reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraina: Prezydent zablokował kilka kanałów [wideo]

dodano: 2021-02-03 19:38 | aktualizacja: 2021-02-04 09:16
autor: RO | źródło: lenta.ru/president.gov.ua/satkurier.pl

Plansza kontrolna Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wykonał decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy o nałożeniu sankcji na kilka kanałów telewizyjnych. Odpowiedni dekret został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa. To koniec nadawania kilku popularnych stacji.

112 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku podpisanego dekretu, nadawanie zakończyły 112 Ukraina, regionalne wersje 112 Ukraina, ZIK oraz NewsOne.

W związku z wprowadzeniem 2 lutego br. dekretu "O zastosowaniu personalnych, specjalnych, ekonomicznych i innych środków ograniczających (sankcji)", karę nałożono na deputowanego partii Opozycyjna Platforma - Za Życie Tarasa Kozaka, który jest właścicielem holdingu medialnego Nowosti. Przez 5 lat ma ograniczone prawo do korzystania i rozporządzania swoim majątkiem. Ponadto otrzymał zakaz wycofywania kapitału z Ukrainy.

Zełenski polecił ukraińskiemu MSZ poinformowanie o sprawie Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także zaproponował kwestię zastosowania podobnych restrykcji.

Opozycyjna Platforma - Za Życie to ugrupowanie wywodzące się z  prorosyjskiej Partii Regionów. Ukraińskie media nie kryją wątpliwości, że sankcje są tak naprawdę wymierzone we wspólnika Tarasa Kozaka, Wiktora Medwedczuka. To prorosyjski polityk ukraiński i przyjaciel Putina, obłożony amerykańskimi sankcjami w 2014 r.. Nieoficjalnie wiadomo, że to Wiktor Medwedczuk  jest faktycznym właścicielem 112 Ukraina.

112 Ukraina, ZIK i NewsOne były obecne w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym na satelitach Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Ich transmisje zdjęto i zastąpiono planszami kontrolnymi.


Źródło: president.gov.ua  lenta.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...