ona nigdy wcześniej przez nikogo zarejestrowana jako nazwa kanału telewizyjnego i Krajowa Rada również weryfikowała unikalność nazwy w procesie koncesyjnym. Ponadto wiadomo już, że KRRIT podjęła uchwałę w sprawie koncesji 18 grudnia, wiec start kanału dnia 30 grudnia jest pewny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama