reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał Filmax Michała Winnickiego już testuje

dodano: 2020-12-24 11:41 | aktualizacja: 2020-12-28 07:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

Filmax W czwartek, 24 grudnia br. testowe nadawanie rozpoczął kanał Filmax, nowa stacja z portfolio Michała Winnickiego. Według wcześniejszych zapowiedzi, regularny start ma nastąpić w środę, 30 grudnia br. - Koncesja została wydana, emisja wystartowała i operatorzy mogą już testowo podłączać sygnał światłowodem - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy.

Filmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ramówkę kanału mają wypełnić m.in. filmy fabularne i program „Kabaretowy szał”. Stacja ma być dostępna w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w należących do nadawcy multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). - Dystrybucja satelitarna ze względu na koszty transpondera zależy od wyników oglądalności programu w sieciach kablowych - poinformował serwis satkurier.pl Michał Winnicki. W naziemnej ofercie kanał ma nadawać w standardowej rozdzielczości, natomiast operatorom nadawca oferuje stację także w rozdzielczościach wysokiej (Filmax HD) i 4K (Filmax 4K). Wersje SD, HD i 4K kanału mają identyczne ramówki.

Za sprzedaż reklam w stacji Filmax odpowiada Biuro Reklamy TVP.

Dodajmy, iż nie jest to jednak rynkowy debiut marki Filmax na telewizyjnym rynku w Polsce. W latach 2001-2002 pod taką nazwą nadawał kanał Telewizji Polsat (obecnie grupa Cyfrowy Polsat). Stacja dzieliła pasmo z kanałem Junior (początkowo funkcjonował pod marką Smyk), który prezentował programy dla dzieci, głównie seriale animowane. Od godziny 21:00 startował Filmax, który emitował filmy fabularne, nie tylko dla najmłodszych. Dostęp do tej oferty mieli abonenci platformy Polsat 2 Cyfrowy (obecnie pod nazwą Cyfrowy Polsat) i sieci kablowych. Zarówno Filmax jak i Junior zakończyły nadawanie w 2002 roku.

W 2020 roku pojawiła się zapowiedź uruchomienia kanału pod nazwą Filmax przez innego nadawcę, Michała Winnickiego (więcej tutaj). - Złożyliśmy wniosek patentowy dla nazwy Filmax - nie była nigdy wcześniej przez nikogo zarejestrowana jako nazwa kanału telewizyjnego i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) również weryfikowała unikalność nazwy w procesie koncesyjnym - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy kanału Filmax Michała Winnickiego.

Aktualizacja:

Jak poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy, Filmax nadaje testowo wewnętrznie. Operatorzy mogą go zacząć udostępniać swoim abonentom najwcześniej 30 grudnia 2020 roku i ten dzień będzie można uznać za datę startu emisji (emisja z reklamami od 1 stycznia 2021 roku).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...